Skocz do zawartości

dziennik demo


forexfan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

USD/CHF to jedna z moich ulubionych par :). Bywa wyjątkowo precyzyjna przy klasycznej analizie technicznej i price action. Często widać jak porusza się po tzw. schodkach, gdzie stopniowo wybija nowe górki/dołki i jednocześnie stabilizuje się w wąskich konsolidacjach.

Na bieżąco wrzucam swoje analizy, ostatnia USD/CHF tutaj:

http://forexclub.pl/wiadomosci/analizy/usdchf-06032013-oczekiwana-stabilizacja/

Jaki wynik w pips z tej pozycji? Polecam robić podsumowania tygodniowe wraz z max. obsunięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero planuję zajęcie pozycji więc co z tego wyjdzie to zobaczymy. Napiszę może trochę o założeniach mojej gry bo to chyba najważniejsza sprawa. A więc tak:

- konto demo bossafx

- depo 3000

- lewar 1:100

- gram przeważnie 0.1 lota

- sl zazwyczaj 20-25 pips

- tp i tu bywa rożnie bo raz wyznaczam innym nie(ogólnie mam z tym problem a wkurzam sie gdy brakuje 5czy 10 pipsów do tp i cena zawraca łapiąc sl lub be)

Styl gry:

poruszam się głównie na h1, h4 rzadziej na d1, zaczynam od wyznaczania w danej chwili poziomów s/r (nie wyznaczam s/r odległych o 200 czy 300 pips, żeby nie zaśmiecać wykresu). Przy wyznaczaniu s/r obserwuję od razu czy cena zbliża się do któregoś. Jeśli tak się dzieje czekam na przebicie takiego poziomu. Jeśli np. nastąpi przebicie oporu na h4 (breakout) schodzę na niższe interwały h1, m30,m15 w celu szukania formacji potwierdzających dany ruch w postaci pullbacka lub formacji objęcia hossy. Analogiczna robię jeśli chodzi o przebicie wsparcia. Nie używam żadnych wskaźników. Główna moją wadą jest cierpliwość nad która staram się pracować (chodzi tu o zbyt szybkie wejścia do końca nie potwierdzone). Tak to w skrócie wygląda. Wielkiej filozofii tu nie ma ale myślę, że z czasem jak to dopracuje to będę mógł wejść z realnym depozytem na realne konto i mam nadzieje nie być dawca kapitału. zapraszam do obserwowania tematu i udzielanie konstruktywnych rad i konstruktywnej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę oceniał samej strategii, bo ją najlepiej zweryfikuje rynek natomiast dwie rzeczy:

- czemu akurat bossa? Spready nie są najbardziej konkurencyjne. Choć z drugiej strony to tylko demo więc bez większej różnicy. Ale zmierzam do drugiej sprawy...

- chyba nie ma tam mikrolotów, a przydałyby się. Nie po to byś grał 0.01 lota cały czas ale sugeruję Ci uczyć się gry z wykorzystaniem elastycznego Money Management i efektem procentu składanego.

Ustalasz sobie jakiś % depozytu jaki możesz zaryzykować w jednej transakcji np. 1% czy tam 10% (sam ustalasz swój "apetyt" na ryzyko). To daje Ci jakąś kwotę, którą możesz stracić. Zakładając, że znasz swój SL w pipsach możesz policzyć jaki wolumen otworzyć. Przy małym kapitale będą tu bardzo wskazane mikroloty.

W realnej, poważnej grze to bardzo istotny element, który nie hamuje Twoich zysków w długim terminie, a jednocześnie pozwala mieć ciągle pod kontrolą stan swojego konta (nagle w jednej pozycji nie stracisz więcej niż zakładałeś, bo np. wolumen został ten sam, a SL wypadł sporo większy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu bossa? To mój pierwszy broker od którego pobrałem demo i tak już zostało. Wiem, że gdy będę chciał wejść na realny rynek sentymenty będą musiały odejść na bok i będę musiał wybrać brokera z mniejszymi kosztami transakcji. Co do MM to nie napisałem w założeniach ale ustaliłem sobie na max 3% czyli około 25 pipsów na transakcję o wartości 0,1 lota. Na 0,2 lota przy tym samym ryzyku zamierzam przejść przy ewentualnym podwojeniu depozytu więc kwocie 6000.

Poniżej zgodnie z założeniami wejście na usdchf

post-1144-0-95309200-1362957341_thumb.pn

Na koniec każdego tygodnia będę wklejał wyciąg z konta demo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 0,2 lota przy tym samym ryzyku zamierzam przejść przy ewentualnym podwojeniu depozytu więc kwocie 6000.

I właśnie do tego nawiązuję. Przy kroku wolumenu o 0.1 lota następuje to bardzo wolno i omijasz wartości od 0.11 do 0.19. Przy małym depozycie ma to spore znaczenie, a tak trzeba wyrobić aż 100% aby pójść do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...