Sign in to follow this  
bankier51

ILOŚĆ PIENIĘDZY POTRZEBNA DO ZMIANY O 100 PIPSÓW RÓŻNYCH PAR WALUTOWYCH

Recommended Posts

Ciekawi mnie ile potrzeba pieniędzy aby zmienić o 100 pipsów następujące pary walutowe.

GPB/USD

GPB/JPY

EUR/JPY

USD/JPY

USD/CHF

EUR/GPB

AUD/USD

USD/CAD

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po co ci to jak i tak tyle nie masz. Lecz jeśli cię to interesuje to musisz bardziej uściślić pytanie. W ciągu dnia na forexie największe obroty notuje się wtedy gdy jest najwięcej graczy z EU i USA jednocześnie. Dokonuje się wtedy około 70% dziennych transakcji(chodzi o główne pary walutowe). Oczywiste jest, że zmiana w tym czasie o 100 pipsów wymaga większych nakładów niż kiedy indziej. Sprecyzuj pytanie a może dowiesz się tego czego chciałeś. Nie wiem czy chcesz się dowiedzieć ile potrzeba aby zmienić rynek podczas dużych obrotów czy względnego spokoju, to też jest bardzo ważny aspekt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale mi chodziło ile trzeba kupić aby zmienić cenę waluty o 100 pipsów(a nie za ile mogę kupić 100 pipsów). Pregnę się tego dowiedzieć gdyż chcę mniej więcej poczuć ogrom rynku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nie dowiesz się tego. Czemu? Ponieważ w jednej chwili może wystarczyć 1 miliard dolarów, a w drugiej 100 razy tyle - jest to uzależnione od AKTUALNEJ płynności rynku, która oczywiście wciąż może się zmieniać. Wtedy, gdy otwarte są największe centra finansowe świata, oczywistym jest, że płynność również jest większa więc potrzeba więcej zielonych do wpłynięcia na kurs niż np. w godzinach 23:00-00:00 (czasu GMT+1) kiedy nie jest otwarta żadna istotna giełda na świecie.

Oczywiście na egzotykach np. EURPLN wystarczy kwota mniejsza ale to też jest podyktowane inną (mniejszą) płynnością tego rynku. Ostatnio NBP przeprowadzał interwencję na złotówce - kurs w krótkim czasie zmienił się o jakieś 400 pips - może w internecie uda Ci się znaleźc informację jaki kapitał wtedy został rzucony na rynek co da jakiś tam obraz. Trzeba jednak pamiętać, że ten obraz jest aktualny tylko na tamtą chwilę ;).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this