Skocz do zawartości

pytanie odnośnie działanie serwera vps


dextrr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć :) założyłem VPS na mQl5, i mam taki pół automat, to znaczy sam otwieram transakcje, automat działa a ja muszę sam zamknąć w odpowiednim momencie, i teraz pytanie, czy jak otworze transakcje u siebie na komputerze to z automatu się otwiera też na serwerze z VPS z mql? i czy ten półautomat będzie działał i gdy mi się wyłączy komputer? czy z innego komputera na którym mam też zainstalowany MT4 z moim kontem będę mógł zamknąć transakcje i czy ona wtedy także zamknie się na VPS - w sumie to czy mam automatyczną synchronizacje? dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie za bardzo rozumiem zatem co robi sam automat, skoro Ty otwierasz pozycje i Ty je zamykasz? :) 

Otwierając transakcję na rachunku 123, niezależnie od tego czy robisz to z komputera czy z telefonu, czy z VPS, ta pozycja będzie... na tym rachunku ;) Akcje odbywają się na danym koncie.

Inaczej jest z automatem. Automat działa tylko na MT4 na którym został uruchomiony. Jeśli działa na MT4, który jest włączony na VPSie to też tam musi pozostać włączony. 

Sprawdź sobie to na demie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć :) dzięki za odpowiedź; to jest pół automat, ma za zadanie prowadzić transakcje którą ja otworzyłem i ewentualnie otwierać nowe pozycje po pierwszej, ale całość tranzakcie zamykam ja, albo inaczje, ja otwieram pierwszą transakcje, ot tego momentu działa połautomat otwierając kolejne transakcje w ustalonych miejscach,, i jak już mnie wynik satysfakcjinuje to ja zamykam z palca wszystkie transakcje, mam na wszystko podgląd na tablecie z windowsem, ale jak mi walnie internet w nim to chciałbym aby mi dalej półautomat działał i otwierał te pośrednie transakcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie uruchamiasz VPS, na nim MT4 i na tym MT4 musi działać półautomat.

Transakcje możesz zawierać i zamykać z dowolnego urządzenia, w tym także przez VPS. Jednak jakiekolwiek zmiany w działaniu EA (np. zastopować go) tylko z poziomu MT4 na VPS-ie. No i najważniejsza rzecz. Nie ma VPS-ów idealnych. Bywają restarty, zawiechy itd. Na bieżąco trzeba kontrolować co tam się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzystałem z tego VPS-a więc nie mogę powiedzieć nic konkretnego ;) 

https://www.mql5.com/en/vps

Ale widzę, że wtyczka lokalizacyjna działa bardzo fajnie i od razu sprawdza ping do serwera Twojego brokera. I tu ważne są dwie rzeczy:

  1. stabilność pracy VPS-a, czyli aby się nie zawieszał resetował itd. (to niewiadoma póki go nie używasz)
  2. miał jak najmniejszy ping do serwera Twojego brokera.

Widzę, że MQL oferuje wiele różnych lokalizacji więc musisz to sprawdzić na konkretnym przykładzie Twojego brokera. Wszystko poniżej 5ms to dobry wynik. 20-30 ms to już słabizna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli szybka reakcja jest bez znaczenia to najistotniejszym parametrem będzie stabilność działania. Czyli to pokażą tylko i wyłącznie testy... ;)

Nie znam Twojego EA ale jak uruchamiasz je jednocześnie u siebie na komputerze + na VPS-ie to ważne jest żeby ze sobą nie kolidowały (nie powielały czynności, miały ustalone identyczne parametry itd.). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...