raposo

Proste analizy i zrozumienie rynku - WYNIKI

Recommended Posts

Staram się regularnie wrzucać analizy różnych rynków, które obserwuję w dziale Komentarze i analizy. Z reguły tekstu i objaśnień co, jak, dlaczego, nie ma tam zbyt wiele. Nie ma, bo jest to niepotrzebne. Analizy są proste i małozłożone. Jest tak ponieważ uważam, że te najprostsze rozwiązania często są najskuteczniejsze.

 

Z narzędzi wykorzystuję:

- linie ukośne,

- linie poziome,

- zniesienia Fibo (sporadycznie),

- wykresy świecowe.

 

To wszystko. Głównie opiera się to o identyfikację trendu, a następnie ustalenie ważnych wsparć i oporów. Następnie wystarczy grać zgodnie z trendem i zawierać pozycje przy tych poziomach. Strategia nie ma 100% skuteczności ale wynik jest dodatni, co prezentuję w poniższych screenach. Screeny z konta demo, które zostało założone właśnie w celu takiej 'pokazówki'.

 

Interwały i perspektywa czasowa transakcji są różne w zależności od rynku i panującej sytuacji. Są pozycje długoterminowe, jak i day-tradingowe. Nie trzeba ograniczać się do jednego TF. Czasem dobre wstrzelenie się w trend z jedną pozycją przynosi o wiele lepsze rezultaty niż zawieranie wielu krótkich transakcji każdego dnia (patrz transakcja na EUR/USD). Jednak do tego potrzebna jest cierpliwość...

 

Zachęcam do śledzenia analiz i wymiany uwag!

post-3-0-08409000-1375960782_thumb.png

post-3-0-77284200-1375960788_thumb.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bardzo fajna inicjatywa. Z przyjemnością będę śledził Pana analizy ;)  a może pomoże mi to w osiąganiu sukcesów, za co również będę wdzięczny i napewno nie zapomnę o tym :)

Pozdrawiam serdecznie i życzę samych sukcesów :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opublikowali wczoraj dane z UK, pozytywny czynbnik wtorkowej sesji dla funta, nie ma co narzekać. Mamy umocnienie brytyjskiej waluty, kurs gbp/usd zyskał na wartości ponad 150 pipsów a i zatrzymują się przy oporze w rejonie poziomu 1,6750. Śledzimy dalej dalsze notowania ... co do systemu, mnie kiedyś udało się pięknie strzelić w trend właśnie z jedną pozycją, cierpliwości potrzeba ogrom! Ale na niskich lotach też można ustrzelić dobrą "ptaszynkę" ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...