Skocz do zawartości

No to trzeba już być gigantem!


Martunia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wszędzie gdzie czytałem o Forexie spotykałem się z takimi statystykami. W końcowym efekcie przygody z forexem 95% kończy na ---- . A Ty masz jakieś inne dane na ten temat? Ostatnio gdzieś czytałem na temat GPW, że ilość graczy wyności chyba coś około 65% . Ale nie wiem czy to prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ten artykul pokazuje, ze na forexie mozna stracic kazde pieniadze. Nie ma znaczenia jak wielkie jest twoje konto. Jesli nie potrafisz, nie wiesz jak to robic, to zawsze stracisz.

Podejrzewam, ze gosc popelnial te same bledy jak typowy poczatkujacy inwestor, nie mial systemu/wiedzy, otwieral za duze pozycje i caly czas probowal sie odegrac do czasu az wszystko stracil.

pozdr.Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. czytałem o ...

Ostatnio gdzieś czytałem ...

Widzę że wierzysz we wszystko co przeczytasz albo podajesz to za prawdę objawioną tak żeby każdy się jakoś z tym zgadzał. A to już jest z twojej strony kolego - Manipulacja.

http://pl.wikipedia....a_(psychologia)

" Ogólnie, manipulacja jest formą zamierzonego i intencjonalnego wywierania wpływu na osobę lub grupę w taki sposób, by nieświadomie i z własnej woli realizowała działania zaspokajające potrzeby/(realizowała cele) manipulatora."

Na końcu jest rozwinięcie.

Ale nie wiem czy to prawda...

Nie prawda. Prawda jest taka że suma sumarum zachwalasz wszędzie stronę z profilu. I kogo ty chcesz oszukać poza sobą ? :D

Edytowane przez trader-ket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie gdzie czytałem o Forexie spotykałem się z takimi statystykami.

Przede wszystkim polecam zmienić odwiedzane strony na bardziej wiarygodne i bogate merytorycznie :).

Nie spotkałem się z żadnymi oficjalnymi statystykami, które potwierdzałyby te 95% więc wg mnie jest to wyssane z palca. Tak samo jakbym napisał teraz, że w gdyńskich lasach mieszkają białe jednorożce, a Ty uznałbyś to za fakt... :)

"Problem" polega na tym, że nie istnieją żadne w pełni wiarygodne statystyki nt. zarabiających na całym rynku FX. Jednak są statystyki gdzie widać badane fragmenty uczestników tego rynku i dane mówią o tracących w przedziale 65-80%. Jakby nie patrzeć, większość ale sporo mniej niż 95%.

Podejrzewam, ze gosc popelnial te same bledy jak typowy poczatkujacy inwestor, nie mial systemu/wiedzy, otwieral za duze pozycje i caly czas probowal sie odegrac do czasu az wszystko stracil.

I inwestowanie/spekulację zamienił w hazard... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Na Forexie zarbiają Brokerzy i Banki. Bo to dla nich został stworzony a potem udostępniony "zwykłym inwestorom", ile jest osób, które może przyznać się.. gram na forexie od 5 czy 10 lat i mam strategie która regularnie rok w rok przynosi mi zyski ? Nie spotykam się na forach z czymś takim jakby to był temat tabu. Ja na forexie gram, obserwuje, poszukuje strategii i wiedzy zarazem od prawie 10 lat. Jak na razie na -. To że strategia działa rok czy 2 lat nie oznacza wcale , ze w ostateczności nie skończy się na 0. Przykład zulutrade, niektóre strategie dociągają nawet do 2 lat. Koniec jest wiadomy. Czy ktoś potrafiąc zarabiać na forex regularnie nie pokusił by się aby wykorzystać taką platformę grając nie swoim kapitałem wielkości ponad 10 MLN USD, biorąc pod uwagę prowizję są to naprawdę duże pieniądze bez najmniejszego ryzyka. Tylko mieć strategie która zarabia. Ale takiej jeszcze nie spotkałem ... bo.. ? Może ktoś mi odpowie dlaczego, bo nie wierze że ludzie są tacy przyzwoici, że by tego nie wykorzystali jeżeli by się gdzie kolwiek dało więcej i szybciej zarobić....

Edytowane przez alien1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to dla nich został stworzony a potem udostępniony "zwykłym inwestorom", ile jest osób, które może przyznać się.. gram na forexie od 5 czy 10 lat i mam strategie która regularnie rok w rok przynosi mi zyski ?

