Skocz do zawartości

jak powinien wyglądać dzień pracy dobrego tradera?


danilio1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dużo czytam i przeglądam wiadomości związanych z forexem dotyczących rynku i analizy technicznej i zastanawiam sie jak wygląda schemat pracy doświadczonego tradera tzn czy najpierw przegląda informacje i gdzie ,na ilu parach gra jednocześnie jakie ryzyko podejmuje grając jeśli chodzi o kapitał itd

Może ktoś z doświadczeniem ma jakieś rady ,schematy z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobór instrumentów (par walutowych), procentu ryzykowanego kapitału czy nawet godziny handlu są przeważnie (choć zdarzają się wyjątki) definiowane dużo wcześniej przy ustalaniu reguł strategii i postępowania.

Natomiast plan dnia może wyglądać różnie, w zależności od tego jaką strategię ma inwestor. Może napiszę jak wygląda to u mnie.

Pobudka rano, 8-9.

Sprawdzam newsy, które były w nocy i które są dzisiejszego dnia.

Następnie przeglądam wykresy i dokonuję wstępnej analizy.

Jeśli jest okazja do zagrania to ustawiam zlecenia.

Następnie śledzę rynek i przeglądam wiadomości ze świata.

No i tak mija standardowy dzień handlowy do 16-18... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak powinien... Ech, marzenia. A jak wygląda u mnie:

5.30 - pobudka

5.40 - rzut okiem na wykresy

5.55 - budzenie dzieci

6.45 - odprawienie do szkoły

7.30 - śniadanie i można zacząć zarabiać :D

13.00 - przerwa na odbiór dzieci

13.30 - obiad

14.00 - można znów grać

itd...

Generalnie lepiej być samotnym. Jak jest tłum w domu to cięzko cokolwiek zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam, mam...chodzi o to że ja dopiero jestem w fazie inwestowania. Moim największym inwestowaniem to jest.

Takie coś jak wyciskanie perełek. Bankowych... chodzi się po internecie szuka banków jakie oferują promocje, oferty, czy coś. Spełniam warunki i mam zysk, czasem udaje mi się wycisnąć około 6 tyś w miesiąc. Dlatego zacząłem się interesować forexem. Działanie na nim wymaga odpowiedniego przygotowania, tak wyczytałem na naszym forum. Dlatego stosuję się do wskazówek innych.

jednak grafika to rzecz inna, przechodzę właśnie w świat forex, i mam nadzieję że się to powiedzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mysle, ze dzien pracy wyznaczaja godziny pracy glownych rynkow tj. londynu, ktory startuje o 9:00 naszego czasu i pozniej stany ca. 14:00/15:00. Z mojego doswiadczenia wynika, ze najwiecej sie dzieje na sesji londynskiej, od razu widac jak zaczynaja sie silne ruchy i rynek wyznacza trend na najblizsze godziny. Sam lubie o 7 rano sprawdzic, jak sie zamknela swieca na 4h na mojej platformie, wiec wstaje stosunkowo wczesnie.

Sa dni/tygodnie kiedy powinienes odpuscic calkowicie, po prostu nic ciekawego nie widac, albo juz sie spozniles i glowny ruch zostal juz przez rynek wykonany, wtedy nie ma sensu na sile szukac sposobu wejscia tylko zaczekac dzien lub dwa i ponownie wejsc. Sam realizuje do 10 tranzakcji w miesiacu. Gdy sie uczylem i zaczynalem (czyli bylem kompletnie zielony) to mialem kilkadziesiat tranzakcji dziennie, katastrofa. Podsumowujac ... im wiecej doswiadcznia tym mniej czasu przed komputerem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...