Skocz do zawartości

raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, witam i o pipsy pytam ;).

 

Widzę, że nie próżnujecie. Widze też, że EURJPY nie próżnuje i poszatkowało ostatnie analizy. Nie zawsze pary chodzą precyzyjnie wg klasycznej AT (lub innych technik). Wtedy najlepiej wyczyścić sobie całkiem wykres i zrobić ją od nowa.

 

Sensowny mocny opór trudno wyznaczyć jednak wsparcie bardzo ładnie się nakreśliło. 130.40 - zbieg wzrostowej linii trendu i poziomej, wcześniejszej linii wsparcia. Wg mnie jest szansa na odbicie w górę. Albo taka pozycja zakończy się bardzo szybko SLem albo przyniesie spory profit. Poziom docelowy 132.70.

 

Jeśli wylecimy poniżej dołka 130.20 to bardzo prawdopodobny jest ostry rajd w dół nawet do 126. 

post-3-0-87284100-1369292870_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że sytuacja prowzrostowa nie jest zbyt pewna to sam szybko przestawiam SL na BE. Póki co +25 pips ale przy takiej dynamice to jeszcze za mało. Nie codziennie EJ spada 250 pips w parę godzin, szczególnie w nocy ;). To mogło być spowodowane realizacją zysków przez większych inwestorów, oczywiście tylko w małym stopniu. Przez to można dojść do wniosków, że zmiana krótkoterminowego trendu lub przynajmniej głębsza korekta zbliża się dużymi krokami.

 

Zobaczymy jak kurs zachowa się przy w/w wsparciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

procent składany mi zamieszał i wiekszy wolumen , dużo też czytałem co pisałeś i szło dobrze . zachciało mi sie czytać książki innego autora i masz -250 , jak ciebie czytam pomlatku +20 +20 itd . Sory napisałeś posta ,ja przeczytałem i +30 ,czarodziej z ciebie czy co :)

Edytowane przez dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczególnie w nocy ;). To mogło być spowodowane realizacją zysków przez większych inwestorów

 

:)

Ja to zawsze wiem kiedy włączyć. Jakiś głos albo dar. Dziś w nocy wstałem to takiego pięknego sellowego ejka od tygodni na oczy nie w idziałem :D

Wiadomo nie ma gry bez minusów, ale 200? Jak.... Ja to nie wiem ale 200 realu pipsów na klatę bym nie przyjął. Może warto rozważyć ciaśniejszy margines błędu?

Edytowane przez trader-ket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe powakacyjny fart po prostu ;). Ja już pozycję zabezpieczyłem na +10 pips. Przy takiej dynamice wszystko może się zmienić w chwilę.

 

Bardzo fajnie gra się na emocjach tłumu - wystarczą mocne nerwy i odrobina cierpliwości żeby nie wbić się w rynek za wcześnie. Teraz mamy panikę po wyprzedaży w Japonii i przeważnie taka reakcja jest przesadzona więc jak emocje opadną następuje racjonalnie myślenie i zwrot (korekta tej reakcji). Oto i ona ;).

 

Niestety czasem następuje kolejna fala paniki i wtedy już nie ma mocnych. Trzeba odpuścić :).

 

Co do procentu składanego... Jak najbardziej jestem za tym aby z niego korzystać jednak stopniowo i bez szaleństw. Duży skok kwotowy może przeorać psychikę, a jeśli robimy to małymi kroczkami to nie odczujemy zbytnio różnicy ale tylko psychicznie, bo finansowo efekt powinien być conajmniej zadowalający ;).

 

p.s. datki przyjmuję na adres trójmiejski :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)  Trójmiasto, tu się urodzić i tu umrzeć. Tymon,Paulus,Skiba, same asy znad morza. To i nie dziwota. Jak byłem w górach to raz gość - tak koło 50 coś - powiedział że on nigdy nad morze nie był. Ale to nie tylko on, bo z waw też mówili że oni morza Polskiego na oczy nie widzieli. Raz specjalnie wideo kręciłem będąc na molo pod specjalne życzenie koleżanki z środkowej Polski. Ale była podjarana :D

Sorry za off topa.

Edytowane przez trader-ket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się z tym spotkałem :). Ale swoją drogą nie ma się czym podniecać, kawał brudnej wody i tyle :D. Choć faktycznie nie wybrałbym innego regionu w Polsce do życia. Piwo przy plaży po cięzkim dniu, to jest to.

 

Co do książek to warto czytać jednak jednocześnie warto najpierw zweryfikować przekazywaną wiedzę. Nie ze wszystkim trzeba się zgadzać i brać za pewnik słowo pisane. No i wiedzę trzeba ukierunkowywać, a nie chłonąć jak leci... :)

 

Wracając do EURJPY - jeśli giełdy zaczną odbijać to pociągnie to za sobą kursy walut i tylko tego nam teraz brakuje aby wspomóc wzrosty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunek jest jeden zyski , mój błąd jaki wczoraj popełniłem ,oczekiwanie na duży zysk i brak sl tak po bandzie sobie pojechałem :)

Wymiana zdań na forum i doświadczeń ,uważam ,że jest dobrą drogą ja nie widzę problemu by mówić o zyskach jak i stratach

Ja chociaz juz wiem jak stracić 200pipsów i przeżyć :)  lepsze to jakiegokolwiek szkolenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem że grono jest małe i jako tako się zna :D Jeżeli 50 osób będzie nawijać jednocześnie to wiadomo. Ja straciłem już trochę depozytów w różnych okolicznościach więc bywało różnie :D A książki o fx? No proszę.... może chcesz coś o cyklach poczytać albo się dowiedzieć coś o wskaźnikach, ale twarzą w twarz z wykresem i książką? Zapomnij :D Najlepiej popytać jak się nie chce koła odkrywać na nowo. Choć to ciekawe doświadczenia ale zabiera lata pracy.

 

 

Woda to syf, faktycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...