Młody

Stworzenie automatu

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Nie jestem pewien czy był już taki temat, ale chciałbym dowiedzieć się jak zbudować od podstaw własny automat oparty na Price Action,  trendach lub formacjach świecowych czy też na poziomach wsparć i oporów.

Generalnie automat oparty na analizie technicznej.

 

Chciałbym się dowiedzieć czy istnieją jakieś programy do tworzenia takich automatów bez znajomośći programowania w mql.

Jeśli nie ma to jakie książki poświęcone mql polecilibyście.

 

A jak Wy tworzycie autoaty i testujecie je?

 

Pozdrawiam Młody

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Wybrałeś strategię, która jest jedną z najtrudniejszych do zaprogramowania :). Price Action opiera się w sporej części na subiektywności, natomiast kody automatów są jej całkowicie pozbawione, co teoretycznie ma być ich przewagą. Formacje świecowe ładnie widać gołym okiem ale trudniej je rozpoznać z poziomu kodu. Tam musisz opisać to formułą matematyczną, czyli np. stosunkiem wielkości cen, czyli jeśli cena high jest większa niż open i różnica ta jest 2x większa niż open - close to wtedy masz górny cień. Kolejnym warunkiem musisz sprawdzić dolny cień, a do tego jeszcze trzeba uwzględnić sytuację, gdzie korpus jest bardzo mały (np. ma 2 pips), a cień niewiele większy (np. 5 pips). I dopiero wtedy możesz ustalić, że to co widzimy gołym okiem to formacja spadającej gwiazdy. Dostrzegasz już problematyczność? :)

 

Trendy w kodzie najłatwiej określa się zig-zagiem lub średnimi kroczącymi, ale jak zapewne wiesz, zig-zag ma swoje spore minusy, podobnie jak MA, która potrafi w konsolidacji wpradzać niezłe zamieszanie. Wsparcia i opory to jeden z łatwiejszych elementów w PA, który można zaprogramować ale też trzeba przyjąć jakiś margines elastyczności, bo rzadko kiedy cena odbija się równo co do 0.1 pipsa od jednego poziomu. Dla naszego oka to ma niewielkie znaczenie, dla kodu ogromne.

 

W związku z tym jeśli sam nie masz KONKRETNEGO pomysłu na to jak taki automat miałby wyglądać, nie umiesz programować lub nie znasz kogoś kto to umie to radzę odpuścić i skupić się na tradingu manualnym. Inaczej koszty poprawek i tworzenia EA mogą być spore, a efekt niezadowalający... Nie znajdziesz też programu, który będzie na tyle elastyczny i łatwy w obsłudze, aby stworzyć coś wartego uwagi na podstawie PA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...