Recommended Posts

Aż dziwne, że nie było jeszcze tematu poświęconemu tej parze :). Co prawda, osobiście rzadko na nią zaglądam, bo zmienność z reguły jest mizerna ale nadrabiane jest to wyjątkową precyzją...Trend od lipca ładnie utrzymany. Ostatnie wsparcie precyzyjnie potwierdzone. Może być szansa na fajną krótką pozycję z wąskim SL.

post-3-0-73567300-1377782995_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Niestety pozycja zakończona niedużym SL. Rynek zdecydowanie zanegował ten sygnał i potwierdził trend wzrostowy, przynajmniej w krótkim terminie. TP na ten tydzień 101.35.

post-3-0-17742100-1378112772_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zadziałał poziomy opór, który doprowadził do szybkiej korekty. Złamaliśmy linię trendu i pach - kurs posypał się w dół. Na ten moment jesteśmy w rejonie luki cenowej z 18 grudnia ale prawdopodobnie zejdziemy jeszcze niżej. Stawiałbym na target w okolicy 102.

post-3-0-88141800-1389609905_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nomura zdecydował się powrócić do handlu USD :) Bank na początku lutego wyrzucił dolara całkowicie ze swojego portfela, ale przed dzisiejszym posiedzeniem FOMC zdecydował się ponownie go "dorzucić". Jak twierdzą analitycy banku: "nadszedł bardzo dobry czas, aby ponownie zaangażować się w selektywne długie pozycje na dolarze amerykańskim". Wejście na poziomie 101.75 i SL na 100.00

 

Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nomurze udało się "strzelić w dziesiątkę" z długim pozycjonowaniem na USD/JPY przed wczorajszym FOMC i jednocześnie sporo zarobić. Bank zadaje obecnie pytanie - co dalej? Kolejny cel ustawiony na 103.00-104.00. USD/JPY posiada potencjał wzrostowy, po części ze względu na spadki handlowego wskaźnika ważonego (TWI) jena i po części z powodu potencjalnej redukcji zmienności na rynkach finansowych oraz jej spadku z wyższych poziomów, które obserwujemy od połowy stycznia” – twierdzą analitcy Nomury.

post-1000397-0-90453400-1395333458_thumb

Share this post


Link to post
Share on other sites

USD/JPY w ostatnich dniach dosyć popularne :) Najpierw Nomura, teraz Barclays. Ci drudzy jednak podchodzą do pary mniej optymistycznie - w dzisiejszej rekomendacji tradingowej znalazła się informacja, że Barclays Capital obniża swój docelowy poziom na najbliższe 6 miesięcy ze 107.00 do 105.00. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dzisiejsza analiza USD/JPY:
 
Cytat
USD/JPY liże rany po wczorajszej wyprzedaży.
Cytat
Tuż przed rozpoczęciem sesji US wczoraj, rynki obiegła plotka o nadzwyczajnej konferencji zwołanej przez Władimira Putina w sprawie Ukraińskiej akcji „antyterrorystycznej”. Rynki obligacji zareagowały gwałtownymi wzrostami. Podobnie gwałtownie zareagowały pary FX skorelowane z nastawieniem do ryzyka, w tym USD/JPY spadło o 50 pips ze szczytu dnia....

Share this post


Link to post
Share on other sites
USD/JPY ciężki przed zeznaniami prezes Fed.
 
Po silnych silnych spadkach z ostatnich dni, kiedy to para cofnęła się z testowanego poziomu 103 do wsparcia 101.50, trafiamy w okolice kluczowego wsparcia z ostatnich miesięcy 101.30 wzmocnionego przez dzisiejszy poziom Pivot S1*.

post-1000390-0-78012100-1399452612_thumb

Share this post


Link to post
Share on other sites
USD/JPY wraca do wzrostów po chwili słabości.
 
Jen powrócił  nad wzrostową linię trendu z ostatnich dwóch dni po słabości dziś popołudniu. Para przetestowała dzisiejszy poziom Pivot, z którego ruszyła na Pivot R1, jednak wciąż musi pokonać ten opór.

post-1000390-0-20608700-1400000805_thumb

Share this post


Link to post
Share on other sites

BNP Paribas: czego spodziewać się po dzisiejszym wystąpieniu premiera Abe?

Oczekuje się, że japoński premier Shinzo Abe podczas dzisiejszego wystąpienia będzie mówił o szeregu inicjatyw politycznych w zakresie podatków od przedsiębiorstw, handlu oraz rynków pracy. Jest to trzeci filar zaproponowanego przez szefa rządu programu reform oraz wzrostu gospodarczego (tzw. Abenomia). Wypowiedź już dzisiaj o 11.30

 

Dołączona grafika

Share this post


Link to post
Share on other sites

W dzisiejszej nocie skierowanej do swoich klientów, zespół CitiFX Technical analizuje parę USD/JPY przy wykorzystaniu strategii handlowej Ichimoku Kinko Hyo – na wykresie tygodniowym oraz wykresie miesięcznym. Analitycy banku zauważają, że w obu przypadkach widoczne są silne średnioterminowe poziomy wsparcia blisko obecnych poziomów cenowych.

„Na tygodniowym wykresie Ichimoku, który naszym zdaniem jest jednym z najważniejszych jeżeli chodzi o określanie ruchów USD do JPY w średnim i długim terminie, widać wyraźnie, że górne ograniczenie Kumo (chmury) nadal będzie zapewniało wsparcie cenie w okolicach 101.45” – zauważa Citi.

Dołączona grafika

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...