Tomekdam

Jaki kapitał na start?

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się ile musiałbym zainwestować, aby na start osiągnąć zyski w granicach około 200-400 zł miesięcznie. Jest to kwota która mnie całkowicie zadowala i jeżeli mógłbym tylko takie zyski uzyskać od razu zaczynam przygodę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadajesz sobie niewłaściwe pytanie. Skoro zaczynasz to zastanów się jaki kapitał jesteś gotów stracić? ;)

 

Jeśli nie będziesz tracił to będziesz zarabiał lub przynajmniej wychodził na zero. I jeśli tak będzie to wtedy będziesz wiedział jaki potrzebujesz kapitał, aby wypracowywać dany zysk w walucie (na podstawie osiąganych wcześniej rezultatów w stopie zwrotu wyrażonej w %).

 

Domyślam się, że taka odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje więc możesz też pójść od końca... 5% miesięcznie to bardzo dobry rezultat, o ile jest osiągany systematycznie. 5% = 200 zł dla kwoty 4000 PLN. Czy jesteś gotów tyle na początek zainwestować i ew. pogodzić się ze stratą tej sumy lub jej części? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabawa w handel to w głównej mierze mimo wszystko hazard :) Sam nie raz straciłem kilka "zielonych" :) ale po jakimś czasie udawało się to nadrobić i znów stracić i znów zarobić :) myślę, że tutaj nie ma miejsca na strach.. nie w tej części gospodarki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, planuje zacząć inwestować z kwotą 8000 zł. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przy 5% zysków miesięcznych jestem w stanie wyciągnąć 400 zł, co po dłuższym czasie może przełożyć się na bardzo dobre wyniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaka jest szansa na osiągnięcie progu 5% zysków miesięcznych? nie chodzi mi dokładnie o określenie, bo wiem, że to trudne.. Ale tak "na oko" :) istnieje, czy jest na tyle znikoma, że mało możliwa? :) Oczywiście dla zielonego..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do mojego startu, udało mi się powiększyć swój kapitał, bez strat. Nie było to nazbyt przemyślane, bazowałem na pomocy specjalistów i pomocy zaprzyjaźnionych strategów. Nie złożyłem na koncie ogromnej sumy, średnio ok 20 USD, ale stopniowo deponowałem więcej. Najpierw spróbowałem 100, potem 500 USD. Pamiętam, że obsługa klienta u XM miała mnie ciągle na telefonie.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now