Mikolaj Kacper

Która para walutowa jest najbardziej niestabilna?

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Chcę zacząć handlować na rynku Forex, ale nadal nie wiem, która para walutowa jest najbardziej niestabilna. potrzebuję rady. dzięki 😉

Edited by Mikolaj Kacper

Cześć,

Skoro dopiero zaczynasz, to nie wiem czy poszukiwanie najbardziej niestabilnej / zmiennej pary jest tym, czego potrzebujesz... ;) Raczej nie. Ale wybór należy do Ciebie.

W kwestii "niestabilności" to najwięcej można tego znaleźć w parach z rublem, lirą turecką i innymi walutami powiązanymi z "niestabilnymi" politycznie krajami.

Jeśli jednak chodzi o pary główne, czyli te, które cechują się jakimś rozsądkiem, niskimi kosztami transakcyjnymi i większą płynnością, to napewno pary z jenem - GBP/JPY, EUR/JPY.

Średnią dzienną zmienność możesz też sprawdzić na platformach transakcyjnych wskaźnikiem ATR. Tu słów kilka o tym wskaźniku:

https://forexclub.pl/adr-forex-zmiennosc-sredni-dzienny-zasieg-ceny/

1 godzinę temu, raposo napisał:

Hi,

Since you're just starting out, I don't know if searching for the most volatile / volatile pair is what you need ... ;) Not really. But the choice is yours.

In terms of "instability", most of this can be found in pairs with the ruble, the Turkish lira and other currencies linked to politically "unstable" countries.

However, when it comes to the main pairs, i.e. those that are characterized by some sense, low transaction costs and greater liquidity, it is definitely the yen pairs - GBP / JPY, EUR / JPY.

You can also check the average daily volatility with the ATR indicator on trading platforms. A few words about this indicator:

https://forexclub.pl/adr-forex-zmiennosc-sredni-dzienny-zasieg-ceny/

Dzięki za odpowiedź. Czytałem większość dyskusji na forum, mówią, że jen, EURO i GBP są najbardziej niestabilne. Wciąż się uczę, zanim rozpocznę prawdziwy handel na rynku Forex

Euro? W stosunku do CHF jest wręcz przeciwnie. EUR/GBP też zmiennością nie grzeszy.

Najbardziej wiarygodną odpowiedź da Ci... wykres + wskaźnik mierzący zmienność.

Ufaj ale sprawdzaj ;) Albo nie ufaj i od razu sprawdzaj ;)