Skocz do zawartości

Grupa Inwestycyjna Rynku Walutowego


JanB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opracowaliśmy system do inwestowania na rynku walutowym, który pozwala na osiągnięcie zysków na różnych poziomach, i zależy to od zakontarktowanego wolumenu. System pozwala na zamknięcie prawie każdego otwartego zlecenia z zyskiem.

Przykład:

W dniu 9.01.2013 w sumie było otwartych 50 zleceń. Tego samego dnia zamknięto 36 zleceń - wszystkie z zyskiem.

Pozostałe 14 zleceń przeszły na następny dzień.

W następnym dniu oprócz przejętych z dnia poprzedniego 14 otwartych zleceń zostało dodatkowo otwartych 10 zleceń.

Na koniec dnia zostało zamkniętych 20 zleceń - wszystkie z zyskiem.

Na następny dzień pozostało 4 otwarte zlecenia.

Wszystkie zlecenia były otwierane z wolumenu 0.10

Istnieje też system blokady zagrożenia ponoszenia strat, np w trakcie nocy.

Jeżeli to tak wspaniale działa, to postanowiliśmy uruchomić projekt utworzenia grupy inwestorskiej.

Nasza opinia jest taka, że na rynku walutowym można nieźle zarabiać. To wszystko jest tylko kwestią zorganizowania grupy inwestorskiej.

Początkiem założenia takiej grupy inwestorskiej chcielibyśmy rozpocząć od spotkania osobistego w celu omówienia szczegółów.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym spotkaniu.

Uprzejmie proszę o kontakt ze mną:

Tel: 22 851 03 63

509 992 343

e-mail: ecfg@onet.pl

Pozdrawiam

Edytowane przez JanB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Nie chcę wnikać w ideę systemu oraz tego jak działa ale pozwól, że zadam kilka pytań:

1) czy to oznacza, że system jest wolny od ryzyka? Lub mniej naiwnie - jakie było maksymalne ryzyko/obsunięcie kapitału zanotowane historycznie?

2) jeśli tak to na przestrzeni jakiego okresu czasu zostały wysunięte takie wnioski?

3) jaki byłby cel takiej grupy?

4) czy myślicie o stworzeniu automatu tego systemu? Chyba, że już jest mowa o automacie (nie wynika to jasno z postu)

5) strzelam, że spotkanie organizować będziecie w Warszawie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Poniżej moje odpowiedzi na wszystkie zagadnienia.

Idea jest taka, aby na rynku walutowym móc zarabiać a nie dawac się "strzyc" przez tzw smart men'ów. :)

  • System nie jest wolny od ryzyka, a jego stopień można określić na poziomie strat z tytułu stop loss z tym, że stop loss gdy zostanie "wycięty", nie ma do niego powrotu. Tutaj zawsze można wrócić do utraconej pozycji.

  • Maksymalne ryzyko zależy od obsługującego platformę (tradera). W każdej chwili gdy rynek się osuwa lub wzrasta ponad ustalone ryzyko, trader może podjąć decyzję o zablokowaniu dalszego niekorzystnego kursu, a po jakimś czasie przy sprzyjających warunkach może w każdej chwili wrócić do zablokowanego zlecenia.

  • Początki systemu datują się na sierpień 2012 roku. W miarę testowania systemu, nasuwały się różne wnioski i pewnie wiele jest jeszcze do wdrożenia, ale już wyniki są zadowalające. Dość powiedzieć, że od grudnia 2012 nie zostało nigdy zamknięte zlecenie ze stratą.

  • Cel takie grupy jest nastepujący: jak sama nazwa wskazuje, byłaby to grupa inwestorów tworząca określony kapitał i któale jeżeli w tej grupie ra jednocześnie brałaby udział w zarządzaniu rachunkiem rzeczywistym. Można tutaj mówić o zmianowości pracy. Jak wiadomo, rynek walutowy pracuje od wieczoru w niedzielę do wieczora w piątek.

  • Moja opinia jest taka: najlepszym automatem jest jednak człowiek, ale jeżeli znajdą sie osoby, które zechcieliby zająć się utworzeniem jakiegoś automatu, to proszę bardzo. Rynek walutowy jest rozwojowy. :)

  • Tak, jestem z Warszawy i chyba najlepiej było by rozpocząć od tego miasta, ale ważne sugestie mogą być inne. :)
Pozdrawiam Edytowane przez JanB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1-2) Ok, pytałem ponieważ padło takie zdanie:

System pozwala na zamknięcie prawie każdego otwartego zlecenia z zyskiem.

Co może, szczególnie początkującym, sugerować, że zawsze zyskamy.

Hmm odpowiedź niewiele mówi, bo nie padła tu żadna miara ryzyka. Też wytłumaczę - pytam ponieważ nieważne jest ile można zyskać tylko ile stracić i jak stabilne są to wyniki. Żaden poważny inwestor z dużym kapitałem nie zapyta o stopę zwrotu jeśli nie będzie wiedział jakie było maksymalne obsunięcie. Zysk to drugorzędna sprawa.

W Twoim poście padł wolumen pozycji 0.1 ale nie wspomniałeś o żadnym kapitale (często zakłada się 10 000 USD, chyba, że strategia wymaga zdecydowanie większego), a obsunięcie wyrażać można w wartości bewzględnej (pips, procent). Warto to sprecyzować, nawet nie dla mnie ale dla kolejnych, którzy też będą się nad tym zastanawiać.

Ad.3) To bardzo krótki czas i wyjątkowo spokojny okres na rynku.

Ad.4) Rozumiem.

Ad.5) Niestety nie mogę się zgodzić :). Człowiek to najgorszy z możliwych automatów i bliżej nawet tresowanej małpie do dobrego automatu. Czemu? Automat nie jest zmęczony, nie choruje, żona mu nie marudzi, dzieci nie płaczą, nie wpada w depresję, nie odczuwa strachu (szczególnie przy dużym kapitale nienależącym do niego), chciwości, niepewności, nie zastanawia się, zawsze trzyma się systemu i o wiele szybciej reaguje na to co dzieje się na rynku.

Oczywiście wymaga ciągłego nadzoru i inwestycji w infrastrukturę ale już do tego wystarczy jedna lub dwie osoby. Więc jeśli jest to system możliwy do zaprogramowania bez większych komrpomisów i kompikacji oraz wierzysz w jego sukces to zamiast takiej inicjatywy wg mnie byłoby to o wiele efektywniejsze i bezpieczniejsze rozwiązanie.

Natomiast człowiek może być genialnym kreatywnym umysłem, który może wymyślić super systemy, ulepszać je lub posługiwać się strategiami, które są ciężkie do zaprogramowania.

Ad.6) Ok, uprzedziłem pytanie, które na pewno by padło :).

Dziękuję za odpowiedzi. Proszę nie traktuj tego jako ataku, złośliwości czy mądrzenia się.

Przerobiłem w swojej karierze już wiele inicjatyw zarządzania, które miały fatalny finał. Były to nawet fundusze hedgingowe (polskie choć za granicą), które przez pół roku nieźle sobie radziły ale wszystko kończyło się marnie stąd nauczony niemiłymi doświadczeniami wolę się upewnić co do pewnych kwestii. Pracowałem także w firmie, która zarządzała dużym kapitałem na FX z wykorzystaniem automatów (po tym jak ludzie sprawdzali się bardzo marnie) i miała ciekawe wyniki.

Drugi post usunąłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...