Skocz do zawartości

Szybkie składanie i zamykanie zleceń z poziomu klawiatury


raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałbym opisać bardzo przydatną dla inwestorów, szczególnie krótkoterminowych i skalpujących, opcję, która umożliwia szybkie otwieranie oraz zamykanie pozycji na platformie MetaTrader 4. Ale od początku...

MT4 umożliwia obsługę tzw. skryptów napisanych w MQL4. Skrypty posiadają tę cechę, że wykonują dane zadanie jednokrotnie (do skutku lub tylko podejmują próbę w zależności od skryptu) po czym kończą swoją pracę.

Wszystkie pliki-skrypty umieszczać należy w katalogu z MT4 -> experts/scripts przy wyłączonej platformie lub kompilować za pomocą MetaEditora.

W naszym dziale Download dostępne są skrypty m.in. do:

Instalacja

By bez problemu używać skryptów, po umieszczeniu ich w odpowiednim katalogu, należy dokonać kilku rzeczy:

  • wejść w Narzędzia -> Opcje (Ctrl+O) -> Strategie -> zaznaczyć "Umożliw handel" i potwierdzić "OK";
  • na pasku z narzędziami MT4 zaznaczyć "włącz strategię" (zielona lampka).
Jest to wymagane by MT4 nie blokowało działania skryptów.

Testy

Kolejną ważną rzeczą jest przygotowanie ustawień skryptów. O ile w narzędziach do zamykania i anulowywania pozycji nie ma co kombinować, to w otwieraniu BUY/SELL już tak.

W kodzie skryptów znajduje się mini-ściąga, która daje podgląd, które pozycje trzeba zmienić by edytować odpowiednie parametry. Po ich zmianie koniecznie skompiluj skrypt (wtedy nie trzeba restartować platformy) i najlepiej pierw przetestuj na demie czy wszystko działa poprawnie.

By edytować skrypt rozwiń z "drzewka" Nawigatora zakładkę Skrypty i po kliku prawym przycskiem wybierz "Modyfikuj".

Jak używać

Użyć skryptów można na kilka sposobów. Najpopularniejszym jest po prostu przerzucenie (metodą "przytrzymaj i upuść") danego pliku z Nawigatora na wykres. Druga możliwość to kilk prawym przyciskiem myszy na dany skrypt w Nawigatorze i wybór opcji "zastosuj na wykresie".

Skróty klawiszowe

Jednak zapaleni skalperzy nie będą zadowoleni z takich rozwiązań jak opisane wyżej. Wydają się one mało wygodne i zbyt powolne. Na szczęście można to usprawnić za pomocą skrótów klawiszowych, czyli tzw. Hot-keys'ów.

By zdefiniować skrót kliknij prawym przyciskiem na dany plik i wybierz "skrót klawiszowy". Tu można zdefiniować kombinacje dwóch klawiszy z klawiatury (CTRL lub ALT + jakaś litera bądź cyfra) dla wybranego działania. I tak na przykład możemy stworzyć:

Ctrl + B = Skrypt BUY

Ctrl + S = Skrypt SELL

Ctrl + C = Skrypt zamykający wszystkie otwarte pozycje

CTRL + A = Skrypt zamykający wszystkie otwarte pozycje i anulujący pozycje oczekujące

... i tak dalej.

Oczywiście są to tylko moje propozycje wynikające ze skrótu pierwszych liter angielskich słów jednak każdy może skonfigurować to sobie wedle własnych upodobań.

Uwaga!

Częste błędy to:

- wpisanie błędnych parametrów podczas edycji skryptów;

- ustawienie niepoprawnego wolumenu transakcji lub zbyt małego SL lub TP;

- pominięcie zaznaczenia jakiejś opcji w MT4, która umożliwiłaby działanie skryptów;

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla osób, które używają TS i techniki Break Even.

