Skocz do zawartości

Automaty do rynku Forex


Tantalos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.12.2019 o 09:19, raposo napisał:

Cześć,

jest ich cała masa więc to bardzo ogólne pytanie... ;) w sumie można powiedzieć, ze nieskończona ilość, bo każdy może stworzyć własny (są firmy specjalizujące się w ich tworzeniu na zlecenie klienta). 

może trochę źle się wyraziłem ;) Szukam już gotowego automatu sprawdzonego na przestrzeni np roku-dwóch. Wiem że jest masa botów tylko one max 3 miesiące i się wysypują bo są testowane i konigurowane na krótkim interwale rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca zamierzam sprzedawać swój automat generujący około 5-8% miesięcznie. Programista kończy kodować stronę sprzedażową ale jedyną zaporą w Polsce są oczywiście sprawy podatkowe i legalność sprzedaży automatów bez licencji doradcy inwestycyjnego. Z racji tego, że sprzedaż prowadzić będą na dużą skale (akurat na Polsce skupiać się nie będę ale z racji tematu i zauważenia go przez przypadek tu też wspominam) szukam dobrego biura rachunkowego które poprowadzi taką firma i doradzi odnośnie możliwości w PL lub za granicą :) Automat dopracowywałem od półtora roku i posiada unikalne rozwiązania, typu filtry korelacji, system obserwacji rynku względem możliwych flash-crash i dużo innych rzeczy których zastosowanie docenią tylko osoby które na rynku siedzą wiele lat :D A dla mniej zaawansowanych po prostu będzie .set file który się wrzuca i działa. Automat bazuje na mojej autorskiej strategii opartej o Fibonacciego i przeszedł 10 letnie testy wsteczne + dobrze sprawdzał się w 2019 na kontach realnych. Od 7 stycznia 2020 puszcze go realnym koncie 20k euro i podepnę pod Myfxbook bo w końcu po dziesiątkach poprawek jest w ostatecznej wersji. Jak będę miał info co do kwestii podatkowych od kancelarii "że się da" to strona aktywna już jest w wersji newsletter to wtedy podeślę linka do zapisu. I na stronie newsletter jest też link do Myfxbook. Tymczasem Radosnych i Spokojnych Świąt ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, z ciekawości - chciałbyś się pochwalić dotychczasowymi statystykami (np podłączonymi do myfxbook) z 2019 r.?

co do kwestii podatkowych nie poradzę, ale raczej to odbywałoby się jako sprzedaż oprogramowania. Jeśli sam nie uruchamiasz automatu na czyimś koncie i go nie obsługujesz to teoretycznie nie powinno być problemów. 
co innego jak wyniki będą rozmijać się z deklarowanymi ... :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.12.2019 o 23:37, fxninjaa napisał:

Od marca zamierzam sprzedawać swój automat generujący około 5-8% miesięcznie. Programista kończy kodować stronę sprzedażową ale jedyną zaporą w Polsce są oczywiście sprawy podatkowe i legalność sprzedaży automatów bez licencji doradcy inwestycyjnego. Z racji tego, że sprzedaż prowadzić będą na dużą skale (akurat na Polsce skupiać się nie będę ale z racji tematu i zauważenia go przez przypadek tu też wspominam) szukam dobrego biura rachunkowego które poprowadzi taką firma i doradzi odnośnie możliwości w PL lub za granicą :) Automat dopracowywałem od półtora roku i posiada unikalne rozwiązania, typu filtry korelacji, system obserwacji rynku względem możliwych flash-crash i dużo innych rzeczy których zastosowanie docenią tylko osoby które na rynku siedzą wiele lat :D A dla mniej zaawansowanych po prostu będzie .set file który się wrzuca i działa. Automat bazuje na mojej autorskiej strategii opartej o Fibonacciego i przeszedł 10 letnie testy wsteczne + dobrze sprawdzał się w 2019 na kontach realnych. Od 7 stycznia 2020 puszcze go realnym koncie 20k euro i podepnę pod Myfxbook bo w końcu po dziesiątkach poprawek jest w ostatecznej wersji. Jak będę miał info co do kwestii podatkowych od kancelarii "że się da" to strona aktywna już jest w wersji newsletter to wtedy podeślę linka do zapisu. I na stronie newsletter jest też link do Myfxbook. Tymczasem Radosnych i Spokojnych Świąt ! 

hmm brzmi ciekawie, też chętnie bym zobaczył Myfxbook jak to się tam prezentuje bo wiele osób już obiecywało cuda a po weryfikacji wcale tak kolorowo to nie wyglądało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Tantalos napisał:

A może jednak cuda się zdarzają i ktoś będzie miał rozwiązanie :P 

Kluczowym pytaniem jest: Dlaczego ktoś, kto stworzył taki automat, miałby go udostępniać (i jeszcze za darmo)? ;)

Zazwyczaj te "super roboty", szczególnie te sprzedawane na Allegro to zwykłe oszustwo - wyniki są zmanipulowane, właśnie poprzez nadmierną optymalizację i dopasowywanie działania EA do wyników historycznych, lub od podstaw preparowane. Te, które działają, to albo wykazują nadmierne ryzyko (którego nawet autor nie jest w stanie zaakceptować), albo wysypują się na pierwszej, lepszej konsolidacji/trendzie (w zależności od sposobu działania).

