Skocz do zawartości

podatki od fx


Logic1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza się. Ale są kraje w których od pieniedzy zarobionych na rynkach finansowych podatkow nie płacimy lub placimy mniej znacznie mniej niz w polsce jednak ... w internecie są rozbieżności gdzie ile sie płaci np. znalazłem że w holandi placi sie znikomy % a na innej stronie że nie placi sie wcale. Podobna sytuacja jest z Anglią tutaj do momentu posiadania pracy placimy mniej niż wtedy gdy utrzymujemy sie tylko z inwestowania. Kolejna sprawa to kwoty wolne od podatku w polsce placimy od pierwszej złotówki w anglii musi być przekroczona kwota.

Polsja ma problem praktycznie inwestor płaci i nic z tego nie ma zresztą w naszym kraju sami chyba nie wiemy na co płacimy skoro państwo nie gwarantuje spokojnej starości. Posmakowalem zycia w kilku krajach europy i ciężko porównywać do polski nie tylko zarobki ale i stosunek do człowieka.

Tam płacisz i masz tutaj płacisz i ... płacisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tyle, że optymalizacja podatkowa zaczyna się opłacać dopiero od pewnego progu zarobków... Założenie i utrzymanie przez rok spółki na Cyprze to na wstępie parę tys. EUR. Trzeba to sobie przekalkulować.

 

No chyba, że ktoś planuje emigrację - to co innego. Ale przeprowadzać się tylko po to żeby płacić mniejszy podatek? Nie widzę tego... To powinien być bardziej złożony proces :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...
  • 2 lata później...
  • 4 miesiące temu...

Właśnie XM zablokowało dostęp do rachunku, jeśłi nie poda się informacji podatkowych już na etapie logowania. Ciekawe jak mam wypłacić pieniądze? Takie zagrania to chyba poniżej pasa są już. Tydzień temu przysłali maila, że trzeba podać do 3.01.2018, bo nie będzie można zawierać transakcji, ale nic nie było o braku mozliwości zalogowania i wypłaty. Oj, nieładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że temat jest bardziej złożony. Z jednej strony, stosunkowo niedawno brokerzy dowiedzieli się o konieczności zebrania takich informacji od klientów. Samych klientów jest masa, a moce przerobowe ograniczone (szczególnie w okresie świątecznym). Teraz jest zorganizowana akcja, aby zmusić klientów do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, aby nie narazić się regulatorom.

Z drugiej strony barykady stoją klienci, którzy często należą do leniwych lub "olewają" spam od brokera :). I teraz wyjścia są 3:

  • poczekać aż zareagują,
  • obdzwonić wszystkich i ładnie poprosić (a tu zaraz Święta),
  • wymusić na nich reakcję np. blokując konto.

Poniekąd ich rozumiem, ale mając ponad 100 kont realnych u różnych brokerów z całego świata, gdzie 95% jest obecnie nieaktywna, muszę szczerze przyznać - nie chce mi się :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no Tobie się może nie chce, ale myślałem, że zmiana zasad w trakcie gry jest tylko u nas możliwa. Nie tak się to załatwia. Mam konto również u innego brokera i tam nie ma takich numerów. Jest termin i do 3.01 mam czas. Mogę zabrać kasę, albo podać NIP. W XM pewnie również podam, bo szkoda kasy, ale jak już mi się uda zalogować to pierwszą rzeczą, którą zrobię będzie wypłata 100%, a drugą i ostatnią zamknięcie konta. W tym biznesie zaufanie to podstawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację i w pełni się tutaj z Tobą zgadzam. Skoro dają czas do 3-go stycznia to nie powinni podejmować innych działań szybciej niż do 3.01.2018 godz. 00:01. Ale może jest ku temu jakiś powód - warto skontaktować się z supportem i dopytać.

Ja akurat mam już wszystkie konta w XM zamknięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Program Forex Club Podatek 5.0 już dostępny! Aplikacja do rozliczeń transakcji Forex na rok podatkowy 2017 dostępna jest tutaj:

https://forexclub.pl/program-podatek-forex-rozlicz-podatek/

Co nowego w wersji 5.0?

Przede wszystkim odświeżony wygląd :) Program w nowej odsłonie obsługuje wszystkich brokerów oferujących platformy:

  • MetaTrader 4, 
  • MetaTrader 5,
  • cTrader,
  • JForex.

Powstała też dedykowana strona: http://www.podatek.forexclub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie do użytkowników brokera Dukascopy bo na pewno tacy tu są chodzi o rozliczanie z us a dokładnie w tym roku zauważyłem że w raportach pozycji są kolumny z kwotami przeliczonymi z USD na PLNy czy to oznacza że do wyliczenia kosztów i dochodu można użyć te kwoty czy jednak trzeba przeliczać z dolarów na złotówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do tego wystarczy przeprowadzić prosty "test". Przelicz po jakich kursach Dukascopy dokonuje kalkulacji. Jeśli są to kursy NBP z dnia poprzedzającego (w co niestety wątpię), to tak. W innym przypadku wyniki mogą być rozbieżne. Można przyjąć, że będą to symboliczne różnice ale diabeł tkwi w szczegółach i skala będzie zależeć od wolumenu, ilości transakcji i amplitudy wahań wartości PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...