Skocz do zawartości

Jaki kapitał na start?


Tomekdam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zadajesz sobie niewłaściwe pytanie. Skoro zaczynasz to zastanów się jaki kapitał jesteś gotów stracić? ;)

 

Jeśli nie będziesz tracił to będziesz zarabiał lub przynajmniej wychodził na zero. I jeśli tak będzie to wtedy będziesz wiedział jaki potrzebujesz kapitał, aby wypracowywać dany zysk w walucie (na podstawie osiąganych wcześniej rezultatów w stopie zwrotu wyrażonej w %).

 

Domyślam się, że taka odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje więc możesz też pójść od końca... 5% miesięcznie to bardzo dobry rezultat, o ile jest osiągany systematycznie. 5% = 200 zł dla kwoty 4000 PLN. Czy jesteś gotów tyle na początek zainwestować i ew. pogodzić się ze stratą tej sumy lub jej części? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Co do mojego startu, udało mi się powiększyć swój kapitał, bez strat. Nie było to nazbyt przemyślane, bazowałem na pomocy specjalistów i pomocy zaprzyjaźnionych strategów. Nie złożyłem na koncie ogromnej sumy, średnio ok 20 USD, ale stopniowo deponowałem więcej. Najpierw spróbowałem 100, potem 500 USD. Pamiętam, że obsługa klienta u XM miała mnie ciągle na telefonie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Każdy ma inny próg wejścia i tak jak jak poprzednicy wspomnieli najważniejsze to zacząć kwotą jaką możemy stracić, jakąś luźną dodatkową gotówką co nam wpadła (premia itp). 

Bardzo ważne też jest aby uczyć się na małych transakcjach i być cierpliwym w tej kwestii a nie od razu po kilka lotów bo przecież jestem królem forex ? jak opanujemy swoją strategię na małych kwotach i będziemy w miarę stabilnie zarabiać to wtedy można przejść na wyższe kwoty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...