6 lat temu napisałem artykuł na podobny temat:

https://forexclub.pl/dlaczego-nie-warto-kupowac-systemow-na-allegro/

Mimo upływu lat, wszystko nadal aktualne ;) 

 

Oczywiście, "zazwyczaj" nie znaczy zawsze. I być może gdzieś czyha jakiś super pomysł, który wystarczy lekko zmodyfikować, aby profitował - bywały już takie EA na których sam też zarobiłem. Ale liczenie, że ktoś poda Ci go na talerzu jest naiwnością... EA o których mówię przestały działać właśnie z uwagi na zyskanie zbyt dużej popularności w krótkim czasie lub zmianę w charakterystyce rynku (i to kolejny dowód na to, że znalezienie gotowego automatu, który działał na przestrzeni 1-2 lat i będzie działać drugie tyle, to bardzo mało prawdopodobny scenariusz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.01.2020 o 11:37, raposo napisał:

Kluczowym pytaniem jest: Dlaczego ktoś, kto stworzył taki automat, miałby go udostępniać (i jeszcze za darmo)? ;)

Zazwyczaj te "super roboty", szczególnie te sprzedawane na Allegro to zwykłe oszustwo - wyniki są zmanipulowane, właśnie poprzez nadmierną optymalizację i dopasowywanie działania EA do wyników historycznych, lub od podstaw preparowane. Te, które działają, to albo wykazują nadmierne ryzyko (którego nawet autor nie jest w stanie zaakceptować), albo wysypują się na pierwszej, lepszej konsolidacji/trendzie (w zależności od sposobu działania).

6 lat temu napisałem artykuł na podobny temat:

https://forexclub.pl/dlaczego-nie-warto-kupowac-systemow-na-allegro/

Mimo upływu lat, wszystko nadal aktualne ;) 

 

Oczywiście, "zazwyczaj" nie znaczy zawsze. I być może gdzieś czyha jakiś super pomysł, który wystarczy lekko zmodyfikować, aby profitował - bywały już takie EA na których sam też zarobiłem. Ale liczenie, że ktoś poda Ci go na talerzu jest naiwnością... EA o których mówię przestały działać właśnie z uwagi na zyskanie zbyt dużej popularności w krótkim czasie lub zmianę w charakterystyce rynku (i to kolejny dowód na to, że znalezienie gotowego automatu, który działał na przestrzeni 1-2 lat i będzie działać drugie tyle, to bardzo mało prawdopodobny scenariusz).

Oczywiście że nie liczę na to iż ktoś za darmo udostępni takie narzędzie :) Jeżeli ktoś będzie w stanie przedstawić wyniki na Myfxbook czy rzeczywiste statementy to jak najbardziej jestem w stanie zapłacić za takiego rozwiązanie :) 
Dzięki za link do artykułu, zaraz go przeczytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję potestować samemu np. z MQL5 https://www.mql5.com/en/market/mt5/expert

Ja osobiście nie znalazłem jeszcze takiego który by mi odpowiadał, choć to temat ciekawy i na pewno do tego wrócę. Ale takie testowanie , to też niezły zasób wiedzy do zdobycia

Pozdrawiam

Edytowane przez Wiesław Krawczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie do końca wydaje mi się , że ktoś, kto chce zarabiać na automatach na forex szuka "wiedzy do zdobycia";)

raczej narzedzia, które go odciąży w konieczności śledzenia rynku itd.

P.S Czytałem w gugielku o automatach STE - jest taki film "zadowolony klient wrzuca 50 000 zł w automat" - obejrzałem, przekonałem się już prawie do tego, a potem przez fanpage spytałem parę osób które gdzieś pisały że kupili u nich tego bota o wyniki, efekty. Kazali mi brać kasę i wydać na cokolwiek innego. Podobno ładnie ich tam ten bot wyczyścił. Nie mogę się doprosić statementu jakiegoś ale też nie dziwota że ludzie nie chcą ich za bardzo pokazywać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 28.01.2020 o 16:56, Abcpips napisał:

nie do końca wydaje mi się , że ktoś, kto chce zarabiać na automatach na forex szuka "wiedzy do zdobycia";)

raczej narzedzia, które go odciąży w konieczności śledzenia rynku itd.

