Skocz do zawartości

Przywitanie i pytanie o wielkość depozytu początkowego


Bormall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich formowaczów. Od niedawna postanowiłem poświęcić trochę czasu na forex, gdyż od kilku lat siedziałem tylko w kryptowalutach. Chciałem zapytać doświadczonych graczy czy wejście w rynek (założyłem konto na XTB) z kwotą 500-1000 zł na początek daje jakieś rezultaty czy to w ogóle ma jakiś sens? Czy raczej doradzali byście wejście z większym saldem, aby zyski/straty były bardziej proporcjonalne do poświęconego czasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Na rynku Forex obecnie masz do dyspozycji dźwignię 1:30 na głównych parach walutowych (u brokerów z terytorium UE, poza UE będzie więcej). Ale zmienność jest zdecydowanie mniejsza niż na crypto. To oznacza dla Ciebie dwie rzeczy:

1) mniejszy potencjał ew. zarobku w czasie przy tym samym zaangażowaniu kapitału

2) mniejsze ryzyko jego szybkiej utraty ;) 

Trzeba jednak mierzyć czyny na zamiary i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • jakich efektów oczekujesz, jaki jest Twój cel
  • czy są one realne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę Twój poziom wiedzy, doświadczenia, przygotowanie mentalne
  • ile czasu chcesz poświęcić na handel

Zmierzam do tego, że angażując 500 zł, mając niewielkie doświadczenie, brak strategii i ustanowiony cel na poziomie "5000 zł miesięcznie na czysto, sytuacja robi się abstrakcyjna jak chęć zagrania w drużynie reprezentacji po treningu na orliku. No ale na większość pytań odpowiedź znasz tylko Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.06.2021 o 19:24, raposo napisał:

Cześć,

Na rynku Forex obecnie masz do dyspozycji dźwignię 1:30 na głównych parach walutowych (u brokerów z terytorium UE, poza UE będzie więcej). Ale zmienność jest zdecydowanie mniejsza niż na crypto. To oznacza dla Ciebie dwie rzeczy:

1) mniejszy potencjał ew. zarobku w czasie przy tym samym zaangażowaniu kapitału

2) mniejsze ryzyko jego szybkiej utraty ;) 

Trzeba jednak mierzyć czyny na zamiary i odpowiedzieć sobie na kilka pytań:

  • jakich efektów oczekujesz, jaki jest Twój cel
  • czy są one realne do osiągnięcia, biorąc pod uwagę Twój poziom wiedzy, doświadczenia, przygotowanie mentalne
  • ile czasu chcesz poświęcić na handel

Zmierzam do tego, że angażując 500 zł, mając niewielkie doświadczenie, brak strategii i ustanowiony cel na poziomie "5000 zł miesięcznie na czysto, sytuacja robi się abstrakcyjna jak chęć zagrania w drużynie reprezentacji po treningu na orliku. No ale na większość pytań odpowiedź znasz tylko Ty.

Dzięki za radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.07.2021 o 15:03, maniek92 napisał:

dobre pytane:) Myślę, że również warto wspomnieć o zarządzaniu ryzykiem, można mieć bardzo duży depozyt, ale bez dobrego zarządzania konto szybko zostanie wyzerowane.

Przede wszystkim ustalone progi straty na:

- pozycję

- dzień / miesiąc / kwartał

Łatwo popłynąć, nie kontrolując tego. Parę pozycji na minus, chęć szybkiego ich odrobienia, dokładanie kolejnych pozycji, przetrzymywanie strat -> to bardzo częsty schemat prowadzący do bankructwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...