Patrzysz na to przez pryzmat własnych wyników kiedy to na rynku jesteś bardzo krótko. To zdecydowanie duży błąd. To byłaby miarodajna opinia po 3-5 latach na rynku. Nikt nie mówił, że będzie łatwo, a jeśli mówił to kłamał. W jakiej branży, szczególnie jakieś bardzo skomplikowanej, po roku każdy osiąga wyraźne, stabilne efekty? Mało takich.

Ale takiej jeszcze nie spotkałem ... bo.. ? Może ktoś mi odpowie dlaczego, bo nie wierze że ludzie są tacy przyzwoici, że by tego nie wykorzystali jeżeli by się gdzie kolwiek dało więcej i szybciej zarobić....

Bo może szukasz w złych miejscach? Liczysz na innych a nie na siebie? Liczysz na ZuluTrade, które w mojej opinii niewiele jest warte?

Może warto poświęcić więcej czasu na samokształcenie, pokonywanie własnych słabości, udoskonalanie fragmentów swojej strategii i dążenie do osiągnięcia stabilnych i zadowalających wyników?

Uwierz mi, że ludziom się to udaje i znam wiele takich przykładów (tak, również mówię o sobie) więc w żaden sposób nie działa na mnie takie narzekanie jednak dopiero zaczynającym dopiero przygodę z Forexem może powodować zamęt w głowie. Z resztą nieuzasadniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Liczysz na ZuluTrade, które w mojej opinii niewiele jest warte? " Ale co to ma do rzeczy ? ZuluTrade - To między innymi brokerzy - Traderzy - Forex . Dlaczego nikt nie zastosuje swoich umiejętności do zarabiania na tym na dłuższą skalę czasową jak rok czy 2? Za nie swoją kasę , za darmo? Prosta sprawa trader potrafi zarabiać na forex , a jest ich podobno: " że ilość graczy wynosi chyba coś około 65% " czyli 35% "podobno" zarabia, ale to marketingowa bajka;) i nikt jeszcze się nie znalazł taki który by swoją strategie wykorzystał na ZuluTrade i kóra była coś warta w dłuższym okresie czasu zarabiając konkretne pipsy. (bez ryzyka za darmo). NP. Wolą swoją niezawodną strategie używać na własnym kapitale zarabiając 50 - 100 EURO dziennie , może później więciej.

Edytowane przez alien1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do statystyk tracących/zarabiających problem polega na tym, że raporty nie są pełne, czyli jeśli ktoś w badanym okresie zarobi 1 dolara lub 5 pipsów to również będzie zakwalifikowany jako ten zarabiający. De facto jest to prawda jednak liczy się wynik w długim okresie. Tylko, że w takim wypadku tak na prawdę sam nie wiesz jak się to kształtuje w długim terminie i tak jak ja możesz snuć domysły. Ja myślę, że nie jest tak tragicznie jak może się wydawać, Ty myślisz, że jest. Mamy różne doświadczenia.

Ja sam nigdy nie podłączyłem swojego konta pod Zulu i nie zrobię tego. Wg mnie serwis jest źle skonstruowany, statystyki są wypaczone, a mechanizm przekazywania zleceń małoefektywny. Dlatego też nie współpracują z wszystkimi brokerami (bo niby czemu broker nie chciałby więcej zarabiać prawda?), tylko z częścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie okresem porównawczym jeśli chodzi o statystyki jest ilość kont założonych - grających do kont z wyzerowanym depozytem i niegrających. (czyli tak naprawdę do końca prowadzenia gry przez tradera), a można założyć że grać będzie tak długo jak będzie zarabiać, a z dużym prawdopodobieństwem skończy grać jak wtopi lub osiągnie spore straty. Wiec chcielibyśmy aby była to oscylacja w okolicach 65% przegrywających ale to nie jest realne, dlatego cały czas brokerzy poszukują nowych inwestorów aby przetrwać na rynku. Poza tym jedynymi pieniędzmi z jakich się utrzymują są to nasze depozyty nikt do tego rynku nie dopłaca kasy tylko my sami no ale to już wiesz. Z moich analiz z brokerami jak i zulutrade, traderów, którzy zarabiają aktualnie do tych stracili to jest grubo poniżej 10%. |A w nieskończoności czasu zbliża się ta liczba do 0%. Wystarczy polecać jakiegoś brokera(mówiąc kolokwialnie) . I sprawdzić po dłuższym czasie statystyki to naprawdę nie jest to 65% przegrywających, aby paru się udało na prawdę wielu musi skończyć na mc i tak samo jest w zulutrade. Wielu kończy na mc ale są też tacy co w ciągu roku wyciągnęli 500% zysku, i grają dalej- jest ich nie wielu, i prawdę mówiąc mają sporą szanse też wylądować na mc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz... Problem polega na tym, że Ty tak na prawdę tego nie wiesz, a jedynie przypuszczasz na podstawie jakichś własnych wyobrażeń i doświadczeń (chyba, że pracowałeś u kilku brokerów i widziałeś statystyki firmy). Ale nic mi do tego. Nie zamierzam zmieniać Twoich poglądów na siłę.

