Skocz do zawartości

Forex Club
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Auto SL TP dla MT4


Rozbudowany Expert Advisor autorstwa Roniego Nafrianto uzupełniający możliwości platformy Meta Trader 4 o automatyczny SL i TP przy otwieraniu pozycji. Na tym jednak nie kończą się zalety tego skryptu. W opcjach ustawić możemy także Profit Lock (zabezpiecza zyskowną transakcję, przesuwając/ustawiając SL w wybranej odległości od otwarcia) i zmodyfikować działanie Trailing Stop. Poziomy SL i TP można dodatkowo aktywować jako ukryte na wykresie.

Plik należy przekopiować do: Folder Danych Platformy > MQL4\Experts, a następnie umieścić na wykresie. Na koniec pozostaje tylko zezwolić na uruchamianie strategii automatycznych oraz aktywować na pasku narzędzi opcję 'Auto Trading'.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam zainstalowałem i działa z takimi ustawieniami, ustawienia domyślne działają tak że TP = 500pkt, a  SL= 250pkt. czyli to działa. 

Mam jednak kilka pytań do dalszej części.

Co gdzie ustawić aby:

po przejściu 100pkt ponad miejsce w którym zajmowałem pozycję, SL przesuwał się na 60 pkt zabezpieczając mi już zysk, jednak aby tego przesunięcia dokonał dopiero po przejściu ceny o te 100pkt w zakładanym przeze mnie kierunku.  Następnie aby  w odległości 50 pkt ten SL podążał w kierunku za ceną co 10 pkt? Niestety nie umiem tego rozkminić jak to ustawić. Wydawało mi się że te ustawienia które widać będą właśnie to robiły ale to nie działa. Myślałem że to sprawa  ustawienia  w Trailig Method, jednak nie widzę żadnej różnicy, zamyka mi pozycję z małym zyskiem a straty jeśli rynek idzie w innym niż zakładałem kierunku, wiadomo są zawsze w pełnym wymiarze . Podejrzewam że robię coś źle ale co gdzie ustawić by uzyskać to co chcę?

Przepraszam jeśli pytam o sprawy oczywiste jednak już nie mam koncepcji co gdzie źle wpisuję

Aha i jeszcze jedno czy to normalne że po zajęciu pozycji sl i tp pojawia się dopiero po chwili? zauważyłem 1-6 sekund

Pozdrawiam

 - 

obraz.thumb.png.a53790ce3fac59b15c8b345e76278401.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chomonciorski napisał(a):

po przejściu 100pkt ponad miejsce w którym zajmowałem pozycję, SL przesuwał się na 60 pkt zabezpieczając mi już zysk, jednak aby tego przesunięcia dokonał dopiero po przejściu ceny o te 100pkt w zakładanym przeze mnie kierunku.  Następnie aby  w odległości 50 pkt ten SL podążał w kierunku za ceną co 10 pkt? Niestety nie umiem tego rozkminić jak to ustawić. Wydawało mi się że te ustawienia które widać będą właśnie to robiły ale to nie działa. Myślałem że to sprawa  ustawienia  w Trailig Method, jednak nie widzę żadnej różnicy, zamyka mi pozycję z małym zyskiem a straty jeśli rynek idzie w innym niż zakładałem kierunku, wiadomo są zawsze w pełnym wymiarze . Podejrzewam że robię coś źle ale co gdzie ustawić by uzyskać to co chcę?

Nie każdy broker pozwala, żeby SL był tak blisko od bieżącej ceny rynkowej - wartości te różnić się potrafią także w zależności od instrumentu. Ustaw to sobie jeszcze raz i zobacz na żywym rynku czy EA nie zwraca jakichś błędów (zakładki na dole Dziennik / Expert Advisor). 

