Tantalos

DayTrading czy kilkudniowe trad'y

Recommended Posts

Cześć,

Przez długi czas praktykowałem daytrading, scalping i news trading. Od 2-3 lat stosuję swing trading i trzymam pozycje od jednego dnia do kilku, a przy lichej zmienności nawet do kilkunastu dni. Jest ich też zdecydowanie mniej niż wcześniej.

Faktem jednak jest, że większość traderów, szczególnie początkujących wybiera daytrading. Zapewne z przekonania, że to zapewni im szybszy zarobek dzięki większej ilości akcji (więcej pozycji). W praktyce okazuje się, że krócej i więcej niekoniecznie znaczy lepiej i ciężko dopatrzeć się tu takiej zależności ;) Decyduje jakość. 

W dniu 28.11.2019 o 08:54, raposo napisał:

Faktem jednak jest, że większość traderów, szczególnie początkujących wybiera daytrading. Zapewne z przekonania, że to zapewni im szybszy zarobek dzięki większej ilości akcji (więcej pozycji). W praktyce okazuje się, że krócej i więcej niekoniecznie znaczy lepiej i ciężko dopatrzeć się tu takiej zależności ;) Decyduje jakość. 

wiekszy zarobek owszem ale i mniejszy stres bo przez noc mogą spać spokojnie a nie myśleć czy idzie w dobrą stronę czy nie :) Wiadomo do wszystkiego trzeba dojrzeć i głowa też musi się ogarnąć przy forex bo nerwy i stres to źli przyjaciele na giełdzie :P

Dokładnie, z tym stresem to tak nie do końca, bo teoretycznie powinno go nie być wcale... ;) Wtedy jest dużo mniejsza szansa na zrobienie błędu, ale wiadomo jak jest, szczególnie na początku.

Wraz z doświadczeniem uodparniasz się na takie rzeczy (pomaga SL i przemyślane zarządzanie ryzykiem) - ja ze snem od lat nie mam problemu nawet z paroma lotami w otwartych ;)