Skocz do zawartości

Konferencja Forex MoneyCon


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy na czwartą edycję konferencji poświęconej tematyce FOREX, której patronem medialnym jest ForexClub.pl.

21 stycznia (sobota) 2012, Warszawa, Hotel Courtyard

Podczas wydarzenia dowiesz się jak rozpocząć swoją przygodę z rynkiem walutowym, jak inwestować i co robić, by zarobić! To świetna okazja, by porozmawiać ze specjalistami i podpytać o rzeczy, które Cie nurtują. Wykłady polskich, jak i zagranicznych prelegentów dostarczą niezbędnej wiedzy do poruszania sie po rynku forex.

Partnerem konferencji jest Dukascopy Europe.

Uczestnictwo jest całkowicie darmowe!

Więcej szczegółów:

http://forexclub.pl/artykuly/wiadomosci/aktualnosci/konferencja-forex-moneycon-z-dukascopy-europe-i-forexclubpl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Już po konferencji. Dziękujemy wszystkim za przybycie oraz że niektórych z Was mogliśmy poznać i porozmawiać :).

Chciałbym w małym skrócie podsumować konferencję.

Przed nią stoiska kilku brokerów z ich przedstawicielami - Dukascopy Europe, IDM i Saxo Bank. Zainteresowanie rozłożyło się po równo.

Sala na około 150-200 osób - od początku do prawie samego końca w całości zapełniona. Z punktu organizacyjnego wszystkie trzy piękne Panie spisały się znakomicie - gratulujemy i pozdrawiamy :).

Odnośnie agendy:

1) Korekty - Krzysztof Daleki z JTF Team.

Mało czasu więc temat nie do końca wyczerpany jednak to co się udało, zostało rzeczowo omówione. Może momentami trochę się to dłużyło i powinna zostać wprowadzona jakaś kooperacja z publicznością ale mimo wszystko osoby początkujące sporo powinny z tego wyciągnąć. Materiałów należy szukać na Jaguartrend.pl.

Ocena 3/5

2) Narzędzia dla inwestorów FOREX - Radosław Szafron z expertAdvisors.

O serwisie nigdy wcześniej nie słyszałem i na stronie nadal jest niewiele jednak sama prezentacja była dla mnie miłym zaskoczeniem. Pan Radosław przedstawił trochę kwestii technicznych związanych z brokerami oraz testowaniem strategii. Mogło być to zrobione lepiej, bardziej precyzyjniej i po prostu było kilka niedomówień/braków i błędów ale może po prostu się czepiam, bo za bardzo znam temat :). Jednak miłe zaskoczenie wynikało z tego jakie pomysły ma autor serwisu. Tworzy ciekawe rozwiązania przydatne dla inwestorów np. monitoring konta u brokerów MT4, gdzie badane są średnie poślizgi, spready i jego rozjazdy, czas realizacji zleceń itp. Prezentacja przygotowana profesjonalnie choć była lekka trema :).

Ocena 4/5

3) Trading with Dukascopy Europe - Przemysław Wojtyna.

Krótko, rzeczowo, przejrzyście i profesjonalnie. Prezentacja krótka (ok. 30 min), bo czasu było mało ale wszystko omówione dokładnie, zrozumiale niezależnie od poziomu zaawansowania słuchacza. Wyjaśnione zostało czym jest ECN, jak funkcjonuje, co oferuje Dukascopy, jakie są możliwości. Nikt się nie nudził. Niebawem zamieścimy materiały, które zostały przedstawione lub jeśli ktoś jest z trójmiasta to mogę je wręczyć w formie papierowej.

Zabrakło mi paru detali o których mówiłem Panu Przemkowi ale rozumiem, że trzeba było pójść na kompromis :).

Ocena 4,5/5

4) Prognoza trendów gospodarczych na rok 2012 - Dieter Merz z MIG Bank.