Z racji, że skrypty nie monitorują na bieżąco tego co dzieje się na rynku tylko wykonują daną czynność i się wyłączają, siłą rzeczy nie obsługują w/w opcji. Jednak tu z pomocą przychodzą różne automaty (EA- Expert Advisors) np. nasz:

http://forexclub.pl/download/wskazniki-i-skrypty/security/

Używając tego EA, sugerujemy zdefiniować w skryptach BUY/SELL parametry TP i SL na 0, a zdefiniować odpowiednie wartości w ustawieniach automatu (dzięki temu nie będą ze sobą kolidować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przydatny skrypt, tylko mam pytanko Jak zwiększyć wielkość wolumenu tranzakcji? wpisuje w metaedytorze zamiast 0,1 wyższą wartość ale opcja po załadowaniu do MT4 nie działa. lot który jest ustawiony przez ciebie jako standardowy jak najbardziej działa, chcąc stworzyć skrót dla wyższego lota nic się nie dzieje. Dziękuje za odpowiedź, ok juz mam, wpisywalem zbyt wysoki lot w stosunku do srodkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Po zmianie parametrów skrypt nie chcę działać. Chodzi o to że zostawiam tylko SL a w TP mam wpisane zera. Wtedy ani sell ani buy nie składa zleceń( na platformie ustawienia w porządku, kompilacja po każdej zmianie). Najlepsze jest to że gdy tylko wprowadzę jakąś wartość TP to skrypty działają bez zarzutu??. Czy muszą mieć wprowadzone parametry SL i TP żeby działać??

Jeśli nie da się tego obejść to zawsze mogę ustawić jakąś dużą wartość TP i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam zbliżony problem jak Żółtodziób.

Szukałem skryptów one click trade z przypisanymi SL i TP.

Najlepiej wypadł:

FXPT_BuySellUnlimitedOrders.mq4

Wszystko jest łatwe do ustawienia i działa, ale nie wiem dlaczego przy każdym zleceniu wyskakuje okno potwierdzenia parametrów.

W ustawieniach mam strategii mam tak jak jest zalecane, czyli: strategie włączone, umożliw handel (zapytaj o potwierdzenie odznaczone). umożliw import DLL i potwierdź funkcje DLL, umożliw import zewnętrznych strategii.

Jaki może być powód ciągłego żądania potwierdzenia ustawień przed wykonaniem działania skryptu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic number jest znakiem identyfikacyjnym dla EA, a nie miałem żadnego włączonego.

Znalazłem temat źródłowy i okazuje się, że identyczne wnioski już zostały napisane i zostały bez odpowiedzi:

http://www.forexfactory.com/showthread.php?p=6536168#post6536168

Kwestia kodowania, na której kompletnie się nie znam. Szkoda, bo skrypt ma bardzo fajne funkcje. a) Możliwość otwierania wielu tranzakcji tej samej wielkości naraz. B) Po otwarciu tranzakcji sam nanosi na wykres niewielkie obiekty informujące dokładnie o miejscu zawarcia tranzakcji, kierunku oraz SL i TP zaznaczone na wykresie. Informacje o tym nie znikają wraz z zamknięciem zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale wiem czym jest Magic Number ale na screenie nie widać jakie parametry są pod nim i myślałem, że tam jeszcze coś może być ;).

Gdzieś na drugim komputerze mam skrypt, który otwiera wiele pozycji na kilku instrumentach jednocześnie (a raczej od razu jeden po drugim, bo takie ograniczenia ma MT4). Co do reszty funkcjonalności to niczego takiego nie znam ale po zamknięciu pozycji można ją sobie przerzucić z historii na wykres i zaznaczone są miejsca wejścia i wyjścia - zawsze to coś ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzednim screenie nie zmieścił się tylko jako ostatni parametr notes. Nie wiem generalnie po co został tam wstawiony.

Zaznaczenia, o których wcześniej pisałem wyglądają tak:

Dołączona grafika

Strzałka niebieska dla L i czerwona dla S oraz te miniaturowe kreseczki.

Wiem, że można to samodzielnie robić wstawiając strzałki. Do tej pory tak właśnie robiłem, dlatego kiedy zobaczyłem ten skrypt ucieszyłem się, że można to robić automatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odpowiedź.

Posiedziałem chwilę z tym wskaźnikiem i przyzwyczaiłem się do tego potwierdzenia. Teraz wydaje mi się, że jest ono nawet lepsze.

Za kopiowanie i modyfikowanie kodów nie będę się brał, bo za każdym razem kończy się to błędami, nad którymi siedzę później pół dnia stwierdzając i tak, że nie wiem dlaczego jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...