Tomekdam

Jaki kapitał na start?

Recommended Posts

Witam,

Zastanawiam się ile musiałbym zainwestować, aby na start osiągnąć zyski w granicach około 200-400 zł miesięcznie. Jest to kwota która mnie całkowicie zadowala i jeżeli mógłbym tylko takie zyski uzyskać od razu zaczynam przygodę :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadajesz sobie niewłaściwe pytanie. Skoro zaczynasz to zastanów się jaki kapitał jesteś gotów stracić? ;)

 

Jeśli nie będziesz tracił to będziesz zarabiał lub przynajmniej wychodził na zero. I jeśli tak będzie to wtedy będziesz wiedział jaki potrzebujesz kapitał, aby wypracowywać dany zysk w walucie (na podstawie osiąganych wcześniej rezultatów w stopie zwrotu wyrażonej w %).

 

Domyślam się, że taka odpowiedź Cię nie usatysfakcjonuje więc możesz też pójść od końca... 5% miesięcznie to bardzo dobry rezultat, o ile jest osiągany systematycznie. 5% = 200 zł dla kwoty 4000 PLN. Czy jesteś gotów tyle na początek zainwestować i ew. pogodzić się ze stratą tej sumy lub jej części? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zabawa w handel to w głównej mierze mimo wszystko hazard :) Sam nie raz straciłem kilka "zielonych" :) ale po jakimś czasie udawało się to nadrobić i znów stracić i znów zarobić :) myślę, że tutaj nie ma miejsca na strach.. nie w tej części gospodarki..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam, planuje zacząć inwestować z kwotą 8000 zł. Jeżeli dobrze zrozumiałem, to przy 5% zysków miesięcznych jestem w stanie wyciągnąć 400 zł, co po dłuższym czasie może przełożyć się na bardzo dobre wyniki.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A jaka jest szansa na osiągnięcie progu 5% zysków miesięcznych? nie chodzi mi dokładnie o określenie, bo wiem, że to trudne.. Ale tak "na oko" :) istnieje, czy jest na tyle znikoma, że mało możliwa? :) Oczywiście dla zielonego..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co do mojego startu, udało mi się powiększyć swój kapitał, bez strat. Nie było to nazbyt przemyślane, bazowałem na pomocy specjalistów i pomocy zaprzyjaźnionych strategów. Nie złożyłem na koncie ogromnej sumy, średnio ok 20 USD, ale stopniowo deponowałem więcej. Najpierw spróbowałem 100, potem 500 USD. Pamiętam, że obsługa klienta u XM miała mnie ciągle na telefonie.  

Share this post


Link to post
Share on other sites
On 2/20/2014 at 10:41 PM, raposo said:

Skoro zaczynasz to zastanów się jaki kapitał jesteś gotów stracić? ;)

 

Z ust mi to wyjąłeś. Bo założenie kolegi "ile żeby zarabiać 200-400 zł miesięcznie" w ogóle nie uwzględnia strat, a te będą, bo zawsze są:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Każdy ma inny próg wejścia i tak jak jak poprzednicy wspomnieli najważniejsze to zacząć kwotą jaką możemy stracić, jakąś luźną dodatkową gotówką co nam wpadła (premia itp). 

Bardzo ważne też jest aby uczyć się na małych transakcjach i być cierpliwym w tej kwestii a nie od razu po kilka lotów bo przecież jestem królem forex ? jak opanujemy swoją strategię na małych kwotach i będziemy w miarę stabilnie zarabiać to wtedy można przejść na wyższe kwoty. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...