Skocz do zawartości

Fortissio - Ciężko cokolwiek znaleźć na temat brokera


TMC
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono. 

Jestem świeży w temacie i nie wiem jakim sposobem trafiłem ( właściwie on trafił na mnie ) na brokera Fortissio. Niestety większość informacji w Internecie to artykuły sponsorowane, nie mam do końca zaufania do tego typu spółek. Czy to bezpieczne czy ktoś działa na tej platformie?

Dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie korzystałem i nie znam nikogo kto by korzystał z ich usług więc pod tym względem ciężko mi coś powiedzieć. Ale widzę, że są regulowani - co prawda, w kraju nietypowym jak na brokera Forex, bo w Grecji, ale jednak ;) 

Skąd mieli do Ciebie kontakt? Mogłeś się gdzieś rejestrować, brać udział w webinarze, zapisywać do otrzymania ebooka itd.

Sprawdź spready na eurodolarze - jak jest więcej niż 2 pips to znaczy, że "tanio nie jest" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń i obserwacji najbardziej cenione są FCA (Wielka Brytania), FINMA (Szwajcaria) i ASIC (Australia). Nienajgorzej na tle całości wypada KNF czy nadzory z dominujących gospodarek Europy.

Prawdziwą kolebką brokerów Forex jest jednak Cypr, i mimo, że CySEC (tamtejszy regulator) kiedyś podchodził do swoich "klientów" bardzo łaskawie, co owocowało kilkoma większymi i mniejszymi skandalami, tak teraz już wziął się do roboty i jest mniej pobłażliwy. Ale decydując się na brokera z Cypru, najlepiej dobrze go prześwietlić, sprawdzić opinie, rozmiar firmy itd., aby oddzielić ziarno od plew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Portal jest tak zbudowany ze sugeruje ciągle dopłaty .Pan P...... Ciągle dzwoni sugeruje co zrobić czyli dopłacić aby odblokować zaistniałą sytuację i przy okazji będą większe możliwości niestety to nie jest tak jak mówi a i uwaga nie piszcie emaila że szkolenie przeszliście że rezygnujecie z niego uważajcie nie polecam tej platformy ,,do zarabiania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zauważcie że większośc ma wylączone komentarze!!!???Cały czas zachecaja do wplacania,  Osobiście oceniam jako porażkę bo wyciągają pieniądze. Biorą prowizje za każdą transakcje otartą więc nie zależy im czy zarobisz czy nie. Wysłałem dyspozycje o zwrot(wypłata) pieniedzy przepychanka  kilka dniu i bzdury i info opoźnieniach itp. Zwrot 1000E a wpłynęło 600E udają głupa że nie wiedzą cos się stało??? Swieża sparaw więć zobaczymy jak to się skończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kinjo,

Ogólnie źle to wygląda. O ile pobieranie opłat za każdą pozycję jest czymś normalnym (spread / prowizja), o tyle problemy przy wypłacie i naciąganie na dopłaty brzmi już wyjątkowo fatalnie.

Jaką metodą wpłacałeś? W razie gdyby były dalej problemy, przeczytaj ten artykuł, powinien pomóc:

https://forexclub.pl/jak-odzyskac-srodki-od-nieuczciwego-brokera-forex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
W dniu 4.02.2022 o 20:34, Kinjo napisał(a):

Zauważcie że większośc ma wylączone komentarze!!!???Cały czas zachecaja do wplacania,  Osobiście oceniam jako porażkę bo wyciągają pieniądze. Biorą prowizje za każdą transakcje otartą więc nie zależy im czy zarobisz czy nie. Wysłałem dyspozycje o zwrot(wypłata) pieniedzy przepychanka  kilka dniu i bzdury i info opoźnieniach itp. Zwrot 1000E a wpłynęło 600E udają głupa że nie wiedzą cos się stało??? Swieża sparaw więć zobaczymy jak to się skończy

Cześć. I jak poszła ta wypłata? Mam tam 10x więcej w depozycie i gdy zobaczyłem kilka alarmów w necie to się przeraziłem. Widziałem z KNF że dostali w Grecji grzywnę 700.000, ale dotyczyła uchybień w zarządzaniu danymi klientów, a nie problemów z wypłatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Bardzo jestem ciekawy, inwestuje z Fortissio, bardzo chwale, duże wsparcie merytoryczne lecz nie miałem okazji wypłacać. teraz na rachunku mam ok 3500 E.

Nie doświadczyłem namawiania dopłaty pieniędzy, choć o tym poważnie myślę lecz obawiam się nieuczciwości .

 

Być może ma ktoś większe doświadczenie z firmą Fortissio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trudno coś konkretnego powiedzieć - osobiście nigdy nie korzystałem z ich usług więc nie mogę się wypowiedzieć, a wiarygodnych opinii w sieci jest niewiele. 

Na plus - dość rozbudowana oferta na stronie, są regulowani przez grecki nadzór.

