Skocz do zawartości

Blok po 22 – 13 czerwiec 2014 – przegląd sygnałów D1 i W1 (Analiza 6 par)


long.trader
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na nocnej zmianie Dołączona grafika

Dzisiejszy przegląd tygodnia zaczniemy od EUR/USD, na którym nadal królują spadki. Z perspektywy W1 i 2 letniego trendu wzrostowego, już niewiele brakuje do linii trendu, a zarazem ostatniego dołka w tym trendzie. Jeżeli to miejsce czyli linia trendu i wsparcie zostaną przełamane, to zostanie stwierdzony nowy trend spadkowy.

Dołączona grafika

GBP/USD – silne wzrosty w końcówce tygodnia spowodowały, że cena testuje poziom ostatniego szczytu. Chciałbym jednak dla osób, które martwiły się ostatnimi dość mocnymi spadkami pokazać, że warto spoglądać na wyższy interwał od dziennego. Tam było to widoczne, jako dwa długie cienie, które naruszyły wsparcie, ale strefa ta trwała jednak nadal. Linia trendu została już oczywiście poprawiona po czasie, uwzględniając aktualną sytuację.

Dołączona grafika

USD/JPY – mamy 3 z kolei (potencjalny) coraz wyższy dołek. 2 pierwsze dołki to pin bary, a teraz objęcie hossy. Technicznie sytuacja przemawia za atakiem w przyszłym tygodniu na główną strefę oporu.

Dołączona grafika

AUD/JPY – cena od 3 dni znajduje się pod strefą oporu, nie ma jednak znaczącego ruchu w żadną ze stron. Myślę, że w takiej sytuacji warto poczekać, gdyż być może cena nie ma ochoty spadać.

Dołączona grafika

NZD/USD – cena zmierza ku ostatnim szczytom i po silnych wzrostach spodziewana będzie mała korekta. Myślę, że są spore szanse na dalszą kontynuację wzrostów w dłuższym terminie. Na przykładzie tej pary widać, że grając na interwale D1 czy nawet H4, warto czasem wyznaczać strefy wsparć i oporów na interwale tygodniowym. Zobaczmy – na D1 cena spadła poniżej wsparcia, następnie mieliśmy retest i pojawił się duży pin bar zaznaczony niebieskim okręgiem. Oczywista okazja do zagrania pozycji krótkiej. Zupełnie inaczej wyglądała jednak ta sama sytuacja na wykresie W1.

Dołączona grafika

Na W1 widać, że szeroko wyznaczone wsparcie w oparciu o cienie świec, zostało jedynie mocno naruszone, jednak cena zamknięcia wypadła wewnątrz strefy. W połączeniu z częstym zasięgiem ruchów spadkowych, można było stwierdzić, że utworzył się kolejny dołek w trendzie wzrostowym. Przy omawianiu tej sytuacji warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden aspekt tradingu, otóż nawet grając na spadki pod pin bara z D1, jeżeli ustawiliśmy zlecenie oczekujące pod świecą, nie straciliśmy pieniędzy, gdyż takie zlecenie nie zostało aktywowane. Na tym polega przewaga zleceń oczekujących nad otwieraniem pozycji „z ręki”.

Dołączona grafika

AUD/NZD – obiecałem w poprzednim Bloku, że omówię tę parę i nawet zapowiedziałem, że może to być dość optymistyczna prognoza dla posiadaczy długich pozycji. Nie do końca jednak tak jest, gdyż zamknięcie dzisiejszej świecy, mimo porannych wzrostów wypadnie na poziomie wczorajszego zamknięcia. Na D1 mamy układ coraz wyższych dołków i to jest pozytywne.

Dołączona grafika

Trochę gorzej wygląda sytuacja na W1, gdyż wsparcie zostało świecą tygodniową przełamane w dół i zamknięcie jest znacznie poniżej tej strefy. Mamy zatem niejednoznaczną sytuację, osobiście staram się zawierać transakcje, gdy na dwóch najważniejszych dla mnie interwałach (D1 i W1) sytuacja jest bez żadnych wątpliwości. Tym razem mamy rozbieżność między interwałami i moim zdaniem lepiej wstrzymać się od zajmowania pozycji.

Dołączona grafika

Wskazany przeze mnie typ w środowym Bloku, przyniósłby ok. 170 pipsów zysku i zapewne wygrany mecz, szkoda że pozostało mi jedynie obserwowanie zmagań najlepszej 4 zawodników, gdyż przez 1 większy błąd musiałem zakończyć swój udział na 1/8 finału Ligi Traderów. Mam nadzieję na poprawę 14 miejsca w kolejnej edycji.

Na koniec chciałbym opowiedzieć krótko o nowej wersji znanego już Państwu narzędzia zwanego Analizatorem Walutowym. Otóż ta nowa wersja będzie powoli startować od nowego tygodnia, powoli gdyż nie wszystko jest jeszcze dopięte na ostatni guzik, jeszcze wciąż dołączają nowi partnerzy i całość rozkręca się.

Nowa wersja to codzienne poranne wskazania dla kilku głównych par walutowych, a także wskazanie tzw. „inwestycji tygodnia”. Prognozy będą zawsze aktualne, gdyż wiele instytucji np. domy maklerskie, autorzy popularnych blogów, zwycięzcy konkursów, analitycy portali forexowych itp. będą codziennie rano prognozować kierunki dla kilku par walutowych.

Będzie to zatem duże biuro maklerskie złożone z ekspertów stosujących zupełnie odmienne metody i style inwestycyjne, które chce pracować właśnie dla Państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...