Skocz do zawartości

Kanały


trader-ket
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was,

Bez wstępniaka, za to od razu przejdę do rzeczy, gra opiera się o kanały rysowane na m5 z wykorzystaniem dowolnej, tak dowolnej, sekwencji: LL,LH,LL i analogicznej HH,HL,HH. Szukamy po prostu 3 punktów na których opieramy rysowany kanał. Zamieszczę poniżej kilka obrazków dla rozjaśnienia o co kaman.

Gramy tylko i wyłącznie na M1. I tak: NIE INTERESUJE nas żaden poziom WSPARCIA/OPORU z wyższego TF, żadna średnia i inne cuda, ŻADEN wyższy TF niż 1min! System jest banalny i sam kanał jest wystarczający do grania.

Kolejna sprawa wejścia i wyjścia: gramy tylko na odbicia! i tyle. Wchodzimy kapkę powyżej bądź poniżej kanału - to bardzo ważne! Nie wchodzimy tuż przed, nie wchodzimy równo na linii, zawsze, zawsze! powyżej bądź poniżej kanału. Gramy na powrót oczywiście. Gdzie wyjście. Tu jest kwestia indywidualna każdego zainteresowanego. JA gram tak: przy plus 3 pips przestawiam stopa na zero. Czekam do +10 i przesuwam na plus 3. Przy plus 20 przesuwam na plus 10 i jednocześnie moje finalne TP ustawiam na następnej bandzie. STOP LOSS! jest tu bardzo ważny, czasem może być tak że kurs po wejściu w trejd, nurkuje niekorzystnie dla nas. Dla każdej pary mam inny SL, gram tylko na 3 parach(SL już ze spreadem): kabel 12 pips, ejek 12 pips, edek 10 pips. Tak mi wychodzi na chwilę obecną. Co jeszcze? Pisałem już że system jest bardzo prosty, liczy się konsekwentne wchodzenie kiedy jest sygnał, czasem można ominąć ładne cudo. Aha, ja osobiście nie doczekałem plus 20 pips, bo jestem strasznie niecierpliwy i jak widzę plus 10 to wychodzę. A potem wiadomo co :D, ale olewam to bo równie dobrze mogło przecież zawrócić. Zawsze będzie następna okazja. Dobra koniec. Obrazki z moimi wejściami. Chce tutaj umieszczać moje wejścia, jednocześnie szlifując konsekwencję. Być może komuś to do czegoś się przyda.

post-37-1274908552,2476_thumb.gif

post-37-1274908558,0687_thumb.gif

post-37-1274908564,1483_thumb.gif

post-37-1274908569,46_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takowe pytanie, skąd masz screeny, bo wyglądają jakbyś sam je wykonał na potrzeby tego posta :) , powiew profesjonalizmu widzę

screeny są robione w xtb, kiedy jest sygnał, pale zlecenie i równocześnie odpala mi się EA do zarządzania pozycją. Tak to wygląda w praktyce :D Tyle. A tak już po fakcie to kabel ładnie poszedł do góry później. Przyszedłem właśnie z pracy, muszę się ogarnąć i myślę że coś zagram.

edit1:

I lipa, 2 sl na edku, trzeba do zasad dopisać aby nie otwierać przy silnym ruchu rynku, bo SL murowany. Za to wtedy można grać na przebicia, ale to już inna para kaloszy. Czekam dalej.

edit2:

+10 pips na edku, standardowo wyszedłem za wcześnie.

post-37-1274977290,7166_thumb.gif

post-37-1274978554,7963_thumb.gif

post-37-1274978560,2009_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powitać,

Testuję obecnie najnowszą - pewno będą nowsze, nie wykluczam - modyfikację wyjściowego schematu gry w oparciu tylko o dwie kreski +/- jakiś tam bonus, ale o tym później. Zobaczymy jak będzie ten tydzień wyglądał, jeżeli zada egzamin metoda to pochwalę się równiutko za tydzień o tej porze :D Jeżeli nie to nie. I dalej wszystko to do czego zmierzam ma być banalne i proste. A gra ma przynosić dobre pieniążki, plus oczywiście multum satysfakcji z dobrze wykonanej pracy.

