Skocz do zawartości

raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Cóż z tego skoro sam czekałem aż jeszcze trochę wyżej podjedzie (0.9070)... Trudno się mówi choć ostatnia tak duża świeca H4 miała miejsce równo rok temu :P. Czyli co? Kolejny miesiąc czekania na lepszą zmienność? :D

 

Wg mnie jest szansa na stabilizację i korektę w górę do 0.9015. Jeśli zejdziemy poniżej .8940 to prawdopodobnie polecimy dalej w dół na 60-70 pips (czerwona pozioma linia).

post-3-0-09199800-1394611702_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta w górę doszła do skutku ;). Liczyłem wczoraj na spadki od 0.9080 ale zaczęły się trochę później. Mimo wszystko, nie spodziewałem się ich w aż takiej skali. Była okazja na zgarnięcie ok. 80-100 pips. Zatrzymaliśmy się na początku wczorajszej największej świecy. Myślę, że jest ona efektem zleceń dużych graczy, a obecne wyhamowanie na tym poziomie nie jest przypadkowe. Czyżby grube ryby ponownie dokonywały zakupów? Jeśli tak to już teraz czeka nas powrót do ostatnich maksimów i tak też obstawiam.

post-3-0-17708200-1394784486_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak też się stało ;). Ponownie duzi gracze weszli w longi i już spowrotem jesteśmy przy oporze. Jest szansa, że znów naruszymy ten poziom więc osobiście poczekam aż wejdziemy nad niego, po czym kurs spadnie i to będzie moment do ew. wejścia w shorta ;).

post-3-0-56677600-1395046843_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szliśmy ale się rozmyśliliśmy ;). Formacja podwójnego szczytu zadziałała podręcznikowo. 130 pips do zgarnięcia przy niewielkim ryzyku ;). Idealnie wyhamowaliśmy nad poziomym wsparciem i teraz jest szansa na korektę na którą liczę. Potencjalny zarobek to ok 50-60 pips przy SL 35 pips - nie jest źle.

post-3-0-25364000-1395306623_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aussie poszło zgodnie z oczekiwaniami, aczkolwiek trochę mniej precyzyjnie niż się spodziewałem... Najpierw wybicie 20 powyżej oporu, potem korekta łącznie na prawie 60 pips. Ostatecznie wróciliśmy do kluczowego oporu i formuje się obecnie potrójny szczyt. Za bardzo nie mam zaufania do tej formacji więc osobiście daję buy stop NAD oporem ;).

post-3-0-37958000-1395680548_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, równowaga w przyrodzie, bo tym razem ja się nie pomyliłem :D. Formacja potrójnego szczytu (do której, jak widać słusznie, nie mam zaufania), nie sprawdziła się i buy stop wszedł wręcz pięknie. Obstawiam target w okolicy 0.9260, czyli u zbiegu wzrostowej czerwonej linii oraz poziomego niebieskiego oporu. Potem mała korekta.

post-3-0-35841500-1395822208_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszej nocie klienckiej Goldman Sachs stwierdził, że niedawny wzrostowy atak na Australijskim dolarze zacznie zanikać w najbliższej przyszłości. analitycy banku spodziewają się osłabienia AUD i spadku jego wartości do 0.80 amerykańskich centów w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Mocne oznaki osłabienia australijskiej waluty widoczne będą natomiast w przeciągu najbliższych dwóch kwartałów.

post-1000397-0-40209400-1396624258_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrosty zahamowały na wyznaczonym oporze ale coś mi podpowiada, że to może nie być koniec, a przynajmniej na razie nic na to nie wskazuje. Jeśli uda nam się poprawić lokalny szczyt to tylko kwestią czasu będzie dojście do kolejnego istotnego poziomego oporu na 0.9760. Jeśli jednak kurs będzie zachowywał się stabilnie i niebawem nie zobaczymy wybicia to zwiększy się szansa na ok. 100 pipsową korekte w dół do niebieskiej linii.

post-3-0-00367500-1397464570_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUD/USD w krótkoterminowym kanale spadkowym.

Para wyznaczyła szczyt w dniu 10 kwietnia na poziomie 0.9460 po czym ruszyła w dół tworząc kolejno niższe dołki i szczyty – kanał spadkowy. Od piątku para konsoliduje na nowych, lokalnych minimach poniżej zgrupowania oporów 0.9340/50...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuacja wczorajszej analizy AUD/USD
 
Cytat

Po wczorajszych spadkach z poziomu 0.9300/12 zatrzymane zostało na wsparciu 0.9225 i cofnęło się pod przełamane wczoraj wsparcie 0.9250 blisko kilkudniowego dołka. Obecnie kluczowe znaczenie wydaje się mieć fakt, że cena traduje w pobliżu dolnej bandy dwutygodniowego kanału spadkowego. ...

 

 

post-1000390-0-40527400-1398758882_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...