Skocz do zawartości

Portale do kopiowania strategii traderów forex


tymtaszyn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podłączyłem swoje konto fx do poniższych portali oferujących kopiowanie zagrań traderów (jako trader oferujący swój system do kopiowania).

Można tam znaleźć wiele ciekawych strategii, może ktoś będzie zainteresowany lub podzieli się opinią jeśli ma jakieś doświadczenie.

Linki:

zulutrade.com

digitrade.pro

signalstart.com

mql5.com

myfxbook.com (najlepsze wyselekcjonowane strategie, niestety mój system został odrzucony)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten DD jest bardzo dziwnie liczony, max jaki zaliczyłem to było na poziomie ok. 30 % w otwartych pozycjach. W ogóle to ta wartość DD podana wcale nie koresponduje z wykresem DD. Jeszcze dwa dni temu miałem wartość DD podaną ok. 9 %., więc przypuszczam, że wartość DD jest liczona w oparciu o jakiś okres czasu. Gdy moja aplikacja była rozpatrywana miałem DD właśnie na poziomie ok. 9 %. Z tego co napisali w wymaganiach jakie trzeba spełnić to jest podane, że nie DD nie może przekroczyć 50 % w ciągu 3 miesięcy. Na rozpatrzenie aplikacji czekałem 1,5 miesiąca (dwukrotnie pytałem jak długo to będzie trwało, otrzymałem odpowiedź, że każda aplikacja jest rozpatrywana ręcznie, dlatego tak długo to trwa) i otrzymałem odpowiedź, że strategia podchodzi pod Grid, więc została odrzucona, gdyż ich polityka się z tym nie zgadza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takiej odpowiedzi od myfxbook, przeanalizowałem temat i strategia jednak jest gridem, wpisuje się w definicję. Taka strategia mi odpowiada i z odpowiednim depozytem wg mnie jest "bezpieczna". Każdy trader jednak musi stworzyć strategię odpowiednią do swojej psychiki. Niestety w tej sytuacji nie mam szans na elitę w Autotrade myfxbook'a :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2019 o 17:11, tymtaszyn napisał:

Ten DD jest bardzo dziwnie liczony, max jaki zaliczyłem to było na poziomie ok. 30 % w otwartych pozycjach. W ogóle to ta wartość DD podana wcale nie koresponduje z wykresem DD. Jeszcze dwa dni temu miałem wartość DD podaną ok. 9 %., więc przypuszczam, że wartość DD jest liczona w oparciu o jakiś okres czasu. Gdy moja aplikacja była rozpatrywana miałem DD właśnie na poziomie ok. 9 %. Z tego co napisali w wymaganiach jakie trzeba spełnić to jest podane, że nie DD nie może przekroczyć 50 % w ciągu 3 miesięcy. Na rozpatrzenie aplikacji czekałem 1,5 miesiąca (dwukrotnie pytałem jak długo to będzie trwało, otrzymałem odpowiedź, że każda aplikacja jest rozpatrywana ręcznie, dlatego tak długo to trwa) i otrzymałem odpowiedź, że strategia podchodzi pod Grid, więc została odrzucona, gdyż ich polityka się z tym nie zgadza.

 

Odnośnie wyliczania DD w myfxbook w statystykach, zadałem do supportu pytanie jak to jest wyliczane i podałem powyższy przykład mojego konta. Uznali, że pokazuje błędną wartość i dokonali rekalkulacji na moim koncie i teraz pokazuje poprawną wartość 26,30 %.

A dokładnie taką otrzymałem odpowiedź na sposób wyliczania DD:

"To answer your question, we log the maximal drawdown. Drawdown is calculated using several ways:
 
(1) logging of drawdown at each account update.
(2) calculation of balance drawdown
(3) calculation of equity drawdown based on historic prices (end of the day)
 
The highest figure out of the above methods will be the one showing as the drawdown value, while the drawdown chart shows the end of day values."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...