Skocz do zawartości

Pomocne linie


Logic1976
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak rozumiem chodzi o wskaźnik dla MT4. Hm gdzieś w swoich zbiorach miałem coś takiego tylko, że nie mam ich teraz pod ręką. Poszukaj jakiegoś wskaźnika rysującego tzw. "price box", czyli prostokąty cen.

Dkładnie chodzi mi właśnie o prostokaty wędrujące za ostatnią swiecą zaczynające sie wstecz o X świec od ostatniej. Najwyższy punkt to max z X-swiec najniższy minimum z X świec.

Może fatycznie "Price Box" bedzie tutaj dobrym określeniem dla szukania w google

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była swego czasu popularna strategia wykorzystująca ten element - Panca Eagle. Był też w niej wskaźnik, którego szukasz choć nie wiem czy nie wymagałoby to pewnych modyfikacji.

Jeśli nic nie znajdziesz to daj znać, a jutro jak będę miał dostęp do mojego "archiwum" to poszukam :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była swego czasu popularna strategia wykorzystująca ten element - Panca Eagle. Był też w niej wskaźnik, którego szukasz choć nie wiem czy nie wymagałoby to pewnych modyfikacji.

Jeśli nic nie znajdziesz to daj znać, a jutro jak będę miał dostęp do mojego "archiwum" to poszukam :).

nalazłem coś takiego http://forum.mql4.com/18644 ale niestety to nie to nie można ustawić długości klocka i swiece na dziennym zakresie wystaja poza klocek. Tutaj chodzi o to zeby cały zakres miescił sie w prostokącie i była możliwość regulacji długośći klocka.

Ok skoro już i tak zajmuje Ci czas a moja wiedza na temat forex jest znikoma jak mysle przy twojej - czy istnieje możliwośc ustawienia aleru dzwiekowego na MT4 w taki sposób zeby pojawiał sie alert przy założeniu że gdy średnia opada sygnał uzyskujemy gdy kurs zbliza sie do średniej od dołu i daje sygnał na 10 pipsów od niej. Druga wersja Ggdy średnia sie unosi sygnał uzyskujemy w momecie gdy kurs upadajac w jej kierunku znajduje sie na 10 pips nad nią/

Sam alert pomoże w analizie intraday bo bedzie zmuszał do baczniejszej obserwacji pary która da taki sygnał i oddda graczowi troche czasu dla niego.

Jestem dzieciakiem na tym rynku mam doświadczenie i kase z rynku akcji ale tam jest łatwiej i wolniej no i chce zapłacić możliwie najnizsze frycowe na tym nowym dla mnie rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, ponieważ Panca Eagle został uszyty "na sztywno" ale na pewno są gdzieś wskaźniki z samymi boxami z możliwością regulacji. Dla MT4 powstało już niemalże wszystko.

Co do alertów... Takie coś napisać na pewno się da więc niewykluczone, że gdzieś już w sieci krąży. Poszukaj "MA Alert", "Moving average alert" indicator mt4, mql... Coś powinno być. MT4 w standardzie daje możliwość ustawienia alertów tylko dla poziomów ceny lub czasu (na dole zakładka Alarmy).

Przepraszam, że daję mało szczegółów ale od dawna nie korzystam już nałogowo z MT4, a i wskaźniki, nie tylko niestandardowe, porzuciłem i osobiście ich nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...