Skocz do zawartości

Alior trader ecn


swierzyszczypior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... Stopa zwrotu będzie liczona od sumy depozytów wpłaconych w trakcie konkursu więc kolejna wpłata wpłynie na wynik, jednak pozwoli nadal walczyć o nagrody. Osoby, które wpłacają więcej niż tylko minimalny depozyt zawsze będą miały większe szanse - takie są prawa rynku. Ustaliliśmy minimalny depozyt na bardzo niskim poziomie, aby każdy mógł spróbować swoich sił, nie tylko w rankingu głównym ale również np. w rankingu tygodniowym, czy konkursie rekomendacyjnym...

 

Dziękuję, rozwiał Pan moje wątpliwości, a raczej upewnił w tym jak to powinno wyglądać :). Oczywiście rozumiem, że min. depozyt jest ustalony tak żeby przyciągnąć jak największą ilość inwestorów. Brokerzy to nie instytucja charytatywna więc jak ktoś wykłada ponad 200 000 PLN to oczekuje, że przyniesie to określone rezultaty :).

W takim razie super i życzę powodzenia. Może uda mi się wystartować ;).

 

 

Co w przypadku, gdy stracę swój pierwszy depozyt?

 

Raposo , a jak ty chcesz to zrobić? :) Mi sę nieudaje :D

 

Takie pytanie zadałem wcześniej i wyżej masz na nie odpowiedź od Zespołu Aliora :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie było do ciebie Raposo .Jak chcesz to zrobić ,żeby stracić cały depozyt? :)

Biorąc pod uwagę twoje ,podpowiedzi ,mi jako początkującemu jeszcze , nie udało się stracić całego depozytu :D

Edytowane przez dan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Algo Trading - nowa funkcjonalność platformy Alior Trader

Biuro Maklerskie Alior Banku udostępnia klientom platformy Alior Trader 2 nową funkcjonalność - Algo Trading.

Pozwoli ona na handel algorytmiczny, który może stać się istotnym narzędziem w realizacji złożonych strategii inwestycyjnych.

 

Funkcjonalności Algo Studio:
  • Programowanie,
  • Testowanie strategii algorytmicznych – Algo Studio,
  • Lista Systemów Transakcyjnych, pozwalająca na uruchomienie algorytmicznych strategii na platformie Alior Trader.
  Najważniejsze cechy Algo Studio:
  • Wsparcie dla języków: MQL4 i C#,
  • Możliwość tworzenia wskaźników, systemów transakcyjnych i skryptów,
  • Możliwość kompilowania kodu w języku MQL4 z zewnętrznych źródeł,
  • Możliwość debugowania oraz profilowania kodu w celu jego optymalizacji,
  • Tryb testowania wizualnego: wszystkie tabele, raporty oraz wykres są aktualizowane w czasie rzeczywistym,
  • Testowanie na jednym lub wielu instrumentach,
  • Błyskawiczna reakcja strategii na uwarunkowania handlu na wielu instrumentach jednocześnie,
  • Ciągłe działanie wypracowanego systemu bez konieczności ingerencji inwestora i nieustannego sprawdzania rynku,
  • Dokładne pomiary wyników strategii

Dedykowana podstrona : https://broker.aliorbank.pl/platformy/alior-trader/algo-studio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, żadko piszę bo czasu mało. W ostatnim roku dosyć aktywnie używałem platformę z Aliora, były różne awarie i zdażenia mniej lub bardziej zaskakujące ale nie było źle. Niestety w ostatnich dniach spready na parach PLN skoczyły do średnio 20-25 pkt. Myślałem że to jakiś błąd systemowy, niestety po telefonie do b.maklerskiego

proacownik Aliora uprzejmie poinformował że jest to wina banku, który im sprzedaje walute :)))))) dziękuje zatem bardzo za wyczerpująca odpowiedz.

Straciliście jednego klienta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Al'mad,

 

Dzięki za podzielenie się opinią. Faktycznie 20-25 pips na PLNach (szczególnie wobec EUR i USD) to w realiach rynku ECN stosunkowo dużo, a dochodzi jeszcze prowizja. Pytanie tylko w jakich godzinach zaobserwowałeś taki spread i jak długo trwa taki stan rzeczy? Nie chcę bronić Aliora, bo obecnie tam nie gram więc też i nie monitoruję co się u nich dzieje ale wczoraj było Święto Dziękczynienia w USA, a i dziś Amerykanie będą robili sobie wolne więc i płynność spada. Wczoraj w godzinach wczesnej sesji amerykańskiej spready już podskoczyły do 20 pipsów u innych ECNów. Co prawda, teraz widzę, że są w granicy 6-15 pips w zależności od brokera więc jeśli w tym czasie Alior dalej oferuje spready powyżej 20 to faktycznie powinien coś z tym zrobić... Tymbardziej, że działa tylko na polskim rynku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum Al'mad,

 

Dzięki za podzielenie się opinią. Faktycznie 20-25 pips na PLNach (szczególnie wobec EUR i USD) to w realiach rynku ECN stosunkowo dużo, a dochodzi jeszcze prowizja. Pytanie tylko w jakich godzinach zaobserwowałeś taki spread i jak długo trwa taki stan rzeczy? Nie chcę bronić Aliora, bo obecnie tam nie gram więc też i nie monitoruję co się u nich dzieje ale wczoraj było Święto Dziękczynienia w USA, a i dziś Amerykanie będą robili sobie wolne więc i płynność spada. Wczoraj w godzinach wczesnej sesji amerykańskiej spready już podskoczyły do 20 pipsów u innych ECNów. Co prawda, teraz widzę, że są w granicy 6-15 pips w zależności od brokera więc jeśli w tym czasie Alior dalej oferuje spready powyżej 20 to faktycznie powinien coś z tym zrobić... Tymbardziej, że działa tylko na polskim rynku.

 

Pozdrawiam.

Dziękuje za komentarz, faktycznie wczoraj mogło to być spowodowane świętem w ameryce, niemniej problem pojawił sie gdzies w okolicach zeszłego tygodnia ( wcześniej w ostatnich tygodniach nie byłem na PLNach ) i wysokie spready urzymywały się przez cały dzień, wcześniej tylko po 19.00 do 8.00

Myślałem że to systemowo bank mnie ustawił po otwarciu pozycji ( żeby zarobić przy zamykaniu...) ale po informacji Pana z infolini rozwiali mi te złudzenia.

Ale głupszej odpowiedzi nie słyszałem... "wysokie spready są wynikiem tego że bank nam drogo sprzedaje walute" na pytanie jaką walutę, bo pytam o PLN Pan jak zacięty powtarzał to samo :) fakt, teraz jak spojrzałem jest "tylko" 8-16..niemniej zachowajcie czujność bo mi sie to przestało juz podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro taka sytuacja trwa od tygodnia to co innego.

Wiesz, z jednej strony rozumiem obsługę, bo jeśli mają jakiś problem z płynnością, a o szczegółach pracownik z infolinii może nie wiedzieć lub po prostu nie może o tym mówić, to nie ma innej odpowiedzi... Niestety korporacje mają to do siebie, że wszystko jest ustalane przez "górę" ;)

 

Strzelam, że odpadł im jakiś dostawca płynności, który zapewniał dostęp do sporej ilości wolumenu z PLN, stąd i spready się podniosły. Niestety skutkuje to tym, że przestają być konkurencyjni na tych parach. Myślę, że problem dostrzegają i już kombinują co z tym zrobić ale kto wie co z tego wyjdzie. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...