Skocz do zawartości

co sądzicie o www.forexzysk.blog.pl


Sprawny inwestor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

Czy jesteś autorem tego bloga? Jeśli tak to najlepiej wprost to napisać, a e-mail podany na stronie właśnie na to wskazuje :). Wtedy nie ma co się maskować pisząc w trzeciej osobie - no chyba to będzie wygodniejsze.

I może kilka dodatkowych uwag/pytań ode mnie...

1. jeśli liczysz na zyski w postaci przelewów od odwiedzających to warto umieścić tę informację gdzieś z boku zamiast w analizie.

2. zamiast tej informacji, warto napisać kilka słów o analizowanym rynku. Nawet niedługie wyjaśnienie czemu tu, gdzie SL, gdzie TP...

3. jaka jest Twoja strategia? Widzę, że analizujesz wykresy na liniowym. Czemu akurat na nim?

4. wspominasz o wysokiej skuteczności. Jak ktoś ma to ocenić? W analizach nie ma żadnych punktów wejść, wyjść, SL, TP, założeń, komentarzy... No i wysoka to ile? Większości nie będzie się chciało samemu tego liczyć więc warto zaznaczyć z boku aktualne statystyki. Radzę też nie ściemniać z nimi, bo znajdzie się bardziej skrupulatna osoba, która będzie to śledzić i weryfikować.

Jeśli chcesz być traktowany poważnie to tak samo powinieneś traktować swoich odwiedzających.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Czy jesteś autorem tego bloga? Jeśli tak to najlepiej wprost to napisać, a e-mail podany na stronie właśnie na to wskazuje :). Wtedy nie ma co się maskować pisząc w trzeciej osobie - no chyba to będzie wygodniejsze.

I może kilka dodatkowych uwag/pytań ode mnie...

1. jeśli liczysz na zyski w postaci przelewów od odwiedzających to warto umieścić tę informację gdzieś z boku zamiast w analizie.

2. zamiast tej informacji, warto napisać kilka słów o analizowanym rynku. Nawet niedługie wyjaśnienie czemu tu, gdzie SL, gdzie TP...

3. jaka jest Twoja strategia? Widzę, że analizujesz wykresy na liniowym. Czemu akurat na nim?

4. wspominasz o wysokiej skuteczności. Jak ktoś ma to ocenić? W analizach nie ma żadnych punktów wejść, wyjść, SL, TP, założeń, komentarzy... No i wysoka to ile? Większości nie będzie się chciało samemu tego liczyć więc warto zaznaczyć z boku aktualne statystyki. Radzę też nie ściemniać z nimi, bo znajdzie się bardziej skrupulatna osoba, która będzie to śledzić i weryfikować.

Jeśli chcesz być traktowany poważnie to tak samo powinieneś traktować swoich odwiedzających.

Pozdrawiam.

Odp blog został założony po to aby skupić się na zarabianiu pieniędzy zarówno przez mnie jak i tych inwestorów którzy będą inwestować zgodnie ze wskazówkami kiedy i na jakiej parze walutowej należy otworzyć pozycje.

odp 1 dzieki za uwagę jest to do przemyślenia

odp na punkt 2 i 3 - decyzje podejmowane są w oparciu o doświadczenie inwestycyjne , jest mi to obojętne czy będzie to wykres liniowy czy słupkowy zasada jest taka im prostrzy tym lepiej to tak jak pisałem decyzje podejmuje w oparciu o doświadczenie a nie wskaźniki , dlaczego nie pisze o SL i TP bo to nie jest potrzebne.

odp 4 Jak ocenić skuteczność odp jest prosta przejrzeć bloga poświęcic kilka minut, Mówisz że w analizach nie ma punktów wejścia są strzałki na wykresach i opis nad wykresem np kup GBP/CAD , dlczego nie ma punktów wyjścia tą sprawę zostawiam każdemu do podjęcia, dlaczego nie ma komentarzy i co mama napisać że mi doświadczenie podpowiada to chyba jest zbędne . Słowo wysoka jeśli nie chce się komuś sprawdzić czytając blog to niech tam nie wchodzi. Moje opinia na temat zarabianiu pieniędzy na rynku walutowym jest prosta zarabiajmy je , a w prostocie jest sukces.

Pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Ale jak tu ocenić skuteczność skoro mówisz tylko kiedy otwierasz pozycję? W dodatku na wykresie zawsze strzałka jest zaznaczona trochę wcześniej niż bieżący moment na wykresie (czyt. na historii). I jak tu ocenić czy pozycja zakończyła się sukcesem skoro nie wiadomo kiedy została zamknięta? Chyba, że każdy minimalny ruch zgodny z Twoim kierunkiem jest już sukcesem i powodem by uznać sygnał za skuteczny. No tylko wychodzi na to, że każdy był skuteczny, bo strzałka zawsze jest ustawiona wcześniej... ;)

Piszesz też o doświadczeniu... Ok, też mam jakieś tam doświadczenie ale w mojej strategii posługuję się pewnymi technikami. I właśnie o te techniki pytam. Rozumiem, że Twoje wejścia bazują po prostu na intuicji i nie jesteś w stanie wyjaśnić w 1-2 zdaniach innej osobie dlaczego akurat w TYM, a nie innym miejscu widzisz sygnał wejścia?

Przejrzyj kilka stron z analizami i zobacz jak to może wyglądać, bo niestety ktoś kto wejdzie na tą stronę jeszcze szybciej z niej wyjdzie (co widać w statystykach wejść w stosunku do komentarzy) ponieważ nic nie jest opisane i nie wiadomo nawet o co tam chodzi.

Ale to tylko moja drobna rada. Zrobisz co zechcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... Ale jak tu ocenić skuteczność skoro mówisz tylko kiedy otwierasz pozycję? W dodatku na wykresie zawsze strzałka jest zaznaczona trochę wcześniej niż bieżący moment na wykresie (czyt. na historii). I jak tu ocenić czy pozycja zakończyła się sukcesem skoro nie wiadomo kiedy została zamknięta? Chyba, że każdy minimalny ruch zgodny z Twoim kierunkiem jest już sukcesem i powodem by uznać sygnał za skuteczny. No tylko wychodzi na to, że każdy był skuteczny, bo strzałka zawsze jest ustawiona wcześniej... ;)

Piszesz też o doświadczeniu... Ok, też mam jakieś tam doświadczenie ale w mojej strategii posługuję się pewnymi technikami. I właśnie o te techniki pytam. Rozumiem, że Twoje wejścia bazują po prostu na intuicji i nie jesteś w stanie wyjaśnić w 1-2 zdaniach innej osobie dlaczego akurat w TYM, a nie innym miejscu widzisz sygnał wejścia?

Przejrzyj kilka stron z analizami i zobacz jak to może wyglądać, bo niestety ktoś kto wejdzie na tą stronę jeszcze szybciej z niej wyjdzie (co widać w statystykach wejść w stosunku do komentarzy) ponieważ nic nie jest opisane i nie wiadomo nawet o co tam chodzi.

Ale to tylko moja drobna rada. Zrobisz co zechcesz.

Odp zamieszczam wykres na blogu w czasie rzeczywistym możesz to sprawdzić porównując wykres i godziną z rynkiem że w tym czasie kiedy zamieściłem wykres rynek jest w tym miejscu więc twój zarzut że oszukuje jest nieprawdziwy, rozumiem że na każdej platwormie może się to delikatnie różnić bo większość platform nie działa bezpośrednio na rynku dlatego zawsze będzie delikatne odchylenie.

Nie mam żadej techniki tylko intuicja - dlatego napisanie komentarza dlaczego ta para walutowa a nie inna jest ciężkie do stwierdzenia w komentarzu dlatego ich nie zamieszczam, a o tym kiedy zamknąć pozycje napisałem że decyduje inwestor na blogu pisze tylko że proponuje ustawiać stop lossy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o odchylenia mi chodzi, bo wiem, że takowe mogą występować ale niech będzie.

Punkt wejścia to wbrew pozorom najmniej istotny element przy zawieraniu transakcji, bo to nie on decyduje o zarobku. Najważniejszy jest punkt wyjścia z pozycji. Ale to tylko moje prywatne zdanie. No i nie wiem czy ktokolwiek będzie naśladował Twoje poczynania skoro sam nie potrafisz dokładnie objaśnić czemu akurat w danym miejscu otwierasz pozycję. Intuicja i nadzieja na rynkach finansowych są bardzo zgubne.

Ale życzę powodzenia i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...