Abcpips

Proptrading? Sprawdzone firmy?

Recommended Posts

Mam nadzieję, ze dobrze w dziale systemów i strategii.

Czy w PL aktualnie działają firmy proptradingowe inne niż jedna, którą udało mi się znaleźć?

Czy wg was jest sens korzystać z propów jeśli chce się oszczędzić na nauce forexu i skorzystać z firmowego kapitąłu i narzędzi, jakie te firmy oferują?

Czy jednak lepiej samemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pytanie mam... poza firmą OSTC na rynku proptradingu w PL trafiłem na firmę Properly ( prop-erly.eu ), opisaną bardziej tutaj prop-trading.pl ,

i czegoś nie rozumiem: w propach wchodzisz do firmy, przechodzisz rekrutację , dostajesz kapitał i grasz - tak to opisuje też day-trader.pl.

A w tym Properly wychodzi na to, ze wchodzisz, zaliczasz test i nie grasz potem ich kapitałem sam, tylko podłączają Cię do jakiejś strategii automatycznej, coś jak bot.

Też dostajesz ich kapitał, itd ale nie grasz sam - o co to chodzi? To jeszcze jest prop trading czy zwykły bot, czy nie łapię?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja to rozumiem bardziej jako proptrading z gotowymi strategiami, które masz stosować. Ale najlepiej jak po prostu zapytasz u źródła.

 Na stronie piszą:

Aby zacząć handel na giełdzie potrzebujesz dwóch rzeczy: kapitału oraz strategii inwestycyjnej. 

Współpracując z nami otrzymasz udział w kapitale o wartości od 6 250EUR do 25 000EUR oraz dostęp do bazy strategii inwestycyjnych. 

Handluj jak profesjonaliści.

Nie musisz ryzykować swoich środków. Wystarczy, że rozpoczniesz z nami współpracę, a my zapewnimy Tobie odpowiednie warunki do handlu oraz kapitał. Nie odpowiadasz finansowo za straty, nie ponosisz żadnych dodatkowych opłat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

No właśnie... dzięki! Ja sobie utrudniam chyba, zamiast iść do źródła tak jak mówisz, to wydziwiam gdzie indziej.

Dowiem sie:)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdzone, z-updatuję, można u nich handlować na ich kapitale na 2 sposoby:

  1. Strategia automatyczna, do niej podpięty kapitał firmowy i automat sam wystawia pozycje i zamyka (8-17, day trading)
  2. Albo opcja manualna: dostajesz ich strategię, wystawiasz pozycje sam (ich kapitałem), stosując sie do strategii, bez automatu, z ręki w ramach jakiegoś wewnętrznego ich panelu

Haczyk: trochę bezsensu decydować się na manual, skoro automat zrobi to samo, tylko bez naszego udziału. Chyba, ze edukacyjnie?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobre pytanie. Wg tego co właściciel tj Miłosz Cichocki mówił kilka razy na Fanpage (robią tam takie live'y z pytaniami i odpowiedziami i to pytanie pada czesto ), to:

  1. Trader z ulicy to jakby "losowy element", gdyby sami handlowali swoim kapitałem, to musieliby wymyśleć system kiedy wejść jaką strategią i jakim kapitałem, a tak nigdy nie wiadomo ilu traderów dołączy do firmy i kiedy i na ile, więc to wejście kapitału jest losowe. Ma to dla mnie jakiś sens, zwłaszcza, że handlują swoją kasą, a jak strategia, którą wybrał trader zarobi, to i tak przy wypłacie trzeba się z nimi podzielić zyskiem hehe. Czyli 75% jest dla tradera, a 25% zostaje dla nich
  2. Zarabiają za "wejściowe" czyli dostęp do strategii i ich kapitału firmowego, a potem zarabiają 25% z tego co zarobi strategia traderowi. Na moje rozumowanie: jakby handlowali sami no to ominąłby ich zysk z opłaty za dostęp + z tego czym się z nim trader dzieli
  3. To dla nich dodatkowa dywersyfikacja ryzyka. Założmy że trader wchodzi w listopadzie a wtedy krach i lipa, strategie zarabiają gówno, albo tracą. No to traci 1 trader a raczej firma bo handlują swoją kasą, ale tylko częścią a nie całością. Jeśli w grudniu wchodzi 10 traderów, to znów ograniczenie ryzyka straty kapitału przy cienkim miesiącu. A jakby grali całością sami, no to w danym miesiacu mieliby spływ artystyczny. Losowość, zarządzanie ryzykiem, pieniądze

P.S on tam jeszcze mówił kilka rzeczy dość sensownie w w/w ale nie spamiętało mi się wszystkiego 😂

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...