Niestety z żalem muszę powiedzieć, że najgorsza prezentacja. Walczyłem sam ze sobą żeby nie zasnąć... O ile przedstawione prognozy były dokładnie omówione, odpowiednio uargumentowane i z sensem to reszta leżała. Nie oceniam samych prognoz, bo wiadomo, że każdy może mieć inne zdanie, a przyszłości nie zna nikt jednak sama forma bardziej przypominała expose naszego byłego premiera. Pan Dieter nie mówi po polsku więc by wszyscy mogli go zrozumieć odbywało się to na zasadzie tłumaczenia po 1-2 zdaniach, co siłą rzeczy dwukrotnie wydłużyło czas prezentacji. Monotonnie i po prostu nudno, a szkoda, bo widać, że prezentujący posiada rozległa wiedzę ekonomiczną.

Dokument jakie były to prognozy zostawiłem w samochodzie więc zamieszczę je w późniejszym czasie.

Ocena 2/5.

5) Rafał Glinicki z prezentacją swojego systemu.

Pan Rafał dwukrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce konkursu World Top Investor (handel na kontach live) i miał zaprezentować swój system. Miał ponieważ wg mnie nie do końca go zaprezentował. Można omówić założenia ale zabrakło przykładowych wejść, wyjść, samych transakcji. Jakieś tam były ale wg mnie śladowe ilości to zdecydowanie za mało. Poza tym mogę powiedzieć, że świetne wystąpienie. Kontakt z publicznością, energia, bez gadania o byle czym by wypełnić czas i zanudzić widzów. Efektem końcowym były głośne brawa i lekki niedosyt, że to już koniec :).

Nie oceniam systemu, bo każdy ma inne założenia, strategię, preferencje i tok myślenia. Sam system mooooże będzie przedstawiony dokładnie przez dr Świerka jednak wątpię by była to wersja free ;).

Ocena 4,5/5.

6) Jak najszybciej dojść do systematycznych zysków z giełdy - Dariusz Świerk.

Znana postać z niejednej konferencji, książek, szkoleń. Ocenię krótko - nie zgadzałem się z wieloma 'teoriami' lub wynikami badań jakie zostały przedstawione przez Pana Dariusza. Wszystko zostało zawężone i wydaje mi się, że trochę tendencyjnie przedstawione. Oczywiście nie był to czas stracony i swoje można było z tego wyciągnąć jednak chyba mam zbyt odmienne doświadczenia związane z tradingiem by specjalnie docenić to co zostało pokazane :).

Ocena 3/5

7) Wskaźnik momentum w handlu na walutach - Paweł Szczepanik.

Nie używam wskaźników więc przedstawiana tematyka wcale do mnie nie uderzała i prowadzący nie wyrobił się z omówieniem jej do końca więc zwyczajnie trudno tu dać jakąkolwiek ocenę...

Myślę, że mimo pewnych niedociągnięć ze strony prelegentów, warto było się wybrać, tymbardziej, że uczestnictwo było darmowe. Mamy nadzieję, że zobaczymy się na kolejnej konferencji, która będzie prawdopodobnie na wiosnę w Poznaniu i jest szansa, że sami coś dla Was przygotujemy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz zabezpieczyć się przed ryzykiem kursowym lub szukasz nowych opcji inwestycji przyjdź na V edycję BEZPŁATNEJ konferencji Forex MoneyCon 2012, która odbędzie się 20 października 2012 roku w hotelu Courtyard by Marriott w Warszawie.

Rejestracja: http://moneycon.pl/forex/rejestracja

Informacja o konferencji: http://moneycon.pl/forex

Konferencja poświęcona jest technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodne funkcjonowanie na rynku walutowym. Zakres tematyczny wydarzenia obejmuje szereg rozwiązań technologicznych, dostosowanych do największego rynku na świecie.

Na konferencji zostaną poruszone tematy dotyczące platform transakcyjnych (platformy handlowe, walutowe, oprogramowanie do wykresów, oprogramowanie sygnałowe), doradztwa i consulting oraz niezwykle interesująca psychologia inwestowania.

Firmy zainteresowane promocją podczas konferencji zapraszamy do kontaktu: emilia.godlewska@bntkonferencje.pl

Edytowane przez jekert
zwiększono czcionkę postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...