Na minus - otrzymali karę od swojego regulatora, w czym pomógł polski KNF: https://www.knf.gov.pl/knf/pl/komponenty/img/Grecki_organ_nadzoru_nad_rynkiem_kapitalowym_nalozyl_kare_na_Fortissio.pdf

Komunikat z października więc to stosunkowo świeży temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim by wszelkie rozmowy z ich "konsultantem" dla własnego bezpieczeństwa prowadzili w obecności świadków (np. w trybie głośnomówiącym) lub na własny użytek nagrywali, ta firma to "pozostałość" po FXGM które straciło licencję na Cyprze właśnie przez nieuprawnione doradztwo - oszukiwanie klientów przez wabienie ich potencjalnymi zyskami, a potem doprowadzanie ich do bankructwa - ten sam sposób działania, ci sami ludzie, kto nie wierzy, niech sprawdzi tutaj: https://wydarzenia.interia.pl/autor/irmina-brachacz/news-szkalowanie-i-grozby-jak-spece-od-kryptowalut-nekaja-kancela,nId,5807947 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

! UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA UWAGA !

- wpis dotyczy grupy Fortissio -
[[ Informacja ze strony grupy:
Fortissio jest marką Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A., licencjonowane i regulowane przez HCMC (licencja nr 4/792 / 20.07.2017) i Generalny Rejestr Handlowy: 122000301000. 4, 28th Octovriou street, Maroussi 15124, Ateny, Grecja ]]

A teraz przypomnienie:
- Fortissio działa niby legalnie, jednak licencja obowiązuje jedynie na terenie Grecji.
- na swojej stronie internetowej mają: "Oświadczenie o zrzeczeniu się odpowiedzialności i ostrzeżenie o ryzyku"
- mogą i oszukują każdego kto wpadnie "w ich ręce"
- setki albo i obecnie tysiące osób zostało oszukanych, od kwot po 250 zł, po dziesiątki i setki tysięcy zł!

mają wiele stron internetowych, różne zakończenia, com, net, io, cc.

Obecnie wykryto, a tym samym od razu spieszę z ujawnieniem, nowych domen:
fortissio-invest.net
fortissio-invest.com

Czy kolejne kłamstwa, oszustwa, wyłudzenia będą też obowiązywać pod ww. stronami - nie wiem, nie znam też nikogo, kto taką wiedzę obecnie by posiadał. Jednak wiem, że do spraw prowadzonych przez różne prokuratury, informacja o nowych domenach, a tym samym, nowych możliwościach namierzenia tych oszustów, już wpłynęła.

Przypominam, że ostatnią ich najpopularniejszą stroną była:
dash.fortissio-invest.com

Właścicielem domeny internetowej fortissio jest:
Vie Finance A.E.P.E.Y. S.A.,
a to jest ich strona internetowa:
https://www.viefinance.eu/

Tak, jak wspominało wiele osób. Zainteresowani wypłatą środków z tej platformy696 - 718 -446mogą skorzystać z numer kancearii. Mecensi prowadzą osoby poszkodowane. Działają dla nich i ich reprezentują. Zaś ci "pseudo brokerzy" nie znikną, nie ukryją się, są zatrudniani przez zarejestrowaną spółkę i kwestią czasu dla każdego jest, kiedy uda się środki odzyskać. Jeśli nie brokerzy, to sama spółka zostanie do tego zobligowana. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich którzy mieli tę nieprzyjemność korzystać z usług firmy Fortissio czyli A.E.P.E.Y w Atenach. Broker niby regulowany ale depozyt szybko u nich wyzerujesz, albo... zaraz.... uwaga to raczej oni tobie pomogą szybko wyzerować depo. Jak widać ponizej sprawę poszkodowanego tradera przeciwko Fortissio rozpatrywał Sąd Okręgowy w Łodzi, oto wyrok:

FORTISSIO ma zapłacić TRADEROWI 20 000 EURO

FORTISSIO ma zwrócić TRADEROWI koszty procesu 10 000 PLN

czyli łącznie coś ok. 100 000 PLN

link do wyroku i sprawy:https://www.przezdziecki.eu/wryok-so-w-lodzi-odszkodowanie-od-fortissio-dla-tradera/

Jak widać jest nadzieja dla osób które stracily tam środki

fortissio wyrok TD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Okazało się, że po "zainwestowaniu" na gieldzie fortissio.com wyczyscili mi konto do zera 
co było dla mnie ogromnym szokiem...
Po wielu próbach kontaktu i głuchych telefonach to oni zaczeli dzwonic 
ale z krzykiem, wrzaskiem i groźbami których już nawet nie mam siły tu pzytaczać 
byłem już pod ostrzałem więc zdecydowałem się na podjęcie kroków sądowych przeciwko nim i żałuję że nie zrobiłem tego wcześniej. Sprawa o groźby itd w toku natomiast sprawa o odzyskanie skradzionych pieniędzy poszła bardzo pomyślnie więc zostawiam nr do swojej Pani prawnik która już nie jedną taką spraę rozwiązała
Jakby ktos rowniez chcial ich zaskarżyć i przeciąćnąć przez prokurature, to śmiało <nr wycięty przez moderację - prosimy o rzetelne przedstawianie informacji, tj. nazwa firmy prawniczej, uwiarygodnienie swoich słów>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...