Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie kont PLN w FxPro.

Z tego co się dowiedziałem to mBank i BZ WBK oferują przelewy SWIFT wykonywane w polskiej złotówce, co oznacza, że jeśli założymy konto PLN w FxPro to korzystając z usług tych banków, będzie można przelać środki za pomocą przelewu zagranicznego BEZ przewalutowania.

Nie wiem jak jest w innych bankach ale to kwestia zadzwonienia na infolinię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojawiły się nowości na platformie cTrader ECN:

- cTrader Web

- przemieszczanie wykresów

- nowe język (wietnamski i arabski)

- backtesting w cAlgo

- zmiana hasła z poziomu platformy

- zakładka Newsy z rynku FX

- nowe obiekty: elipsa, prostokąt, tekst

- odnośniki do indykatorów w kodzie (cAlgo)

- nowy cDTN (cTrader Developerss Network)

- zmiana wysokości pola wskaźnika względem wykresu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli w żaden negatywny sposób nie wpłynie to na sposób obsługi zleceń to powiedziałbym, że bardzo dobrze. A tego obawiają się inwestorzy choć na razie wszystko wskazuje na to, że niesłusznie.

Domyślam się, że zabieg zwiększenia dźwigni ma stymulować generowany obrót na czym głównie zależy brokerom ECN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na stronie jest informacja:

Dwa rodzaje rachunków - standardowy MetaTrader 4 oraz cTrader ECN

Czy standardowy mam rozumieć jako MM?

2. I jeszcze jedna kwestia. W zakładce Brokerzy>FxPro jest informacja że spreed jest od 0.5 ( to oznacza że może być większy czytaj sporo większy ), natomiast w tabeli wysokość spreed jest określona mianem spreed maksymalny. Mogę prosić o jedno zdanie wyjaśnienia?

Dziękuję za wczasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na stronie jest informacja:

Czy standardowy mam rozumieć jako MM?

2. I jeszcze jedna kwestia. W zakładce Brokerzy>FxPro jest informacja że spreed jest od 0.5 ( to oznacza że może być większy czytaj sporo większy ), natomiast w tabeli wysokość spreed jest określona mianem spreed maksymalny. Mogę prosić o jedno zdanie wyjaśnienia?

Dziękuję za wczasu :)

Witaj MarkuA.

ad. 1. Tak, standardowy rachunek to MM.

ad. 2. Spread zawiera się widełkach między min i max dla danej pary. Może być ciut większy także w momencie ogłaszania ważnych danych makro. Zwykle jednak nie przekracza tych wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naszły mnie jeszcze inne pytania:

1. Już nie pamiętam gdzie na Waszej stronie przeczytałem, że na Ducascopy jest jakaś rozbieżnośc w interpretacji Lotów. Zykle jest tak że 1 lot to 100 000 a tutaj jest tak że 1000 000 ?. Czy mam przez to rozumieć że mając rachunek na innym koncie niż Ducaskopy wpłacając 1000 USD przy dzigni 1:100 mogę teoretycznie otorzyć 100 pozycji po 0.01 locie ( w sporym uproszczeniu ) , natomiast Ducaskopy skoro 1 lot to 1000 000 to mam mniej możliości. Czy po prostu źle coś zrozumiałem? Proszę o wyjasnienie jak interpretoać te jednostki. Dodam, że na początku mam zamiar proadzić inwestycję na 0.01 lota ( czy w Ducaskopy ma on taką samą wartość jak w większośći )

2. Czy jest możliość otorzyć konto demo na dłużej niż 14 dni bez zakładania konta rzeczyistego na początek?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Już nie pamiętam gdzie na Waszej stronie przeczytałem, że na Ducascopy jest jakaś rozbieżnośc w interpretacji Lotów. Zykle jest tak że 1 lot to 100 000 a tutaj jest tak że 1000 000 ?. Czy mam przez to rozumieć że mając rachunek na innym koncie niż Ducaskopy wpłacając 1000 USD przy dzigni 1:100 mogę teoretycznie otorzyć 100 pozycji po 0.01 locie ( w sporym uproszczeniu ) , natomiast Ducaskopy skoro 1 lot to 1000 000 to mam mniej możliości. Czy po prostu źle coś zrozumiałem? Proszę o wyjasnienie jak interpretoać te jednostki. Dodam, że na początku mam zamiar proadzić inwestycję na 0.01 lota ( czy w Ducaskopy ma on taką samą wartość jak w większośći )

W Dukascopy nie występuje coś takiego jak lot. Operuje się innymi jednostkami wolumenu. To tylko kwestia nazewnictwa.

1 lot to ogólnie rzecz ujmując 100 000 jednostek waluty bazowej. I 1 lot w FxPro wynosi właśnie tyle.

W Dukascopy mamy wybór wyrażania wolumenu w:

- jednostkach (100 000 to 1 lot)

- tysiącach (10 to 1 lot)

- milionach (0.1 to 1 lot)

Przy dźwigni 1:100 na każdej platformie będziesz mógł otworzyć taką samą ilość pozycji przy jednakowym kapitale.

