Skocz do zawartości

Srebro - rekordowe poziomy, rekordowa zmienność


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji, że Forex to przede wszystkim rynek walutowy, z pewnością nie wszyscy obserwują sytuację na rynku metali szlachetnych takich jak złoto i srebro. Względnie ograniczone źródła informacji dot. tych rynków, często nie do końca jasne i zmienne korelacje z pozostałymi rynkami oraz ponadprzeciętna zmienność sprawiają, że spora część inwestorów omija te instrumenty. Czy słusznie?

W ostatnim czasie mieliśmy do czynienia z rekordowymi wzrostami na metalach. Złoto już wcześniej zaliczało podobne rajdy jednak srebro w ostatnim miesiącu wykazało się wyjątkowym wystrzałem w górę niczym Apollo 13. Następnie jeszcze szybciej nastąpiła korekta o 32% licząc od historycznego szczytu do momentu obecnego. Taka zmienność, wraz z względnie niskimi kosztami transakcyjnymi i sporym lewarem, daje potężne możliwości zarobkowe, choć i proporcjonalnie do tego rośnie skala ryzyka.

Naszą analizę na temat obecnej sytuacji rynku srebra znajdziecie tutaj:

http://www.forexclub.pl/artykuly/wiadomosci/analizy/srebro-12052011/

Zachęcam do wymiany uwag i poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Ja mam pytania raczej z Kategorii tych podstawowych:

1. Czy para EUR/USD ma jakikolwiek wpływ na kurs srebra?

2. Gdzie można znaleźć info na temat np. wielkości wydobycia tego metalu

3. Dlaczego spread na srebrze to około 50 pipsów a nie 2 jak na Edku?

4. Czy są jakieś fajne książki do polecenia odnośnie srebra/ złota.

pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Magpie,

Ad.1) Są to rynki w pewnym stopniu skorelowane, natomiast współczynnik stale się zmienia. Do zbadania obecnej korelacji polecam ten wskaźnik:

http://forexclub.pl/download/7/

Ogólnie rzecz biorąc zachodzi dodatnia korelacja między EUR/USD a złotem i między złotem a srebrem więc uproszczając także między EUR/USD a srebrem (teoretycznie w mniejszym stopniu).

Ad.2) Możesz poszukać o tym informacji tutaj:

http://news.tradingcharts.com/futures/headlines/Silver.html

Na polskie źródła bym nie liczył.

Ad.3) A dlaczego spread na EUR/USD wynosi 2 pips (chociaż to w obecnych czasach dość dużo i ja raczej takiego spreadu nie spotykam), a nie 5.0 jak na srebrze? :)

Równie dobre pytanie ;). Wynika to z płynności rynku - nie ma tu żadnej filozofii. EUR/USD to najpłynniejszy rynek więc tam różnica w kursach przeważnie jest najmniejsza.

Ad.4) Niestety nic takiego nie jest mi znane. To chyba zbyt wąski temat by pisać o nim całą książkę. Natomiast o zależnościach rynkowych pisał Murphy w "Międzyrynkowa analiza techniczna".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

OK rozumiem.

Chodzi mi też tutaj o Spred. Sam mam konto w Admiral Markets tu spred na Srebrze wynosi w ciągu dnia ok. 50 pipsów w nocy się rozszerza tak że nie opłaca się grać.

Dlaczego skoro jest tak wielu Brokerów ( chodzi mi tutaj o konkurencję ) żaden z nich nie da załóżmy spredu na poziomie 5 pipsów. Czy to wynika z faktu że broker jest mega chciwy, czy niski spred oznaczałby , że Broker musiałby dopłacać do interesu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 6 lat później...

Kolejny raz bardzo ciekawe miejsce na srebrze. Okolice 15.050 do tego 112.8 % overbalance. Na wyższym TF świeczka popytowa, ale widać cofnięcie na tym poziomie. Trend z wyższego TF jak dla mnie dalej spadkowy. Kluczowe oczywiście zamknięcie świecy, ale dopóki są poniżej możliwy ruch w dół.

 

Analizy Forex Club
Analizy nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z 19.10.2005 ws. informacji stanowiących rekomendacje dot. instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz.U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).

SILVERH1.png

SILVERDaily.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ciekawa sytuacja w okolicach ważnego poziomu 15.300. Ostatnie świeczki z wyższego TF to ewidentna "walka" popytu z podażą. Nie jest powiedziane, że zobaczymy kontynuację, jednak póki są powyżej 15.300, jak dla mnie dalszy ruch w górę bardziej prawdopodobny. Świeczka dzienna zamykająca się poniżej neguje scenariusz.

SILVERH1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Srebro kolejny raz dociera do kluczowego punktu w okolicy 15.300. Mamy silny opór, do tego dochodzi zniesienie 61,8%, oraz 161,8% ostatniej korekty. Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, tworzy się nam bardzo ciekawa strefa. Na tą chwilę świeca z wyższego TF jest bardziej wzrostowa, ale kluczowe będzie zamknięcie. Jeżeli kolejny raz poziom powstrzyma cenę, zejście w dół jest możliwe. Zamknięcie świeczki wybijające strefę, neguje ten scenariusz.

SILVERH1.png

SILVERDaily.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bardzo duża zmienność dzisiaj na srebrze. Mieliśmy bardzo dynamiczny zjazd w okolicę poziomu 16.530, po czym równie gwałtowne odbicie. Na tą chwile świeczka z D1 przyjmuje kształt dużej szpulki. Sentyment z daily dalej wzrostowy, dopóki cena utrzymuje się powyżej strefy na
16.530 - 16.610 dalszy ruch w górę bardziej prawdopodobny.

SILVERH1.png

SILVERDaily.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...