Onomato

[MQL] Pobranie listy symboli instrumentów

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Chciałbym się zapytać czy jest możliwość pobrania wszystkich symboli jakie są dostępne na platformie MT4 u danego brokera? Nazwy symboli np EURUSD.

Pozdrawiam!

Jest to możliwe z tego co wiem (ktoś to już robił) jednak sam nie programuję więc nie przekażę Ci kodu, który mógłby to robić...

Możliwe powinno być. No nic szkoda, poczekam może ktoś się odezwie :) Aktualnie wczytałem z pliku listę ponad 100 symboli, ale wiadomo że broker może mieć symbole których na liście nie ma.

Pozdrawiam!

lepiej późno niż wcale :D

void start(){   string symbols[];// do tej tablicy zapisuje  wszystkie dostepne symbole   bool only.active = true;// true tylko te aktywne z okan MarketWatch , false wszystkie    string file.name = "symbols.sel";   if (only.active == false) file.name = "symbols.raw";      int hwnd = FileOpenHistory(file.name, FILE_BIN|FILE_READ);   if (hwnd < 0) return;      int total.symbol = (FileSize(hwnd) - 4) / 128;// ilosc symboli    int offset = 116;      if (only.active == false)   {      total.symbol = FileSize(hwnd) / 1936;      offset = 1924;   }   if (only.active == true) FileSeek(hwnd, 4, SEEK_SET);      for(int i = 0; i < total.symbol; i++)   {      symbols[i] = FileReadString(hwnd, 12);      FileSeek(hwnd, offset, SEEK_CUR);   }      FileClose(hwnd);}

pozdrawiam

Andrzej Pierz

Forex-Service

Hehe minęło ponad pół roku ale kto wie... Może kolega jeszcze sobie nie poradził :).

Miło widzieć Cię na forum Andrzej i gratuluję najlepszego rezultatu w Quizie - póki co :D.

Witam :)

Poradziłem sobie trochę w inny sposób :) Ale na pewno się komuś przyda bo widziałem kilka pytań o taką opcję na innych stronach :)