2. Czy jest możliość otorzyć konto demo na dłużej niż 14 dni bez zakładania konta rzeczyistego na początek?

Nie. Trzeba po 14 dniach założyć nowe demo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie część już zauważyła, na cTraderze pojawiła się zakładka Commodities, gdzie jest złoto i srebro. Na razie jeszcze niedostępne ale to kwestia czasu aż pojawią się kwotowania i ruszy handel.

Przy okazji musimy się pochwalić - ruszyła nowa odsłona serwisu Forex Clubu :). Lada dzień będzie dział Video, gdzie pojawiać się będą video-tutoriale dot. platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy jest możliwość transferu środków z konta na konto? Dokładniej chodzi o przesłanie pieniążków ze starego konta MT4 na nowe ECNowskie. Zaznaczę że jest to suma poniżej 500 euro a więc poniżej minimalnego depozytu. Kilka miesięcy temu próbowałem to zrobić pisząc maila do supportu ( backoffice ) bez efektów. Podobnie dzisiaj, nie ma nawet żadnego odzewu, komentarza z ich strony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Jest możliwość dokonania transferu wewnętrznego między kontami. Co prawda w Twoim wypadku, kiedy miejsce będzie miała pierwsza wpłata na rachunek ECN poniżej wymaganego 1000 USD, to mogą mieć zastrzeżenia ale nie zaszkodzi spróbowac.

W tym celu należy napisać maila na adres accounting@fxpro.com (dział księgowości), gdzie w j. angielskim będzie przekazana dyspozycja przelewu (internal transfer) z konta X na konto Y w kwocie Z danej waluty. Taka operacja jest dokonywana w ciągu 24h (lepiej w tym czasie nie zawierać żadnych transakcji).

Jeśli nie otrzymałeś żadnej odpowiedzi z ich strony to najbardziej prawdopodobne są dwa scenariusze:

- e-mail do nich nie dotarł,

- odpowiedź na Twojego maila trafiła do SPAMu (warto sprawdzić).

Jeśli teraz wyślesz maila i w ciągu powiedzmy dwóch dni nie otrzymasz żadnej odpowiedzi to proszę daj znać, a postaram się to zweryfikować.

Pozdrawiam,

P.M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli masz na koncie więcej niż 20 000 EUR to w przypadku bankructwa firmy odzyskasz maksymalnie 20 tyś. To tak samo jak z naszym Bankowym Funduszem Gwarancyjnym. Identyczna zasada.

I w/w kwota obowiązuje na terenie UE, czyli również obowiązuje polskich, angielskich czy nawet hiszpańskich brokerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

jestem nowym uzytkownikiem forum. Generalnie narazie raczkuje w temacie Forex, natomiast oprocz teorii chce tez probowac swoich sil od strony praktycznej, czyli otworzyc konto DEMO i na nim sie "bawic".

Zrobilem juz to u brokera Plus500, ale chcialbym jeszcze sprobowac u innych m.in. FXPro i tu moje glowne pytanie:

Czy zakladajac konto DEMO bezposrednio na ich stronie, to potem aby przejsc na konto REAL musze od nowa sie rejestrowac czy w jakis tam sposob przejsc po prostu na konto prawdziwe? Jesli ta druga opcja, to jak wtedy mam powiazac konto z Forex Clubem, dzieki czemu mialbym te wszystkie przywileje, ktore sa opisane na forum? Bo z linkow do rejestracji podanych tu na forum mozna zalozyc tylko konto REAL.

I jeszcze takie pytanie: wybierajac przy rejestracji platforme MT4 lub cTrader i walute bazowa np. PLN, to czy mozna to potem zmieniac? Tak jak napisalem wczesniej, dopiero sie ucze i chcialbym poznac obie platformy i oba rodzaje brokerow tj. MM i ECN.

Z gory dziekuje za informacje :)

pozdrawiam,

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

O ile dobrze pamiętam FxPro miał tak zorganizowane wypłaty że pierwsza z nich mogła wyjść tylko na konto z którego broker otrzymał wpłatę. Mam nadzieję że to tylko hipotetyczna sytuacja, co jeśli tego konta już nie ma? Jakie kroki podejmować aby te pieniądze odzyskać bo da się na pewno ale wolałbym uniknąć wyjazdy do Londynu czy na jakieś wyspy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już dawno takiego ograniczenia nie ma. Można wypłacić środki na dowolne konto bankowe, które należy do osoby na którą jest otwarty rachunek w FxPro. Jednak najpierw trzeba mieć zbilansowane transakcje z wpłat/wypłat kartą/moneybookers itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pojawiła się aktualizacja cTrader w której doszły takie rzeczy jak:

  • linia trendu z promieniem (ustawiana pod określonym kątem),
  • określenie punktu czasu zawarcia zlecenia na poziomej linii (po przez kropkę),
  • możliwość odłączenia okna wiadomości od platformy,
  • zamykanie wszystkich otwartych pozycji lub anulowanie aktywnych zleceń oczekujących jednym kliknięciem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...