Skocz do zawartości

SYSTEMY GRY NA WYKRESACH 1H I KRÓTSZYCH


patriota
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Rozumiem ze masz na myśli ograniczone środki finansowe... jeśli tak to Forex nie jest bezpiecznym miejscem... chyba że przeznaczysz je po prostu na straty... Popróbuj na Demo opracować sobie "system" Granie na H1 M30 czy nawet M1 ... to wszystko przynosić może dobre efekty ale na krótką metę... Dobrze wbić się w trend i wtedy patrzeć jak rosną zera to dopiero czysta przyjemność... ale powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam nie miałem zamiaru krytykowac nikogo ...raczej postawic sprawę tak jak jest .... no i chyba lepiej kilka słów (ostrych) niż utrata nawet 100eur...

p.s jeśli chodzi o demo to też polecał bym "granie" kwotą zbliżoną do tej realniej którą chcemy przeznaczyć na Forex... W przeciwnym razie możemy odnieść wrażenie ze łatwo się zarabia i mało traci ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że to nie do końca w tym kierunku zmierza nasza rozmowa...

oczywiście ze można gra kapitałem minimalnym np 100usd i zarobić na tym sporo procent... jednak im mniejszy kapitał tym jak gdyby mniejsze pole do manewrów... na przykład zdarzyć może się sytuacja taka kiedy natrafiła się okazja do zawarcia transakcji a jednak na skutek wcześniejszej błędnej decyzji jesteśmy zablokowani i nie mamy już środków... Oczywiście każdy kalkuluje stopę ryzyka na jakie sobie może pozwolić (a jeśli nie to niech zacznie)... jednak ryzyko utraty zwiększa się gdy kapitał jest mały i brak doświadczenia... czasem też do "wybicia" się z jakiegoś dołka zabraknąć może dosłownie kilka dolarów ...a pozycja niestety zostanie zamknięta. nieodwracalnie...

reasumując tak czy siak... z jednym dolarem budowano fortuny ... ale i wielkie fortuny topniały do wielkości jednego centa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie zgadzam się, że nie mając kasy nie można grać na Forexie. Są platformy, gdzie za parę dolarów można grać. Dają nawet kilka na początek. Jestem tego przykładem. Oczywiście w ten sposób nie zbije się majątku, ale gdzieś trzeba ćwiczyć i uzbierać kapitał na droższe platformy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie wciąż nie o to się rozchodzi... ile można zarobić jeśli się inwestuje 100eur... czy 10eur.. czy kolejne 100eur... czyli 100%...

bo tego się nie analizuje... człowiek analizuje (pod presją) nie zyski tylko straty...wi to ze mamy zysk tylko stratę 10% czyli z 100euro mamy już tylko 90eur... czyli już nawet nie 100 no i zaczyna działac psychika...juz tylko 90... a potem topnieje wszystko w oczach...a podejmowane ryzyko jest coraz wieksze ... nie dlatego ze zwieksza sie procęt ryzyka tylko nasza kwota do dyspozycjii jest coraz mniejsza...i tak ze 100eur dochodzimy do 14 eur... a za to juz nic nie kupimy... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

Gram scalpując, na m5 i m1(pullback). Dziennie robię od 50 do 120 pipsów. Rzadkością jest jeśli mam 50 pipsów. Średnia tygodnia to 70 - 85 pipsów. Zwłaszcza jeśli gra się pięcioma lotami. To jest co liczyć. Strategią fontanny się posługuję więc mogę powiedzieć że każda forma zbierania pipsów jest opłacalna jeśli nauczy się człowiek od podstaw zbierania i szanowania pipów i cierpliwie zwiększana kapitału stawiając od 0,01Lota potem 0,02 i 0,05 przez 0,1 aż do 1 lota. Jeśli ktoś ma na tyle cierpliwości aby DOSŁOWNIE OD PODSTAW ZACZĄĆ naukę inwestowania o największym ryzyku. To jest szansa że cierpliwość się opłaci.

