Tomekdam

Jaki kapitał na start?

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się ile musiałbym zainwestować, aby na start osiągnąć zyski w granicach około 200-400 zł miesięcznie. Jest to kwota która mnie całkowicie zadowala i jeżeli mógłbym tylko takie zyski uzyskać od razu zaczynam przygodę :)

Zadajesz sobie niewłaściwe pytanie. Skoro zaczynasz to zastanów się jaki kapitał jesteś gotów stracić? ;)

Jeśli nie będziesz tracił to będziesz zarabiał lub przynajmniej wychodził na zero. I jeśli tak będzie to wtedy będziesz wiedział jaki potrzebujesz kapitał, aby wypracowywać dany zysk w walucie (na podstawie osiąganych wcześniej rezultatów w stopie zwrotu wyrażonej w %).

Domyślam się, że taka odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje więc możesz też pójść od końca... 5% miesięcznie to bardzo dobry rezultat, o ile jest osiągany systematycznie. 5% = 200 zł dla kwoty 4000 PLN. Czy jesteś gotów tyle na początek zainwestować i ew. pogodzić się ze stratą tej sumy lub jej części? ;)

Zabawa w handel to w głównej mierze mimo wszystko hazard :) Sam nie raz straciłem kilka "zielonych" :) ale po jakimś czasie udawało się to nadrobić i znów stracić i znów zarobić :) myślę, że tutaj nie ma miejsca na strach.. nie w tej części gospodarki..

Witam, planuje zacząć inwestować z kwotą 8000 zł. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przy 5% zysków miesięcznych jestem w stanie wyciągnąć 400 zł, co po dłuższym czasie może przełożyć się na bardzo dobre wyniki.

A jaka jest szansa na osiągnięcie progu 5% zysków miesięcznych? nie chodzi mi dokładnie o określenie, bo wiem, że to trudne.. Ale tak "na oko" :) istnieje, czy jest na tyle znikoma, że mało możliwa? :) Oczywiście dla zielonego..

Co do mojego startu, udało mi się powiększyć swój kapitał, bez strat. Nie było to nazbyt przemyślane, bazowałem na pomocy specjalistów i pomocy zaprzyjaźnionych strategów. Nie złożyłem na koncie ogromnej sumy, średnio ok 20 USD, ale stopniowo deponowałem więcej. Najpierw spróbowałem 100, potem 500 USD. Pamiętam, że obsługa klienta u XM miała mnie ciągle na telefonie.