P.S Czytałem w gugielku o automatach STE - jest taki film "zadowolony klient wrzuca 50 000 zł w automat" - obejrzałem, przekonałem się już prawie do tego, a potem przez fanpage spytałem parę osób które gdzieś pisały że kupili u nich tego bota o wyniki, efekty. Kazali mi brać kasę i wydać na cokolwiek innego. Podobno ładnie ich tam ten bot wyczyścił. Nie mogę się doprosić statementu jakiegoś ale też nie dziwota że ludzie nie chcą ich za bardzo pokazywać

 

automaty mają jak sama nazwa wskazuje mają automatyzować handel na rynku i wiadomo że duża rzesza ludzi nie ma zamiaru kształcić sie w tym zakresie tylko wolą komuś zapłacić za narzędzie i z niego korzystać wg wytycznych :) 

Hehe miałem swój epizod w STE a raczej pojedyńcza scena ? jak dobrze pamiętam nawet miesiąca nie podziałał i poszło wyczyszczenie konta :P oni piramidują stratne pozycje bo rynek przecież w końcu zawrócić.... albo i nie jak było u mnie. Też odradzam ich a co do statementu to raczej nie uzyskasz od nich nic wiarygodnego. Dostaniesz tylko piękny wykresik ile to pipsów nie zarobili i jak to pięknie nie rośnie kapitał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytałem na comparicu bodajże, że dzisiaj co 5 trader korzysta z automatów. Ciekawe, chociaz wydaje mi się to mocno naciagane. Znam przynajmniej 20 traderów którzy dłużej lub krócej coś robią na forex, ale żaden z nich z automatów nie korzysta.

Argument: naucz się sam i graj, bo całe życie będziesz skazany na cudze narzędzia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie korzystałem z różnych gotowych automatów, jak i tworzyłem własne. Obecnie tego nie robię. Więc pytanie brzmi w jaki sposób było skonstruowane pytanie, kim byli ankietowani i jakiego okresu dotyczyły dane ;)

Ale jak najbardziej zgadzam się z wnioskiem końcowym - umiesz liczyć, licz na siebie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

W dniu 23.02.2020 o 10:10, Zyndo napisał:

Czytałem na comparicu bodajże, że dzisiaj co 5 trader korzysta z automatów. Ciekawe, chociaz wydaje mi się to mocno naciagane. Znam przynajmniej 20 traderów którzy dłużej lub krócej coś robią na forex, ale żaden z nich z automatów nie korzysta.

Argument: naucz się sam i graj, bo całe życie będziesz skazany na cudze narzędzia

Każdy szuka jakiejś automatyzacji bo wiadomo czas jest najcenniejszy i po co się męczyć jak można zautomatyzować coś ;) 
Wiadomo, że trzeba podchodzić rozważnie do tego :) Ostatnio gdzieś przeczytałem o Proptradingu że mają też automaty i powoli zgłębiam ten temat bo szczerze mówiąc jest to dla mnie nowość i jakos mało znanae w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Proptrading w klasycznej formie wyklucza automatyzację, bo jego ideą jest to , że dobry trader przychodzi do jakiegoś biura, dostaje kasę firmy do handlu, komp, narzędzia itd i trejduje, a to co zarobi to idzie do podziału na niego i na firmę, tak jakjest to np. w OSTC.

Fakt, są firmy a przynajmniej jednak która ten model wyżej przerobiła na automat (Properly, z Torunia), ale tam trader sam w sobie nie handluje tylko robi to strategia transakcyjna firmy z wykorzystaniem firmowego kapitału, ale kasa oczywiście idzie do podziału na tradera i firmę. Więc jest to jakiegos rodzaju mix automatu i proptradingu.

Propy są w UK bardzo popularne, u nas nyndza raczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 lata później...
W dniu 15.07.2023 o 04:46, fx_automation napisał(a):

Zdecydowanie polecam Barber Scalper MT5 z MQL5 Market. Jak dla mnie robi eleganckie wyniki. Niski Drawdown i dobry SL do TP ratio. Pozdrawiam

Cześć,

Rozumiem, że to Twój produkt? Bo widzę, że został dodany do sklepu MQL5 trzy dni przed Twoim postem ;) 

Krzywa pnąca się prawie, że pod stałym kątem do nieba zawsze napawa mnie wątliwościami, do tego widzimy tylko backtest. Możesz opowiedzieć coś więcej? Czy masz jakieś wyniki z kont realnych i możesz coś więcej opowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...