Skocz do zawartości

Domy maklerskie vs brokerzy


hubert01
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem początkującym "inwestorem" i mam takie pytanie czym dokładnie różnią się domy maklerskie typu Biuro Maklerskie Deutsche Banku a brokerzy typu https://www.hotforex.com bo tu i tam można handlować akcjami i innymi aktywami, ale nie wiem dokładnie na czym ta różnica polega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Głównie chodzi o regulacje. W Polsce np. każd broker musi być domem maklerskim, a np. w Szwajcarii każdy broker musi być bankiem (posiadać licencję bankową).

 

Hot Forex nie jest typowym domem maklerskim, ponieważ nie oferuje handlu na rynku regulowanym, czyli akcje, które są tam dostępne to CFD, a więc instrumenty pochodne akcji.

 

Dlatego też zapewne działa na trochę innej zasadzie i w związku bardziej odpowiadać tu będzie nazwa 'broker' ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel na rynku akcji (rynek regulowany) mogą zaoferować Ci tylko typowe domy maklerskie, które jednocześnie mogą być tez brokerami Forex.

 

W Polsce jest sporo takich firm. Jednak ze względów regulacyjnych tak czy inaczej będzie musiało to być rozbite na dwa rachunki. Na jednym akcje (nie CFD), a na drugim Forex, CFD i instrumenty pochodne z rynku nieregulowanego.

 

Czyli jak np. chcesz grać na akcjach i na FX to otwierasz konto np. w mForex i mDom Maklerski (to jedna firma ale mają dedykowane różne nazwy marek dla różnych rynków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 5 lat później...
15 minut temu, Rafal Andrzej Marcisz napisał(a):

Witam wszystkich .mam pytanie .gram u brokera ic markets global i na platformie mt4.i oto pytanie gdzie mogę znaleść  akcje  telecom Italia.szukam ale nie widzę .czu jest możliwość wgrania czy to broker decyduje ?

Cześć,

CFD na akcje dostępne są tylko na platformie MT5. Musisz założyć subkonto z poziomu panelu klienta, a potem na samej platformie kliknąć prawym przyciskiem myszy na kwotowania i wybrać „Pokaż wszystko”. 

MT4 to leciwa platforma (MT5 w sumie też ale nie aż tak :D ) i posiada wiele ograniczeń technicznych, w tym maks. liczbę dostępnych instrumentów, dlatego brokerzy mający w ofercie wiele setek aktywów, wrzucają je tylko na MT5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, raposo napisał(a):

Cześć,

CFD na akcje dostępne są tylko na platformie MT5. Musisz założyć subkonto z poziomu panelu klienta, a potem na samej platformie kliknąć prawym przyciskiem myszy na kwotowania i wybrać „Pokaż wszystko”. 

MT4 to leciwa platforma (MT5 w sumie też ale nie aż tak :D ) i posiada wiele ograniczeń technicznych, w tym maks. liczbę dostępnych instrumentów, dlatego brokerzy mający w ofercie wiele setek aktywów, wrzucają je tylko na MT5. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...