Dobrej gry, Sobie i Wam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy to opiera się na jakimś rachunku prawdopodobieństwa?

Tak, takim że częściej odbija niż przebija choć to zależy od danej sytuacji zawsze, ale tutaj głównie gra się na odbicia.

Temat na razie odpuściłem ale nie skreśliłem go zupełnie bo mam parę nowych pomysłów z którymi można powalczyć, pomyślę jeszcze co dalej z tym tematem zrobię bo szkoda go tak niekompletnym pozostawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, takim że częściej odbija niż przebija choć to zależy od danej sytuacji zawsze, ale tutaj głównie gra się na odbicia.

Temat na razie odpuściłem ale nie skreśliłem go zupełnie bo mam parę nowych pomysłów z którymi można powalczyć, pomyślę jeszcze co dalej z tym tematem zrobię bo szkoda go tak niekompletnym pozostawiać.

No, gra od bandy do bandy jest skomplikowana. Wyznaczać kanał można ino byle jak, gra się tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

I jak tam trader-ket Twoja strategia? Dopiero teraz dojrzałem temat. Nadal ją stosujesz? Jak wyniki? Może jakoś dodatkowo ją rozwinąłeś? ;)

A dziękuje, bardzo dobrze. Tyle że gram teraz raczej z trendem starając się złapać większe ruchy. Kanał wyznacza się sam, automatycznie, za pomocą wskaźnika autorstwa TRO(SHI_Channel_true_TRO_MODIFIED_VERSION). Wszystko na interwale powyżej h1, wejście na korektach, ot cała filozofia :D

A dodatkowo to stosuje czasem strategię ZL z forum kreslika, pisać tutaj i jakoś rozwijać ten temat nie ma po co, bo tam wszystko ładnie jest opisane, co najwyżej można od czasu do czasu jakiegoś zrzuta wrzucić z krótkim uzasadnieniem co i jak. Tym nie mniej proszę śmiało jeżeli ktoś też tak gra, to można to tutaj pociągnąć.

Pozdrawiam.

Edit: z sentymentu nie mogłem sobie odmówić, pozycja już zabezpieczona.

Edit2: out, szybkie 10 pipsów.

post-37-018040400 1287410479_thumb.gif

post-37-076515400 1287411764_thumb.gif

post-37-018333300 1287411992_thumb.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wybacz, ale jakimś cudem nie dostałem powiadomki o nowych postach w temacie.I Tak. Dziękuje ze dobre słowo. Czy ona działa, hmm... tak działa bo kanały działają zawsze, tylko te niuanse są ważne, bo kiedy mamy pewność że dane wsparcie/opór się wybroni a kiedy nie? Mogę jedynie poradzić że trzeba spędzić te ileś godzin patrząc na zachowanie świec na tych liniach, z czasem idzie wychwycić ruchy które zapowiadają że będzie odbicie i te ruchy się powtarzają, można np. po przebiciu czekać na formacje świecową jak spadająca gwiazda,młotek,objęcia czy inny pinbar, można czekać podwójnego szczytu/dna, formacji 1,2,3. Straty są nieodłączną częścią tej gry, ale dzięki dokładnemu wpatrywaniu się w świece możemy mieć bardzo ciasnego stopa(o wiele mniej niż podałem w pierwszym poście), liczy się szybkie BE, TP to z reguły u mnie 10-15 pips bo to skalp, czasem więcej,zależy od pary.

Jak coś przypomni mi się, do dopiszę później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A ja mam takie pytanie: Dlaczego na kilku screenach linie wyznaczające kanały są właściwie prawie prostopadłe do ruchu ceny?? Chyba nie tak się poprawnie wyznacza kanał...

Druga sprawa: Czy wyznaczając kanał na bazie kilku odbić nie masz często wątpliwości czy cena porusza się właściwie w kanale, czy wchodzi/schodzi po schodach po poziomach SR?

Ja to ciągle widzę i nigdy nie wiem co właściwie jest wyraźniejsze. Sytuacja na M1 zmienia się bardzo szybko. Jeśli też tak masz - to do czego przywiązujesz większą wagę?

Do S/Rów czy do kanału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...