valkiria

30k na start zyski ok 10% czy to mozliwe?

Recommended Posts

Witam. zainwestowałem 30k na start i mam pytanie o zyski w granicach 10-20% w skali miesiąca. Czy jest to możliwe? Na czym grać? Czy waluta to dobry pomysł euro frank funt? Kupiłem euro i franka ale sa na minusie. w złym momencie na spadek ale sa , były we wzroscie. czekam az wrócą do poziomu sprzed pandemii. Mam tez indexy wig i uk ale te tez przynosza minus docelowo pewnie wyjda na plus bo sa w dołkach. Jak długo trzeba czekac?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witaj,

Możliwości są nieograniczone. Ilość dostępnych instrumentów, dźwignia finansowa, metody handlu... Problem w tym, aby z tego wszystkiego zrobić dobry użytek ;)

Kluczowym aspektem jest ryzyko. Napisałeś o 10-20% w skali miesiąca. Ale raz przez jeden miesiąc czy regularnie przez rok i więcej? Bo widzisz, nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę wskaże dobrą godzinę. WIęc nawet początkujący może mieć i dobry strzał na początek (co jest najgorszą opcją w długim terminie, bo od razu na starcie uwierzy, że jest to takie proste ;) w konsekwencji zdecydowana większość zeruje konto w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy).

Na starcie, zanim zawrzemy transakcje, warto mieć plan działania - metodologię, która pozwoli Ci ograniczyć ryzyko i je kontrolować. Niestety, z tego co czytam, zupełnie tego nie masz. Naotwierałeś pozycji i zakładasz tylko jedną możliwość - że uda się zarobić, że kursy wrócą do swoich poziomów, że tam gdzie kupiłeś to dołek. A dopiero czas pokaże czy tak będzie. Jednak co jeśli się pomylisz? Kiedy zamierzasz przyznać, że jednak się nie udało, że popeinłeś błąd? Jak depozyt zbliży się do zera? To wtedy jaki sens jest ryzykować 100%, aby zarobić 10-20%?

Nikt Ci nie powie na czym handlować. Sam musisz to wiedzieć. Gdyby ktoś wiedział co będzie to wystarczy wszystko spieniężyć, nabrać kredytów, załadować się pod korek i... zebrać te miliony z rynku. No ale jednak nie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Raposo tak z czystej ciekawości spytam, bo nigdy nie trafiłem na opis Twojego stylu handlu...jak tradujesz? :)

Już od jakiegoś czasu nie jestem na bieżąco z forami, fejsami itp ale kiedyś dosyć intensywnie to przeglądałem i pamiętam sporo merytorycznych wypowiedzi z Twojej strony ale nie mogę sobie nic przypomnieć o Twoim handlu.

Oczywiści mam świadomość, że każdy musi przejść swoją drogę..chodzi mi o opis w "trzech słowach"...jakie instrumenty? raczej krótko czy długoterminowo?

Ot taka ciekawość...pozdrawiam i powodzenia dla autora tematu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mój trading zmienia się w czasie, w zależności od sytuacji - zarówno na rynku, jak i w życiu :) Od czasu światowej kwarantanny jestem dużo bardziej aktywny i perspektywa czasowa pozycji skróciła się. Obecnie pozycje trzymam głównie max. kilka dni (główne indeksy, główne towary, ropa, srebro, złoto). Dla akcji (polskie i US) i ETF (US) to już miesiące - takie przynajmniej jest założenie, bo dopiero co dokonałem zakupów... :D W przypadku ETF to moje pierwsze transakcje w życiu.

Wcześniej trzymałem pozycje średnio od tygodnia w górę ale też i zawierałem dużo mniej transakcji. To efekt mniejszej zmienności. Teraz transakcji jest sporo ale łapię się na tym, że spada ich jakość (częstsze SL, BE) więc niespecjalnie mi to służy... ;) 

Jaki jest mój proces decyzyjny? Obecnie to poszukiwanie "okazji". Transakcji na walutach mam ostatnio najmniej. Czysty wykres, ogólna ocena sytuacji i perspektyw, bardzo prosta analiza techniczna (wsparcia, opory i ocena reakcji kursu w tych miejscach). 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...