Skocz do zawartości

ZŁOTO


SECLAfxconsulting
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie dało się edytować. W moją analizę powyżej wkradł się błąd. Z ewentualnym S będę czekał do przełamania wsparcia wyrysowanego na H1, wcześniej nie będę tej pozycji szukał. Może pójść wyżej, włącznie z przebiciem szczytów. Zobaczymy co zrobi.

Edytowane przez trader-ket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi się gorąco na złocie... Trzaśnie dziś mocniejsza korekta? :) Do wzrostowej linii trendu 32 USD luzu.

 

trader-ket, pospieszyłeś się z tą S czy jednak zdecydowałeś się wstrzymać? Ja jeszcze chwilę poobserwuję ale coraz bardziej przekonuję się, aby zaryzykować z SLem nad lokalnym szczytem.

post-3-0-96868900-1394611489_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po utworzeniu wczorajszej świecy D1 sytuacja trochę się zmieniła. Powstała piękna, podręcznikowa formacja objęcia bessy, która zwiastuje odwrócenie trendu. Szczerze powiedziawszy, po tym zacząłem liczyć spowrotem na korektę i przebicie linii trendu, a ostatecznie zejście do 1306 w najbliższych dwóch tygodniach...

post-3-0-90297100-1395130722_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Moja poprzednia analiza sprawdziła się póki co tylko w połowie. Po wybiciu dołem spadki sięgnęły 30 USD względem oczekiwanych 48 USD. Obecnie trwa korekta wzrostowa i zbliżamy się do oporu na 1320. Jeśli zostanie on zrespektowany to oczekiwać będę powrotu do spadków i dojścia do 1251.

post-3-0-64486800-1397033457_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pozmieniało... Dzisiejszy poranek przynosi niespodziewanie mocną korektę. Od wczoraj kurs złota spadł o ponad 16 USD. Pierwsze istotne wsparcie na 1305, czyli już całkiem blisko ale coś czuję, że to może być przystanek dla pierwszej z dwóch fal spadkowych.

post-3-0-46078800-1397546883_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cel nie dość, że został osiągnięty to jeszcze sporo poprawiony. Mało tego, od razu po jego zrealizowaniu nakreślił się bardzo fajny sygnał przeciwny. Formacja młota występująca w okolicy kluczowego wsparcia sugeruje, że może nas czekać dynamiczna korekta w górę. Pomarańczowa ukośna linia może w tym przeszkadzać ale wątpię, aby była na tyle istotna, żeby zahamować ostatecznie całkowicie ruch korekcyjny. Target na 1314-1327.

post-3-0-93808400-1398414203_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak linia trendu okazała się dość istotna... ;)

Kurs złota nie zdołał wybić się nad nią i tym samym odnotowujemy właśnie korektę korekty, czyli innymi słowy powrót do pierwotnego długoterminowego kierunku. Najbliższe wsparcie na 1277 i myślę, że rynek będzie robił do niego podchody w kolejnym miesiącu..

post-3-0-71878100-1398851419_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekkie zdezorientowanie... Aż strach coś prognozować, bo zrobi rynek przeciwnie ;).

 

Wybiliśmy nad LT i teraz wygląda na to, że przechodzimy przynajmniej w szeroki kanał konsolidacyjny między 1277 a 1328. Przy ustalaniu długoterminowego kierunku chyba lepiej poczekać na wybicie nad jeden z tych poziomów...

post-3-0-49288600-1399358494_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kurs złota wpadł w precyzyjny trójkąt równoboczny. Najlepiej byłoby wstrzymać się z otwieraniem pozycji aż do rozstrzygnięcia jednak zważając na bliskość istotnego poziomego wsparcia na 1277 USD i serię długich dolnych cieni świec z ostatniego miesiąca wszystko wskazuje na to, że większe szanse mamy na wybicie górą z średniotermiowym targetem na 1328 USD.

post-3-0-11042600-1400653291_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybicie nastąpiło. Niestety (albo stety) dołem. I odbija się to pozytywnym echem na dużych rynkach akcyjnych, które odnotowują kolejne historyczne rekordy. 

 

Jeśli chodzi o złoto to obecnie target znajduje się gdzieś w okolicy 1180 USD. Po drodze mamy wsparcie na 1252 ale nie powinno na długo powstrzymywać niedźwiedzi...

post-3-0-87801500-1401265358_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...