Skocz do zawartości

Pierwsze kroki - złoto i ropa


rsxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jeszcze pytanko o brokera/ dom maklerski.
Jestem na etapie szukania tego właściwego dla mnie, gdzie prowizje są do przeżycia.
Mówię tu o ETF'ach europejskich, tudzież z USA i zagranicznych akcjach.
Po analizie kilkudziesięciu podmiotów, najkorzystniej wypada Degiro, ale się zaczopowali i jestem w dłuuugiej kolejce rejestracyjnej...
Natomiast od kilku dni prześwietlam eToro i nie rozumiem dlaczego w różnych porównaniach cenowych nikt go nie uwzględnia?
Może oferta jest zbyt piękna, albo ja znowu czegoś nie dostrzegam, bo... oni nie mają żadnych prowizji !? Jak to możliwe ? Co to za ETFy ? To jakieś syntetyki/ instrumenty pochodne ? Piszą, że nie ...  Więcej info pod poniższymi inkami. Masz jakieś zdanie o tym eToro ?

https://www.etoro.com/pl/stocks/
https://www.etoro.com/pl/trading/market-hours-fees/?category=etfs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eToro ma swoje wady i zalety.

Zaletą jest przede wszystkim obsługa prosta aż do bólu - "zaloguj się i kup". Dla początkujących jak znalazł. I to też jest minusem dla bardziej zorientowanych - bardzo mało informacji (wręcz niezbędne minimum). Więc nie mam dla Ciebie więcej newsów niż pod powyższymi linkami. 

I też się raczej zaczopowali - boom na akcje i ETF... :) Najlepiej wejść na demo i poklikać. Zobaczysz wtedy ile Cię skasuje - sam tak robię...

Sprawdź naszą recenzję eToro:

https://forexclub.pl/etoro-opinie-recenzja-platformy/

Staraliśmy się być raczej krytyczni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Trochę czasu upłynęło - jak Wasze inwestycje na ropie? :)

Na moim ETF #XOP ostatni tydzień był wyjątkowo dobry. Od poziomu mojego pierwszego wejścia jesteśmy już +40% wyżej. Niestety, tak dynamiczne wzrosty sugerują, że korekta może być równie mocna więc sytuację będę teraz mocno monitorować... ;) Rozważam częściową realizację zysku jeszcze dziś.

Zrzut ekranu 2020-06-8 o 11.59.55.png

 

Ostatecznie nie zdecydowałem się na portfolio w eToro na rzecz zwiększania zaangażowania w #XOP w XTB. Ryzyko w tym przypadku się opłaciło, bo wynik % jest wyższy ale #OilWorldWide ostatecznie też spisał się całkiem nieźle, dając 10% zysku w samym czerwcu (póki co). 

Zrzut ekranu 2020-06-8 o 12.01.35.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...