raposo

POL20 (CFD na WIG 20)

Recommended Posts

Indeks z największymi polskimi spółkami na GPW powoli kończy dziś jedną z najlepszych (póki co) sesji w tym roku. Na tę chwilę wzrosty sięgają ponad 1,4% i tym samym można powiedzieć o zakończeniu korekty spadkowej, która trwała od 2 stycznia. Zapowiada się, że hossa rozpoczyna się na całego i naszym zdaniem jest duża szansa na wyrównanie szczytu (2936 punktów) z kwietnia 2011 jeszcze w tym roku.Dalszy ciąg analizy:http://forexclub.pl/...ssa-w-natarciu/Jak będzie Waszym zdaniem? Mamy szansę na dłuższą hossę?

post-3-0-47903200-1363275322_thumb.gif

Na FX wieje nudą jednak na rynku akcji wręcz przeciwnie :). WIG 20 rośnie o blisko 2,5%. Pokonaliśmy istotne poziomy, otwarta droga do dalszych wzrostów. Szczegóły na screenie.

post-3-0-65409800-1369665821_thumb.png

Oj źle się dzieje...

nie dla wszystkich :)  sam akurat zaangażowany nie jestem, ale problemy to mają w zasadzie teraz ci, co nie wyszli z długich pozycji ok. 2430... :)

To prawda, wszystko zależy od punktu siedzenia. Ja mam parę spółek z W20 jeszcze więc mnie trochę to boli... :) Aczkolwiek przerażająca jest skala spadków. Znów zmierzamy do 2000 i dwumiesięczny "wysiłek" zniwelowaliśmy w 3 sesje.

Doszliśmy do oporu wynikającego z górnego ograniczenia luki z 20 czerwca. Pokonanie tego levelu otworzy drogę do 2500, na co szczerze liczę :).

post-3-0-30527100-1375346972_thumb.png

No i opór został pokonany, a WIG 20 odnotowuje pokaźne wzrosty. Na tę chwilę to ok. 1,6%. I tak gorzej od indeksów amerykańskich, które biją kolejne rekordy jednak daje to nadzieję na dłuższą hossę :).

post-3-0-50484600-1375435489_thumb.png

Wczoraj odnotowaliśmy małą korektę spadkową. Jeśli podeprze się na wsparciu 2305 to będzie bardzo dobry znak dla byków i szansa na ponowne wejście w długie pozycje przed kolejną falą wzrostową. 

post-3-0-47598700-1375869230_thumb.png

Od ostatniej analizy wiele się nie zmieniło poza tym, że jesteśmy trochę wyżej. Sytuacja wygląda stabilnie i myślę, że w długim terminie dalej będziemy kontynuować wzrosty. Ew. korekta spadkowa o niewielkim zasięgu nie jest wykluczona...

post-3-0-74543500-1376903868_thumb.png

Póki co wszystko zgodnie z planem. Mała korekta spadkowa zaliczona i wracamy do wzrostów. Na rynkach czuć optymizm więc myślę, że kolejny tydzień przyniesie atak na 2500.

post-3-0-04354000-1377259488_thumb.png

Przyznaję, że nie zauważyłem... Spadkowa linia trendu zadziałała idealnie. Spadki były do przewidzenia. Na razie to tylko korekta jednak co by nie było linia trendu ma charakter długoterminowy...

post-3-0-04957400-1377607576_thumb.png

Coraz mniej przestrzeni w trójkącie, co będzie prowokowało rynek do zdecydowanego wybicia. Myślę, że możemy zaliczyć jeszcze jeden test wsparcia na 2305, po czym spróbujemy wybijać górą. Czy skutecznie? Czas pokaże... Pierwszy target na 2513.

post-3-0-03240200-1378111057_thumb.png

Mamy próbę wybicia na POL20... (nie)stety dołem. Jesteśmy jeszcze w okolicy wsparcia więc nie wszystko jest przesądzone jednak bardzo niezadowalającym faktem jest, że mamy taką rozbieżność względem zachodnich sąsiadów.

W długim terminie:

- u nas spadki,

- u nich wzrosty.

W krótkim terminie:

- u nas mocne spadki,

- u nich konsolidacja.

Polskim inwestorom zawsze wiatr w oczy... :)

post-3-0-53671000-1378310858_thumb.jpg

Po czerwonej masakrze w poprzednim tygodniu, gdzie na skutek zmian w OFE kurs POL 20 popłynął w dół o ok. 10% inwestorzy zaczęli nadrabiać straty i duża część potraktowała to jako formę promocji. Wróciliśmy do wsparcia (obecnie oporu) na 2307. Co prawda nawet jego pokonanie o niczym nie przesądzi ponieważ niedużo dalej znajduje się kluczowa linia trendu spadkowego i dopiero jej przełamanie może zwiastować powrót do dłuższych wzrostów. Przy takim scenariuszu pierwsze TP mamy na 2515. Jednak jeśli po raz kolejny odbijemy się od niej to czeka nas powrót do ostatniego lokalnego minimum...

post-3-0-22109600-1378798462_thumb.png