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo nie szukam tylko polecam to czy tamto i nikomu nie wmawiam, że na forex dorobi się milionów, nikogo nie zmuszam do rejestrowania się tu czy tam, ale zawsze spróbować może na kontach demo i się przekonać czy nadaję się do gry na forex i innych platformach czy nie. Ja natomiast e-book'ami i szkoleniami się nie zajmuję , bo nie potrafię sprzedawać czegoś w co nie wierzę. Natomiast polecając polecam "za darmo", czasami idzie nawet obniżyć realną marże u brokera przez referencje. Poza tym człowiek, który wchodzi na strony o tematyce forexowej w większości przypadków cokolwiek by nie słyszał do póki nie spróbuje gry na forex to się nie przekona , że zarabianie na forex to często ciężka i stresująca praca, że zarabiać na forex można na wiele sposobów od tych bezpieczniejszych ale mniej zyskownych, ebooki, szkolenia, referentów, po czasami bardziej zyskowne za to z dużo większym ryzykiem , bezpośrednia gra na forex, czy dostawcy sygnałów itp. Może jakiś geniusz forexowy, który regularnie zarabia na forex podobno jest ich "ok 35%" skusi się np. na zulutrade, czy inne platformy, udostępni swoje sygnały może inni też na tym skorzystają. Może się czegoś nauczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko polecam to czy tamto i nikomu nie wmawiam, że na forex dorobi się milionów

Tego to już nikt nie robi ;). Jednak robisz coś innego. Wmawiasz, że realia rynku są tak brutalne i ciężko tu cokolwiek zarobić, że najlepiej byłoby od razu skorzystać z ZuluTrade. Przynajmniej ja to tak odbieram i absolutnie się z tym nie zgadzam. Dodatkowo:

zawsze spróbować może na kontach demo i się przekonać czy nadaję się do gry na forex i innych platformach czy nie.

Grając na koncie demo to najwyżej możemy dowiedzieć się jak działa platforma i czy umiemy ją obsługiwać. Niewiele ma to wspólnego z grą na FX i zarabianiem.

zarabianie na forex to często ciężka i stresująca praca

Na tym forum chyba nikt nie twierdzi inaczej. Z resztą jeśli chcesz osiągać większe zyski to zawsze musisz albo więcej ryzykować albo poświęcić temu więcej czasu i wysiłku. Dotyczy to każdej formy biznesu.

Może jakiś geniusz forexowy, który regularnie zarabia na forex podobno jest ich "ok 35%" skusi się np. na zulutrade, czy inne platformy, udostępni swoje sygnały może inni też na tym skorzystają. Może się czegoś nauczą.

Myślisz, że ZuluTrade czegokolwiek uczy? Jeśli tak to na pewno nie w zakresie inwestowania. Wg mnie to nawet upośledza. To nabijanie pieniędzy przede wszystkim brokerom i ZuluTrade. Dostajesz tam procent od obrotu, a nie wypracowanego zysku więc dostawcom sygnałów głównie zależy na generowaniu dużego wolumenu.

Jest wiele bardziej rozsądnych i sprawniej działających form "dzielenia się swoją wiedzą" niż ZuluTrade, chociażby konta PAMM. Ale to już temat na inną rozmowę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz tam procent od obrotu, a nie wypracowanego zysku więc dostawcom sygnałów głównie zależy na generowaniu dużego wolumenu.

Jak dawca sygnału nie ma zysku w danym miesiącu (w pipsach) to nie dostaje za ten miesiąc kasy i parę innych rygorystycznych obwarowań w zeszłym roku wprowadzili.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się raport za IV kwartał 2012 roku odnośnie zarabiających kont FX na terenie USA.

http://forexmagnates.com/q4-2012-forex-traders-profitability-report-us-forex-market-keeps-losing-brokers-and-accounts/

Jak widać, nie jest tak tragicznie jak to wyobraża sobie kolega Alien1983. Co prawda, sporo kont zostało zamkniętych (3 001) jednak powody mogą być różne, chociażby niekorzystne regulacje wprowadzone przez NFA.

Natomiast w takim Interactive Brokers przy ponad 10 000 klientach 45% z nich zarobiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...