DeleAij

Podatek Forex Australia-Polska

Recommended Posts

Witam, bardzo proszę o pomoc. Jak wygląda opodatkowanie w pit-8c i pit-38. Czy od moich zysków z giełdy odejmuje się 19% podatku czy się sumuje razem z australijskim podatkiem. Jak to dokładnie wygląda. Proszę o pomoc 

Dodatkowo interesuje mnie Broker IC markets, który przykuł mają uwagę. Pytanie: Jakie macie opinie na temat tego brokera i czy jeżeli jestem z Europy to czy mogę używać u nich wysokich dźwigni powyżej (szczególnie 1:100-1:200 na koncie RAW Spread)

Cześć,

Powoli i od początku ;)

Jeśli kraj naszego brokera i naszego kraju ma umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania to podatek płacimy tylko tam, gdzie jest nasza rezydencja podatkowa. Czyli tam, gdzie przebywamy przez większą część roku.

Australia nie pobiera z automatu żadnego podatku, jak i też nigdy nie chcieli, abym ja cokolwiek tam płacił, a handlowałem u wielu australijskich brokerów. Zawsze rozliczałem się tylko i wyłącznie w Polsce. 

Dalej - żaden zagraniczny broker nie ma obowiązku wystawiana PIT-8c polskim klientom. 2 czy 3 firmy to robią ale tylko i wyłącznie, aby "pomóc" swoim klientom w rozliczeniu. W praktyce nie jest to nic trudnego. Ostatecznie i tak obowiązek poprawnego rozliczenia spoczywa tylko i wyłącznie na nas i za jakiekolwiek błędy lub rozbieżności odpowiedzialność ponosi tylko i wyłącznie podatnik ;)

Czyli jako polski rezydent rozliczasz się sam wg polskich przepisów PIT-em 38.

Więcej szczegółów przeczytasz tutaj: https://forexclub.pl/opodatkowanie-dochodow-z-rynku-forex-czesc-1/

//// drugi post ////

IC Markets nie różnicuje oferty w zależności od kraju pochodzenia klienta. Różnice są tylko w zależności od wyboru regulacji. Co to oznacza.

IC Markets posiada obecnie trzy regulacje:

• Australia -> dostępna tylko dla Australijczyków
  • Seszele -> dostępna dla wszystkich
  • Cypr -> dostępna dla wszystkich

Dwie pierwsze regulacje zapewniają identyczne warunki handlu, czyli wysoką dźwignię i dostęp do wszystkich metod wpłat/wypłat. Cypr oznacza ograniczenie dźwigni do 1:30 i bodajże dostęp tylko do wybranych form zasilenia konta. Nasz rabat prowizji obowiązuje tylko dla regulacji seszelskich.

Ok dziękuję za odpowiedź. Jeszcze ostatnie pytanie, Czy wasz program rozliczeń podatkowych 2019 jest darmowy czy trzeba mieć do niego przywilej?

Nasz Program Forex Club Podatek jest całkowicie bezpłatny ale w pełnej wersji dostępny tylko dla naszych Klubowiczów (osób, które posiadają aktywne konto rzeczywiste u jednego z naszych brokerów partnerskich, otwarte poprzez Forex Club).