Marcin Stabla

IC MARKETS - skąd takie rozbieżności?

Recommended Posts

Cześć, oto dzisiejszy poranek na daxie wg IC MARKETS i TRADINGVIEW, powiedzcie proszę, skąd takie duże różnice? wykres wygląda jak  zupełnie inny walor, inny interwał, zobaczcie jakie kosmiczne różnice? jak tu grać? nie rozumiem, czy ten broker jest do bani czy o co chodzi?
Oba wykresy to dax m5

Pozdro.
Marcin

IC Markets proffesional chart.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, ze nie ma jednej sztywnej ceny i są różnice miedzy wykresami z różnych źródeł. Ale aż takie rozbieżności? Nie widzisz w tym nic dziwnego? interwał 5m, Mam wrażenie, ze oglądam dwa inne instrumenty. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Forex, a tym bardziej rynek instrumentów CFD, to rynek zdecentralizowany, bez standaryzacji i jednej izby rozliczeniowej. Rozbieżności powstawały, powstają i będą powstawać. Raz większe, raz mniejsze. Nie widzę w tym nic dziwnego, bo obserwuję wykresy codziennie od... 14 lat :) I nie takie rzeczy się już widywało.

TradingView to nie broker więc skoro ciągnie dane z Oandy to nawet nie wiadomo czy z serwera Live czy może z Demo. A jak z demo bywa, to każdy kto dłużej trejduje, dobrze wie ;). Dane bywają opóźnione, słabiej filtrowane, serwery wolniejsze i bardziej obciążone, często "zaniedbane" przez brokerów. Mało tego, kto wie skąd bierze datafeed dany broker, na czym opiera kwotowania CFD (sam indeks, inny CFD, futures i z jakiej serii itd.). A to najbardziej kluczowy aspekt.

Nie bronię żadnego z brokerów, bo równie dobrze zestawiłbyś tu jeszcze wykresy od trzech innych z różnych zakątków świata, to rozbieżności byłoby jeszcze więcej (lub inne).

 

Uzupełniając temat (choć w tym przypadku raczej to bez znaczenia).

Rozbieżności w wyglądzie (tzn ocenianych wizualnie na oko) na małych interwałach mogą wynikać także z różnego sposobu skalowania wykresów przez platformy. Dużo istotniejsze są ceny, do których dochodzi kurs w kluczowych poziomach. Jeśli to różnica kilku punktów lub stała różnica występująca cały czas - to norma.

MT4 to wynalazek z 2003-04 roku. Na forach nie brakuje zdziwienia traderów, którzy kreślą linie trendu po knotach świec na D1, a potem przechodzą na H1 i okazuje się, że ta sama linia trendu nawet nie zahacza o knot (problem skalowania).

 

Aby dojść konkretnie w danym przypadku z czego wynika różnica, musiałbyś:

  • korzystać z tej samej platformy u obu brokerów
  • sprawdzić ilość tików w czasie
  • zalogować się na konta realne u obu
  • uwzględnić spready i ew. jego rozszerzenia w danym czasie
  • ustalić źródło pochodzenia danych

A i tak ta wiedza niewiele by zmieniła...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rozumiem, jednak jestem na tyle zniesmaczony tym co zaobserwowałem, że straciłem zaufanie ( a także kasę) na IC. Wiem, ze polecacie tego brokera, ale będę szukał czegoś innego, czy ktoś może polecić lepszego brokera? gram tylko DAXA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nic nie polecamy, każdy samodzielnie wybiera brokera i może go sobie zmieniać w dowolnej chwili. Wiem, że trading to emocje, a straty powodują frustrację ale nawet przerzucenie się na innego, polecanego przez wielu traderów brokera w takiej sytuacji nic nie zmienia, bo:

1) instrumenty CFD nie mają jednej prawdziwej ceny, którą rynek, traderzy czy jakakolwiek izba rozliczeniowa, mogłaby uznać za TĘ WŁAŚCIWĄ.

2) teraz straciłeś w ICM. Ale jutro możesz stracić np. w Dukascopy, bo tam wykres znowu będzie inny. Zaczniesz porównywać z innymi i... Paradoksalnie może się okazać, że najlepiej wypadłaby Twoja transakcja gdybyś np. miał taką pozycję w XTB ;) 

To też próbowałem Ci właśnie wyjaśnić - trzeba zaakceptować fakt, że ceny między brokerami będą się różnić (i może się to dziać z wielu powodów) i jeśli po każdej wykrytej rozbieżności na wykresie i stratnej transakcji będziesz zmieniał brokera, upatrując w tym przyczynę porażki, to uwierz mi, że w ciągu roku mogą skończyć Ci się brokerzy do wyboru.

Powodzenia!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...