Skocz do zawartości

Trailing Stop w Dukascopy Bank (platforma JForex)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Często spotykam się z zaskoczeniem ze strony inwestorów zaczynających handel w Dukascopy w momencie, gdy chcą stosować Trailing Stop, a ten nie działa.

Oczywiście Trailing Stop działa i wszystko jest w porządku. Niemniej jego funkcjonalność wygląda trochę inaczej niż na innych platformach do których przeważnie przyzwyczajeni są inwestorzy. Głównie dominuje MetaTrader 4, gdzie Trailing Stop ustawiony na 10.0 pips zaczyna przesuwać Stop Loss od momentu, gdy pozycja jest zyskowna na poziomie 10.0 pips - w tym momencie SL przestawiany jest na zero, czyli punkt Break Even (kurs wejścia w pozycję z uwzględnieniem spreadu).

W Dukascopy wygląda to trochę inaczej, a mianowicie TS zaczyna działać w momencie jego aktywacji (wpisania wartości i zatwierdzenia jej) niezależnie od bilansu pozycji i dopiero po wykonaniu przez rynek ruchu w wysokości wskazanej przez inwestora - wtedy zacznie on modyfikować SL względem ustawionej wartości początkowej.

Przykład 1.

Inwestor posiada otwartą pozycję z bilansem +10.0 pips. Następnie ustala wartość TS na poziomie 10.0. Stop Loss nie zostanie automatycznie przesunięty na 0. Zgodnie z powyższą definicją należy poczekać aż kurs rynkowy przesunie się o 10.0 pips i pozycja inwestora będzie miała bilans +20.0 pips by SL zaczął być modyfikowany względem kursu ustalonego początkowo.

Przykład 2.

Inwestor posiada otwartą pozycję z bilansem -5.0 pips. Następnie ustala wartość TS na poziomie 10.0. Stop Loss zostanie zmodyfikowany dopiero w momencie, gdy rynek wykona ruch w górę o 10.0 pips i pozycja osiągnie bilans +5.0 pips. Dopiero wtedy SL będzie modyfikowany od początkowo ustalonej wartości.

Na koniec informacja techniczna dla osób, które nie mogłyby znaleźć funkcji TS.

Trailing Stop dostępny jest w oknie ustawiania bądź edycji poziomu Stop Loss dla pozycji. Wystarczy zaznaczyć Trailing Step i wpisać wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

okej ale przy trailing stopie na dukasie okresiam dwie wartosci, cene po jakiej ma byc aktywowany a raczej wielkosc pipsów, i trailing gap czyli luke jaka ma trzymac sie za kursem?

czyli mam pozycje z TS na 6pipsów i TG na 3pipsy

cena optymistyczna 1,3500 otwiram dlugom pozycje, cena idzie na 1,3506 to TS ustawia mi sie 1,3503 /???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej Trailing Gap nie było więc musieli to dodać w jednej z ostatnich aktualizacji.

cena optymistyczna 1,3500 otwiram dlugom pozycje, cena idzie na 1,3506 to TS ustawia mi sie 1,3503 /???

Tak, gap (luka) w takich narzędziach mówi właśnie o różnicy odległości od kursu, a sam TS o punkcie aktywacji zlecenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej Trailing Gap nie było więc musieli to dodać w jednej z ostatnich aktualizacji.

Tak, gap (luka) w takich narzędziach mówi właśnie o różnicy odległości od kursu, a sam TS o punkcie aktywacji zlecenia.

czyli wtdy jak sie ustawia TS nie ma sensu dawac starego poczciwego Stop Losa

?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobrze a co w wypadku zleceń oczekujących? Przewiduję, że cena spadnie, przetestuje poziom i poleci do góry. Złożyłem polecenie oczekujące ale cena jest w tej chwili 30 pipsów wyżej. Czy TS uruchomi się 30 pipsów powyżej otwartego zlecenia? (w zasadzie 30+10 bo taką mam wartość TS)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest jeszcze parę innych niuansów, jako nerwus często przestawiam SL w trakcie trejdu, czyli wtedy potwierdzając zmianę SL niejako automatycznie zmieniam TS??? Czy nie łatwiej było by w samej platformie zainstalować take rozwiązanie jak (jak podejrzewam ) w LVOE, czyli że ustawiam osobno miejsce startu TS i ilość pipsów o które może się cofnąć?

Edytowane przez Izaak Cyprensztajn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam wszystkich forumowiczów,

pobrałem chyba ostatnią, aktualną instrukcję platformy jforex w pdf (w załączeniu). Rozdział 5.8 strony 23-24 (w pdf 26-27). Dalej dla mnie temat niezrozumiały. Może warto go rozwinąć bo TS działa inaczej niż w MT4. Trailing step działa ze zleceniami stop loss ale również ze zleceniami entry stop. Uważam, że to bardzo użyteczne narzędzie dodatkowo w Dukascopy działające po stronie serwera! Jest dużym atutem Brokera/Platformy i należy je bardzo dokładnie objaśnić obecnym i potencjalnym użytkownikom. Niestety załączony opis niewiele mi daje, może przez mój ułomny angielski. A może jakaś lekcja, skrypt w pdf po polsku? ;)

PS. OK. znalazłem instrukcję PL ale jak to działa dokładnie bo nie bardzo rozumiem przykłady zamieszczone w instrukcji.

JForex_QSM_Bank_EN.pdf

JForex_QSM_Bank_PL.pdf

Edytowane przez Jacek2009
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

 

Trailing steps mogą być dodane do zlecenia stop loss oraz zleceń wejścia typu stop, gdzie trailling step zmienia cenę wejścia w zależności od warunków. Warunki dla zleceń stop loss oraz zleceń wejścia są różne.

W momencie dodania SL kroczącego lub jakiejkolwiek modyfikacji zlecenia, bieżąca cena rynkowa uważana jest za Cenę Bazową. Możesz sprawdzić cenę bazową w Komunikatach lub w Rejestrze Działań. Kiedy SL kroczący zmienia cenę zlecenia SL, ustalana jest nowa cena bazowa. Dla zleceń SL przypisanych do rynkowych zleceń oczekujących cena otwarcia pozycji staje się ceną bazową w momencie, kiedy pozycja została zrealizowana

Cena Bazowa jest informacją referencyjną. Należy również sprecyzować odległość (SL kroczącego), której minimum wynosi 10 pipsów. Jeżeli cena rynkowa przesunie się o zdefiniowaną odległość, lub większą (w zależności od rodzaju zlecenia i jego kierunku), SL kroczący dopasuje cenę realizacji zlecenia SL. Zakres dopasowania ceny jest zmienny. Konkretny przykład znajduje się poniżej.

 

Jestem pewien, że jak kilka razy powoli przeczytasz opis to zrozumiesz... :) Nie od dziś wiadomo, że TS na Dukascopy działa inaczej niż na MT4 - tak byłi i prawdopodobnie będzie dalej :). Głównie rozchodzi o to, że TS działa od momentu jego ustalenia, czyli jeśli otwierasz pozycję i od razu dodajesz SL to ceną odniesienia do przesuwania SL jest cena otwarcia zlecenia. Jak dodajesz SL kiedy Twoja ma już zysk 10 pips to ceną odniesienia jest cena otwarcia + 10 pips.

Czyli TS zaczyna działać nie jak w MT4, gdzie ceną odniesienia ZAWSZE jest cena otwarcia ale ceną odniesienia jest cena instrumentu w chwili w której dodałeś TS.

Voila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • raposo przypiął/eła ten temat
  • 3 miesiące temu...
  • raposo odpiął/ęła ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...