Generalizowanie zwłaszcza z grubej rury o lotach i zerach to tylko skuteczna reklama odrzucająca zdrowe myślenie uczenia się kapitalizacji własnego portfela. Sam się o tym przekonałem kiedy zacząłem grać na giełdzie w pracy a klienci jak jeden mąż z odrazą patrzyli i z góry życzyli mi NISKICH PRZEGRANYCH (rozumiecie czym to jest? odwrotnością - niech ci się uda).

Więc zacząłem od malutkich mikorlotów. A od 3 miesięcy nie pracuje już jako trener tylko trader. Heheh... ...ner zamieniłem na ...der (nieco po niemiecku).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj scalping-fontanna na forum :).

Gratuluję rezultatatów. Jeśli mogę spytać - podane średnie wyniki utrzymują się od jakiego czasu? Gdzie byłeś trenerem i czy obecnie jesteś traderem indywidualnym czy też pracujesz pod kimś?

To prawda, że na "hura" to można zwykle tylko stracić. Cierpliwość, dyscyplina, konsekwencja... I w końcu jakoś to będzie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na realu zaczynałem od 10 euro i dojechałem do 370 euro w dwa tygodnie a jak cię zachłysnąłem sukcesem to depo poszło aż " miło :("

Kolejne razy też start od 10 euro i lekcja była kolejna - za szybko chciałem odrobić i znów rynek wyssał depo przy 170 euro

A jakie nerwy były Hmmmm :)

I jeszcze tak ze dwa razy aż dotarło do mózgu że mam zły nawyk - GRAĆ, GRAĆ, GRAĆ (nie używałem SL myśląc że depo wytrzyma Hmmm :) jakże się myliłem )

Od tamtej pory SL to podstawa i mniejszy lot. Kolejne 10 euro i wolniej, wolniej... ale z lepszymi efektami.

Na demo obstawka i z 10.000 w kilka godzin miałem 48.000 i to był zachwyt ale REAL wyjaśnił szybciutko - wszystko :)

Na forum zobaczyłem coś bardzo fajnego:

Nie sugeruj się analizami z forum!!!

↘↗↘↗Siedź↗↘↗↘

↱↴↱↴na dupie i czekaj↱↴↱↴

W moim przypadku są to święte słowa

Reasumując chcę powiedzieć że nawet z małą kwotą można zarobić.

Myślę sobie że na forex -ie ( POWOLI MNIEJ BOLI ) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...

Uważam iż dobry system na takich interwałach można stworzyć wykorzystując poziomy wsparcia i oporu wyznaczone przy pomocy metodologi Pivot Point. PP są narzędziem analizy technicznej i należą do grupy wskaźników wyprzedzających. Po raz pierwszy były używane przez floor traderów na rynkach kontraktów terminowych. Byli oni głównie day traderami i na podstawie kursu maksymalnego, minimalnego i zamknięcia dnia poprzedniego określali wsparcia i oporu na nadchodzącą sesję. Największe znaczenie ma główny poziom – Pivot Point, na jego podstawie wyznacza się kolejne poziomy, czy też decyduje się w którą stronę cena powinna dążyć w najbliższym czasie. Obecnie są one wykorzystywane z powodzeniem przez bardziej zaawansowanych inwestorów również na rynku Forex, gdzie według wielu z nich sprawdzają się nawet lepiej dzięki większej płynności i wielkości rynku.

 

Dzisiaj udało mi się zebrać 3 podstawowe strategie inwestycyjne wykorzystujące PP. W początkach mojego tradingu wykorzytywałem właśnie dzienne PP, które bardzo dobrze się sprawdzały po odpowiedniej kalibracji. Jednak wraz z doświadczeniem przeszedłem na wyższe interwały gdzie tygodniowe i miesięczne PP też się dobrze sprawdzają ;)

 

Dzisiejszy sygnał kupna AUDUSD na interwale M15.

 

 

post-1000381-0-67422200-1395171628_thumb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wracając do H1, pozwala mi wejść we właściwym momencie, nawet jeśli spóźnię się i ominę jakąś okazję. Nie wiem czy Panowie się ze mną zgodzicie, ale mniejszy interwał pozwala znacząco doprecyzować moment wejścia, a tym samym można zmniejszyć stop lossa. Dodatkowo dobrze mi się piramiduje pozycje na interwale H1. Niestety takie podejście wymaga sporo czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...