Skocz do zawartości

Blessing EA


sumator
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry !

Zaczynam naukę gry na Forexie. Od zeszłego piątku odpaliłem tytułowy automat. Niestety wyniki nie są najlepsze.

Może ktoś mi napisać które parametry mogę zmienić i co przez tą zmianę osiągnę.

Czemu automat nie ustawia SL ?

Mam demo w mbanku i nie wiem czemu to jest jedyny automat, który mi działa. Innych ściągniętych z netu nie widzę na platformie. Używam platformy w wersji na pendrive. Jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tego automatu używa(ł?) Luca - zwycięzca konkursu Trader Miesiąca w Armada Markets z października 2013. Tutaj artykuł na ten temat:

http://forexclub.pl/inwestycje/strategie-zwyciezcow/zwyciezca-pazdziernika-2013-luca-35393/

 

Warto zauważyć, że większość transakcji było zawartych na złocie i wg innej metodyki. Blessing EA stanowił tylko formę dywersyfikacji i był zapuszczony na parze EURCHF. 

To automat typu Grid, czyli uśrednia cenę wejścia. Dlatego też nie stosuje SL, natomiast widzę, że ma inne mechanizmy zabezpieczające. Musisz poeksperymentować z ustawieniami i dostosować je do charakterystyki danego rynku. EA to nie przepis na łatwe zyski. Trzeba trochę czasu poświęcić na zrozumienie automatu, konfigurację parametrów oraz testy...

 

Na szybko pobawiłem się tym EA w testerze i coś tam nawet zarobił. Wiem, że jakość danych słaba ale pewien potencjał widać ;).

post-3-0-28275500-1393414737_thumb.gif

 

Odnośnie problemu technicznego... Trudno powiedzieć. Teraz wyszła aktualizacja MT4 więc upewnij się, że pliki są w odpowiednim folderze oraz wszystko zostało poprawnie skonfigurowane. Niektóre automaty wymagają dodatkowych bibliotek lub mogą być po prostu niedostosowane do najnowszej wersji MT4. Opcji jest wiele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tego automatu używa(ł?) Luca - zwycięzca konkursu Trader Miesiąca w Armada Markets z października 2013. Tutaj artykuł na ten temat:

http://forexclub.pl/inwestycje/strategie-zwyciezcow/zwyciezca-pazdziernika-2013-luca-35393/

 

Warto zauważyć, że większość transakcji było zawartych na złocie i wg innej metodyki. Blessing EA stanowił tylko formę dywersyfikacji i był zapuszczony na parze EURCHF. 

To automat typu Grid, czyli uśrednia cenę wejścia. Dlatego też nie stosuje SL, natomiast widzę, że ma inne mechanizmy zabezpieczające. Musisz poeksperymentować z ustawieniami i dostosować je do charakterystyki danego rynku. EA to nie przepis na łatwe zyski. Trzeba trochę czasu poświęcić na zrozumienie automatu, konfigurację parametrów oraz testy...

 

Na szybko pobawiłem się tym EA w testerze i coś tam nawet zarobił. Wiem, że jakość danych słaba ale pewien potencjał widać ;).

Dołączona grafikaTesterGraph.gif

 

Odnośnie problemu technicznego... Trudno powiedzieć. Teraz wyszła aktualizacja MT4 więc upewnij się, że pliki są w odpowiednim folderze oraz wszystko zostało poprawnie skonfigurowane. Niektóre automaty wymagają dodatkowych bibliotek lub mogą być po prostu niedostosowane do najnowszej wersji MT4. Opcji jest wiele...

Nie chcę przepisu na łatwe zyski, jestem gotów włożyć trud w naukę, ale byłoby łatwiej gdybym wiedział, który parametr czym zarządza. Gdzie np ustawić żeby zlecenie leciało z automatu np na 0,2 lota a nie 0,41.

Znajdę gdzieś listę co dana zmienna robi i w jaki sposób ją ustawić ? Po polsku bo inglisza nie za bardzo kumam.

Co do drugiego problemu , jeszcze jestem przed akualizacją. Mbank twierdzi, że jest problem bo to wersja na pendrive, sprawdzę wersję instalowaną na dysku twardym .

Napiszesz mi coś wiecej o  innych mechanizmach zabezpieczających zamiast SL ?

Edytowane przez sumator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tyle, że angielski się tu przyda. Jeśli go nie znasz to z pomocą przychodzą translatory.

 

Większości parametrów z EA można się domyśleć ale faktycznie niektóre brzmią enigmatycznie - wtedy najczęściej pozostają dwie opcje, o ile nie ma instrukcji w sieci:

- pogrzebać w kodzie i zobaczyć co i jak tam robi (zazwyczaj trzeba wtedy znać podstawy MQLa),

- metoda prób i błędów, czyli zmieniasz parametr i patrzysz co zmieniło się w kolejnym teście.

 

W backtesterze masz tryb wizualny - możesz go odpalić i zobaczyć jak EA faktycznie działa.

 

Odnośnie lotów - masz parametr UseMM - true/false - MM to skrót od money management, czyli zarządzanie kapitałem. Przy false gra od minimum, czyli od 0.1 lub 0.01 lota w zależności od platformy. To EA nigdy nie będzie grało stałą wartością cały czas, bo gridy tak po prostu nie robią. Na tym polega jego idea - uśrednia i zwiększa wolumen. Masz tam też różne mnożniki.

 

Obok niektórych parametrów są komentarze i zakresy w których powinny one oscylować.

 

Najlepiej przeorać instrukcję:

http://www.jtatoday.info/wiki/images/a/a6/Blessing_Manual.pdf

Skopiuj tekst do translatora i jakoś powinno pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...