Skocz do zawartości

Broker do kontraktów na ropę


lakszmi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jeśli szukasz kontraktów futures na ropę to niestety tutaj brokerzy dowolności nie mają. Tak po prostu są skonstruowane te instrumenty i to element ich odgórnej specyfikacji.

Natomiast jeśli nie zależy Ci konkretnie na futures to pozostają CFD, które z reguły daty wygaśnięcia nie mają. Mają natomiast punkty swap, w których m.in. rozliczana jest różnica w rolowaniu serii kolejnych kontraktów, na których oparte są CFD. To znaczy, że pozycja nie ulega zamknięciu ale i tak jesteś obciążany różnicą w cenach między serią wygasającą, a serią nowoobowiązującą.

Odnośnie brokerów CFD z ropą, tutaj jest zestawienie:

https://forexclub.pl/broker-forex-ropa-naftowa-zestawienie/

Jeśli chodzi o samą ropę, zdecydowanie warto przeczytać ten artykuł, choćby po to, aby wiedzieć czym jest contango:

https://forexclub.pl/jak-kupic-rope-wszystko-o-inwestowaniu-w-rope-naftowa-poradnik/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2021 o 07:59, raposo napisał:

Cześć,

Jeśli szukasz kontraktów futures na ropę to niestety tutaj brokerzy dowolności nie mają. Tak po prostu są skonstruowane te instrumenty i to element ich odgórnej specyfikacji.

Natomiast jeśli nie zależy Ci konkretnie na futures to pozostają CFD, które z reguły daty wygaśnięcia nie mają. Mają natomiast punkty swap, w których m.in. rozliczana jest różnica w rolowaniu serii kolejnych kontraktów, na których oparte są CFD. To znaczy, że pozycja nie ulega zamknięciu ale i tak jesteś obciążany różnicą w cenach między serią wygasającą, a serią nowoobowiązującą.

 

Cześć 

Wyraziłem się mało precyzyjnie , więc uściślę o co mi chodziło.


Możliwości handlowania na ropie jakie zazwyczaj oferują brokerzy :
1) ropą spot z punktami swapowymi lub
2) jednym , najszybciej wygasającym kontraktem futures bez swapów lub
3) konraktem ciągłym rolowanym na następne okresy.


Ja konkretnie poszukuję możliwości handlu kontraktami futures (może być w formie CFD)  , ale nie tylko ostatnim najszybciej wygasającym kontraktem , ale również kolejnymi.
Np. obecnie na ropę brent oferowany do handlu jest kontrakt na GRUDZIEŃ 2021.
Ja chciałbym mieć możliwość równoległego handlu również na kolejnych seriach ... czyli przynajmniej STYCZEŃ 2022 , a jeszcze lepiej LUTY 2022 itd.
Czy będą to rzeczywiste kontrakty futures czy odwzorowne w formie CFD nie ma dla mnie znaczenia (być może w formie CFD  byłby mniejszy możliwy lot co było by korzystniejsze).


 

Bez tytułu.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Obawiam się, że możesz czegoś takiego nie znaleźć ale sprawdź FxPro. Oni mają i spot i futures z seriami. Tyle, że jeśli pamięć mnie nie myli, dostępne są dwie serie kontraktów ale można handlować tylko na jednej do czasu wygaśnięcia, a dopiero potem na kolejnej. Ale warto sprawdzić, bo mam już swoje lata, a pamięć już nie ta :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...