Skocz do zawartości

raposo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otwieramy wątek o Admiral Markets - opinie, uwagi, nowości. Wszystko, co jest związane z tym brokerem. Zapraszamy do wymiany uwag :)

Kilka słów o firmie:

Admiral Markets, broker wywodzący się z Estonii, obecnie posługujący się licencjami z Wielkiej Brytanii, Cypru, Estonii, a także z... Australii. 

Niski depozyt minimalny, STP, dwie najpopularniejsze platformy tradingowe (MT4 i MT5) oraz 4000 instrumentów w ofercie. Tak można jednym zdaniem stracić czym cechuje się popularny AM. Bogata oferta instrumentów ETF, surowców i towarów.

Admiral Market Logo.png

----

Admiral był moim trzecim brokerem w karierze - po świętej pamięci Marketivie i XTB. Bardzo dobrze wspominam ale od dłuższego czasu nie handlowałem tam ;) 

Ktoś ma aktualne informacje z pierwszej ręki?

----

BROKERZY FOREX - ZESTAWIENIA OFERT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Admiral Markets, a właściwie już Admirals, stawia na wielkie zmiany! Pierwszą z nich w ostatnim czasie to rebranding, czyli popularne AM już może być skracane tylko jako A:

https://forexclub.pl/admiral-markets-znika-z-rynku-w-jego-miejsce-admirals/

Ale z punktu widzenia inwestora to nie jest zbyt istotna zmiana. Jest nią natomiast fakt, że z uwagi na #Brexit Admirals był zmuszony (jak z resztą większość brytyjskich brokerów) rozszerzyć swoją kolekcję licencji o jakąś dodatkową z UE. Padło na Cypr. I niestety, cypryjski fundusz ICF zapewnia gwarancję depozytu w 100% ale tylko do kwoty 20 000 EUR. W UK jest to 85 000 GBP - sporo. Ale, ale... Admirals rozszerzył właśnie gwarancję do... 100 000 EUR, czyli jest DOBRZE:

https://forexclub.pl/admirals-zwieksza-ochrone-srodkow-klientow-do-100-000-eur/

W ostatnich latach oferta została rozszerzona o masę instrumentów - ETF, akcje, crypto. Dzieje się. Łącznie dobili już do 8000 pozycji. Co jeszcze szykują? Podobno plany mają ambitne, więc czekamy z niecierpliwością, bo kierunek zmian jest zdecydowanie na plus (no może poza zmianą nazwy :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

hej

dla czego Admiral twierdzi że musi przed końcem roku zmigrować wszystkich klientów z eu na CYPR

"w Tickmill UK na ten moment nie mamy żadnych informacji o przeniesieniu Klientów z UK do EU"

?

myślałem że to brexit i wszyscy muszą ?

należy się bać tego przeniesienia? czemu oni tak a inni nie?

z góry dzięki za info w temacie

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez d00lar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Też dostałem tę informację od Admirala i nie wiem czy do końca im wierzyć... Już wcześniej migrowali klientów (Estonia, Cypr, UK i chyba coś jeszcze) - ciężko mi się było połapać :) 

Mam konta u kilku innych brytyjskich brokerów i nie dostałem od nich tego typu informacji więc przypuszczam, że to po prostu decyzja wewnętrzna Admirala, która być może wynika z "dmuchania na zimne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisali wyraźnie

Admiral Markets UK Ltd (hereinafter referred to as the “Company”) will no longer provide its services in your jurisdiction.

także jak nie chcesz migrować to zamykają konta niby. 

"w praktyce" co zmienia dla mnie przejście z UK na Cypr ? tylko kto 'nadzoruje' firmę w której mam konkretne konto ?

Edytowane przez d00lar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, widziałem to. Ale jak wspomniałem, taka decyzja zapadła tylko w AM - od innych brokerów z UK u których mam konto, nic podobnego nie dostałem :) 

W praktyce trafiasz pod regulacje cypryjskie, co wiąże się np. z mniejszą ochroną środków. W UK gwarancja depozytu to 100% do kwoty 85k GBP, a na Cyprze ICF daje 100% ale tylko do 20k EUR. Nie jestem aż tak bieżąco z ofertą Admirala ale w zależności od jurysdykcji niby tej samej firmy potrafią różnić się dostępne instrumenty, metody wpłat/wypłat - trzeba by to porównać. Nie handluję na codzień w AM więc nie będę też przenosił swojego starego konta.

Na plus, że przeniesione zostaną wszystkie środki i otwarte pozycje, o czym piszą tutaj:

Cytat

Upon receiving your consent, we will migrate your existing account (including, inter alia, any open trade position(s), pending trade position(s), and wallet) held with the Company to Admiral Markets Cyprus Ltd by the 21st of December 2023.

W przypadku nie zgodzenia się na migrację, zamkną i pozycje i konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...