trader-ket

USD/CAD Analizy

Recommended Posts

Witam.

Jako że dawno mnie nie było to zaczynam nowym tematem. Czy można mówić o S na dłużej? Wykres poglądowo. Taki trejd na dłuży czas. Od sufitu do podłogi. Cel to 1.0255. Open na rozpoczęcie nowej D1 ze stopem na górnej żółtej. Duży stop i można próbować na mniejszych grać ciaśniej.

Pozdrawiam.

post-37-0-32592200-1378316272_thumb.png

Hmm dawno nie zaglądałem na tę parę, głównie ze względu na bardzo niską zmienność i widzę, że nic się tutaj nie zmieniło :)

W długim terminie sam jeszcze nie wszedłbym w shorta. W krótkim czekałbym na potwierdzenie ruchu w górę w kanale bocznym (wybicie nad 1.0510) z TP na 50 pips.

Jeśli z kanału wybije się dołem to oczekiwałbym ruchu do 1.0430. Z długoterminową pozycją czekałbym aż zostanie złamana pierwsza linia trendu.

post-3-0-95785800-1378370350_thumb.png

post-3-0-61232900-1378370358_thumb.png

Luka w dół na otwarciu w niedzielę i powoli zbliżamy się do kolejnego wsparcia. Brakuje ok. 40 pips, czyli całkiem sporo jak na tę parę ale na razie nie zanosi się, aby kierunek miał się odwrócić.

post-3-0-02997900-1379330447_thumb.png

Możliwe, ale spokojnie możesz dopisywać po prostu kolejny post. Wtedy widać, że jest coś nowego więc to i tak lepsze wyjście.

Ja już zaczynam weekend. Zmienność mała, prawie nic się nie dzieje, a ostatnio luki weekendowe spore...

USDCAD utrzymuje się nad wzrosową linią trendu ale idzie mu to coraz ciężej. Myślę, że w końcu wsparcie padnie. Ustawione oczekujące pod 1.0250 z TP 100 pips niżej.

post-3-0-99702600-1380609778_thumb.png

Co prawda, baaaaaaaaaardzo powoli, ale wspinamy się w górę. Jak tak dalej pójdzie to pod koniec miesiąca dotrzemy do oporu 110 pips wyżej :).

Może nawet trochę szybciej :). Połowa roboty wykonana...

post-3-0-93659500-1381305158_thumb.png

USDCAD koryguje. Do mojego targetu zabrakło 'zaledwie' 23 pips. Niedaleko jest linia trendu, która powinna uratować wzrosty i sprowokować kolejną próbę podejścia do oporu.

post-3-0-15291400-1381748093_thumb.png

Rynek zaatakował kluczowy opór. Co prawda, po drodze była mała zmyłka polegająca na pokonaniu wzrostowej LT jednak potrwało to bardzo krótko i właściwie w ciągu trzech dni wystrzeliliśmy na tyle mocno w górę, że norma na 'zmiennośc' została wyrobiona za cały miesiąc :). Jesteśmy na ten moment POD oporem jednak taka dynamika zmian ceny może spowodować, że w tym tygodniu wyjdziemy górą i kurs zatrzyma się w okolicy 1.0555.

post-3-0-86132800-1382947928_thumb.png