Recommended Posts

Szykuje się aktualizacja platformy MT4 - Build 555, którą już niektórzy nazywają MT 4.5. Będzie sporo zmian, głównie zmierzających do zmniejszenia różnic względem MT5 (pytanie więc po co tworzono MT5 :) ).

 

Przełomu raczej nie widać w wersji beta i większość dotyczy sfery programowania (języka MQL), sklepu oraz modułu przekazywania sygnałów.

 

Oficjalny artykuł i lista zmian:

http://forum.mql4.com/59477

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nowa wersja MT4 trochę namieszała i na pewno przyniesie zdziwienie osobom, które korzystają z niestandardowych wskaźników, EA, skryptów... Armada Markets już wprowadziła nową wersję, choć na razie dotyczy to tylko osób, które ściągnęły ją na nowo ze strony i ponownie zainstalowały.

 

W nowej wersji MT4 przechowuje dane w następującej lokalizacji :

C:UsersNazwa użytkownikaAppDataRoamingMetaQuotesTerminalLOSOWY CIĄG ZNAKÓWMQL4Najprościej odnaleźć dany folder, uruchamiając terminal MT4 i z menu górnego wybierając Plik -> Otwórz folder danychKażde zainstalowane MT4 posiada swój własny folder, definiowany przez losowy ciąg znaków.Nowa struktura wygląda następująco :MQL4experts – Zawiera wszelkie automatyczne strategie,MQL4Indicators – Zawiera wskaźniki własne,MQL4Scripts – Zawiera skrypty,Profiles – Zawiera profile,Templates – Zawiera szablony,Istnieje możliwość uruchomienia terminalu MT4 tak, aby używał foldery ze ścieżki instalacyjnej, a nie z folderu AppData. W tym celu należy uruchomić terminal MT4 z parametrem /portableEdytujemy skrót na pulpicie, aby wyglądał następująco :“C:Program Files (x86)Armada Markets MT4terminal.exe” /portable

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualizacja MT4 przyniosła także nową zakładkę w oknie Terminalu. Doszedł Rynek, który jest swego rodzaju sklepem z aplikacjami i innymi narzędziami. Jako użytkownicy MQL Community możemy nabywać takie rzeczy jak wskaźniki, automaty, skrypty, a nawet magazyny, ksiązki i inne rzeczy... Ceny są zróżnicowane, od kilku kredytów (USD) aż po narzędzia za 400-500 kredytów.

 

Jak to wygląda można zobaczyć w załączniku.

post-3-0-02873300-1392651261_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zmiany są tak poważne, że bardzo duża część EA przestanie działać prawidłowo, mogą pojawić się problemy ze wskaźnikami itd.Czytałem, że na pewno nie działa renko i wszystko co odczytuje pliki hst. Jest już jakieś rozwiązanie, tak więc kierujcie pytania do autorów wskaźników lub nie zezwalajcie na aktualizację mt4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem też pojawia się jeśli dany wskaźnik lub EA korzysta z bibliotek - zmieniły się ścieżki docelowe i stąd też trzeba i je poprzerabiać. MetaQuotes wielu osobom nieźle namieszało w handlu ale cóż... Taka cena postępu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam.  Czy ktoś z szanownych kolegów zauważył u siebie nieprawidłowości w działaniu nowej MT4? U mnie platforma strasznie muli mimo, że komputer nie najgorszy i na każdym instrumencie w jednej ramie czasowej (czasem M5 lub M15 albo M1) na wykresie świece są błędnie wyświetlane. Jakby rozrzucone trochę po ekranie. Szkoda, że zezwoliłem na instalacje. Poprzednia działała bez zarzutu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

 

Czy mógłbyś wrzucić screenshot z tymi błędnie wyświetlanymi świecami?

 

U mnie MT4 Armady po aktualizacji chodzi bez zarzutu. Innych brokerów jeszcze nie aktualizowałem. Nowości mają to do siebie, że zawsze mają jakieś błędy. Warto zgłosić je swojemu brokerowi, a ten przekaże je do MetaQuotes. Tyle, że dostarcz im jak najwięcej szczegółów, czyli ile masz aktywnych wykresów, czy używasz niestandardowych narzędzi oraz dokładną konfigurację sprzętową oraz OS.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://forum.mql4.com/63549W nadchodzącym stabilnym wydaniu MT4 będą spore zmiany m.in.1. Uruchomienie VPS na serwerze Metaquotes i łatwa synchronizacja ustawień, wykresów, EA itp. z lokalną wersją MT42. Zmieniony kreator zakładania konta z MT43. Zmienione menu kontekstowe w oknie "Nawigator". Nareszcie dodano tu opcję "Zmień hasło"4. Dodano okno z DOM z możliwością szybkiej składania, modyfikacji i usuwania zleceń5. Dodano możliwość zamknięcia okna klikając środkowym klawiszem myszy na nazwę zakładki6. Dodano funkcję WebRequest w MQL4 do interakcji ze stronami WWW i usługami webowymi7. Dodano dostęp do sygnałów (np. zarządzania nimi) z poziomu MQL4No i duża zmiana na plusNie trzeba już restartować MT4 w celu odświeżenia listy wskaźników, EA czy skrytptów. Wystarczy wybrać polecenie "Odśwież" z menu kontekstowego.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now