10 godzin temu, chomonciorski napisał(a):

Aha i jeszcze jedno czy to normalne że po zajęciu pozycji sl i tp pojawia się dopiero po chwili? zauważyłem 1-6 sekund

Automaty działają nie co czas (sekundę), tylko co tick, czyli co każdą zmianę ceny. Jeśli otworzysz pozycję, to SL/TP ustawi się dopiero jak cena instrumentu się zmieni (nieważne o ile).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, raposo napisał(a):

Nie każdy broker pozwala, żeby SL był tak blisko od bieżącej ceny rynkowej - wartości te różnić się potrafią także w zależności od instrumentu. Ustaw to sobie jeszcze raz i zobacz na żywym rynku czy EA nie zwraca jakichś błędów (zakładki na dole Dziennik / Expert Advisor). 

Automaty działają nie co czas (sekundę), tylko co tick, czyli co każdą zmianę ceny. Jeśli otworzysz pozycję, to SL/TP ustawi się dopiero jak cena instrumentu się zmieni (nieważne o ile).

Zapewne jeszcze raz to sprawdzę, jednak nie myślę że nie jest to problem zbyt ciasnego sl, bo jak ustawię ręcznie po zajęciu pozycji to trailing sl mi ładnie chodzi o te same wartości. Mam knto w xtb i testowałem to na dax 30/ 40 . a tutaj wychodzi na to że po osiągnięciu pewnej wartości sl jest przy samej cenie dlatego minimalne wachnięcie mi zamyka pozycję

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, raposo napisał(a):

Nie każdy broker pozwala, żeby SL był tak blisko od bieżącej ceny rynkowej - wartości te różnić się potrafią także w zależności od instrumentu. Ustaw to sobie jeszcze raz i zobacz na żywym rynku czy EA nie zwraca jakichś błędów (zakładki na dole Dziennik / Expert Advisor). 

Automaty działają nie co czas (sekundę), tylko co tick, czyli co każdą zmianę ceny. Jeśli otworzysz pozycję, to SL/TP ustawi się dopiero jak cena instrumentu się zmieni (nieważne o ile).

Ok dziękuję za wyjaśnienie z tym opóźnieniem

Edytowane przez chomonciorski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałeś to na XTB. Ale XTB nie ma MT4/5. Każdy broker ma swoje własne limity (nazywa się to stop limit level), które różnią się w zależności od instrumentu, a nawet rodzaju konta (tj. czasem na demie są inne, a na live inne). 

Parametry wstępnie wyglądają OK ale w pierwszym kroku sprawdziłbym co pokazują dziennik / logi z EA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.12.2022 o 11:18, raposo napisał(a):

Testowałeś to na XTB. Ale XTB nie ma MT4/5. Każdy broker ma swoje własne limity (nazywa się to stop limit level), które różnią się w zależności od instrumentu, a nawet rodzaju konta (tj. czasem na demie są inne, a na live inne). 

Parametry wstępnie wyglądają OK ale w pierwszym kroku sprawdziłbym co pokazują dziennik / logi z EA.

No mam stare konto i tam jeszcze mam konto dla mt4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych screenów wynika tylko, że strategia została poprawnie załadowana ale nie widać, aby EA podjęło jakiekolwiek próby działania -> to znaczy, że warunki nie zostały spełnione. Musisz mieć otwarte pozycje, a kurs musi spełnić warunki odległości, aby jakiekolwiek próby EA były zainicjowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Ok, a więc po kolei:

1) tester strategii - to sobie możesz wyłączyć, bo to EA nie zawiera żadnych transakcji więc nie przetestujesz go w testerze na żaden sposób

2) trejdujesz na Nasdaqu, gdzie kwotowania są do 2 miejsc po przecinku. Musisz to uwzględnić w ustawieniach wszystkich parametrów EA, które są wyrażone w pipsach/punktach. Obstawiam, że po prostu odległości są zbyt małe, aby EA mogło swobodnie działać. Zanim cokolwiek zaczniesz zmieniać, otwórz jakieś transakcje na EURUSD i zobacz czy działa (działa na 100% więc to tylko kwestia zrozumienia zasad i dopasowania parametrów).

3) jak dalej będziesz miał problem, to załącz jeszcze screenshot z zakładki Strategie.

Powodzenia :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...