Skocz do zawartości

raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurs EUR/JPY rośnie nieprzerwanie od lipca 2012 roku. W tym czasie od dołka kurs wzrósł o ponad 2800.0 pips, co stanowi 30% wartości. Całkiem niezły wynik jak na jedną z głównych par świata i tylko pół roku. Powoli zbliżamy się do szczytu z kwietnia 2011 roku, czyli 123.40. To najbliższy istotny historyczny poziom, który może sprowokować realizacje zysków i przecenę na rynku.

Całość analizy na naszej stronie:

http://forexclub.pl/wiadomosci/analizy/eurjpy-25012013-trend-na-wyczerpaniu/

Zapraszamy do wymiany poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Pozwoliłem sobie przenieść dan Twój post tutaj aby nie robić w tamtym temacie off-topicu.

 

Co do pytania... Nie wiem jak potoczyło się spotkanie G7 ale jeśli rynek otworzy się nad 131.12 i przez noc wsparcie zostanie utrzymane to nie widzę przeciwskazań do dalszych wzrostów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z analizy technicznej wychodzi mi 134 , ale brakowało mi kropki nad i o której napisałeś 131.12 , przez 8 tygodni 90% zleceń na tej parze zakończone plusem , ale zawsze lubię poznać opinie innych . Zachęcam do dyskusji ,każda wypowiedż moze być warta wiele pipsów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mnie ponosi ,a gdzie kontrpropozycje .

Raposo zasady są po to by je łamać , dzięki za kontrpropozycję . Zgodzam się ,że ta propozycja na ten tydzień jest jak najbardziej możliwa .

 

Niestety jak zwykle tylko jedna osoba odpowiedziała z sensem . Nikt nie gra na tej parze?

 

Treder-ket aluzje typu poniosło zostaw dla siebie .

 

PS. moja propozycja ,to propozycja Reutersa ;)

Edytowane przez dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory za omyłkę w literce realna pozycja wejścia wyjście ustawiłem inaczej niż pisałem wyżej ,zlecenie zamknięte na plus.

 

Celem tego postu są przewidywania użytkowników ,można sie na nich wzorować lub nie , każdy ma inną strategię .

 

Sorry kiepski jestem w skrótach co to BE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej zgadzam się z tym, że po to są zasady aby je łamać... O ile istnieją do tego twarde fundamenty :). Przy pozycji średnio-długoterminowej (a taka to będzie patrząc na TP) ja nie widzę póki co większych szans na taki zjazd. Stąd wniosek aby grać z trendem. Każdy z nas może się mylić, a wszystko opiera się na szacowaniu prawdopodobieństwa.

 

Patrząc w skali intraday mamy konsolidację więc w krótkiej prespektywie czasowej trend nie ma aż takiego znaczenia i sam grałbym od bandy do bandy lub na wybicie z kanału. W długim terminie tylko Long, póki co.

post-3-0-52447600-1368450947_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś rację jak zawsze ;) 131,60 osiągnięte .Po bandzie jeżdziłem .Od bandy do bandy jeszcze nie ,fajna zabawa . tylko dzisiaj mi się banda przesuneła :D

 

sory mogę prosic po polsku co to BE?

 

po osiągnięciu 131,60 góra na ile się zatrzyma ?

Edytowane przez dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze racji niestety nie mam... :) To jedna z prostszych technik gry. Problem polega na tym, że nie wiemy kiedy wyjedziemy poza bandę, a najgorzej jest upierać się przy takiej grze, mimo, że zaczynają pojawiać się sygnały, iż trzeba zabawę zakończyć... :)

 

Czym jest BE pisał kolega wyżej. Break Even, czyli próg rentowności. Przykład: pozycja zarabia +20 pips, przesuwasz Stop Loss np. z -30 pips na 0 pips (lub niewielki zysk), czyli na BE. Jak kurs zawróci to nie zarobisz ale też nie stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...