Arczer

Brexit i brytyjscy brokerzy

Recommended Posts

Witajcie,

Tickmill kilka dni temu przesłał maila w związku z wyjściem UK z EU, podkreślając możliwość przeniesienia swojego rachunku do Tickmill Europe Ltd regulowanego przez CySEC.
Zastanawia mnie, czy związku z Brexitem pozostając pod regulacją brytyjską, która wg mnie jest korzystniejsza niż ta cypryjska, zajdą jakieś zmiany, które niekorzystnie wpłyną na bezpieczeństwo handlu na rachunku  Tickmill UK Ltd ?
Macie jakieś przemyślenia w tym temacie ? Orientujecie się co zmieni się po 31 grudnia jeżeli chodzi o relacje z takim brokerem jak Tickmill ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć,

Z tego co wiadomo na tę chwilę, to klienci dalej będą mogli handlować pod regulacjami brytyjskimi ale sam broker nie będzie mógł aktywnie promować się na terenie UE. Transakcje będą realizowane bez zmian, podobnie jak wpłaty i wypłaty. To coś na zasadzie jakbyś handlował u brokera np. z Szwajcarii. Z tego co rozmawiałem, 99,9% osób woli zostać pod FCA, póki może. CySEC nie cieszy się zaufaniem po aferze z Ironem kilka dobrych lat temu.

FCA wymaga od brokerów, aby na bieżąco informowali o postępach i zmianach swoich klientów ws. Brexitu. No i tutaj niestety jest niewiadomą co Johnson ustali z UE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...