Akcjonariusz

Trudna sytuacja Grecji

Recommended Posts

kryzys jakiegokolwiek państwa, w jakimś stopniu zawsze ma wpływ na spółki mające swój kapitał w danym państwie. Nie zależnie czy to Grecja, Islandia czy Ukraina. Zła sytuacja ekonomiczna odbije się na spółkach lokujących swój kapitał w tych krajach. ( może nie tyczy to wszystkich, ale z pewnością jakiejś części). Grecja, nigdy nie była znaczącym gospodarczo krajem, ale to nie oznacza, że jej kryzys w ogóle się na nikim nie odbije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Problem w tym, że Grecja upatruje przyczyn kryzysu w euro. Teraz inni też twierdzą, że przez tą walutę inne kraje będą miały mega problemy. Chyba zaczyna się już efekt domina bo Portugalia wpadła też po uszy. kryzys finansowy może nie być jak przewidywano kryzysem typu V a kryzysem typu W. Pierwszą falę spowodowły U.S.A, a teraz 2 falę europa. Ci którzy przewidzieli kryzys finansowy w dużej mierze twierdzili, że będzie on typu W, więc nie ma się co dziwiś silnemu efektowi psychologicznemu. W naszym kraju efekt psychologiczny jest mały. Jednak przestaliśmy być zieloną wyspą przez zbyt mocną walutę, po Portugali według wielu ekspertów czas na Hiszpanię i Polskę. Wtedy to się zacznie. Teraz uczeń Balcerowicza sprzeda majątek państwowy więc czym będziemy się ratować później. Tego nie wie nikt. Niektórzy twierdzą, że te kryzysy są planowane specjalnie, aby spłacić dług Grecja sprzedała swoich obywateli w wieczystą niewolę kartelowi finansowemu.

Teraz posprzedają wyspy a ich ludzie transakcje powyżej 20$ czy euro będą musieli wykonywać przelewem (a banki łoją kase).

Nie ma co się przejmować Grecją, lepiej zajmijmy sie sobą. Niemcy od dawna maja taką polityką wobec Polski aby uczynić z nas kraj dostarczający tanią siłę roboczą. Wolą nas od muzułmanów. Jak wpadniemy finansowo to na 100% nie przepuszczą takiej okazji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dokładnie, bankructwo Greków będzie równoznaczne z umoczeniem kapitału Niemców. Oni nie mają wyjścia chcą odzyskać choć część pieniędzy, muszą się martwić o dobro Greków.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bo uważają się za pokrzywdzone tą walutą państwo. Czy jednak takie wchodzenie i wychodzenie ze strefy walutowej jest mądre? UE powinno moim zdaniem jakiś przepis i rygor w tym segmencie zastosować.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja również nie widzę związku z Euro. W dodatku nie wiem czy rozróżniasz ryzyko zawodowe jakie towarzyszy tym zawodom. Uważam, że im się to należy. Chcesz 20 lat ryzykować dzień w dzień życie i nie mieć z tego żadnego przywileju w postaci większej emerytury, czy wcześniejszej? Obłęd!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

no niestety tak będzie, że Ci, którzy nie potrafili zrobić czegoś z kryzysem i którego przetrwali przysłowiowym "psim swędem", będą teraz pogrążać się jeszcze bardziej, mimo, że powoli odchodzi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

popatrz na Greków, co spowodowało u nich kryzys i masz odpowiedź, dlaczego w obliczu kryzysu staneła Hiszpania i Portugalia, choć myślę, że na znacznie mniejszą skalę.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tylko w przypadku Hiszpanów sprawa ma się lepiej niż w przypadku Greków i Portugalczyków. Hiszpanie są bowiem jednym z najważniejszych partnerów wielu mocarstw europejskich.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Grecja jakoś radzi sobie z kryzysem. Podobno rozwija się tam handel lokalny, wymienny i rozwijają się lokalne waluty. Czyli pieniądz oparty twardo w towarze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...