Skocz do zawartości

Początki


m.st
 Udostępnij

Początki  

4 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak długo siedzicie w temacie?

    • poniżej roku
      1
    • 1-2 lata
      0
    • 3-4 lata
      0
    • 4 i więcej
      3

Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 30.01.2020 o 23:00

Rekomendowane odpowiedzi

Moja przygoda z forexem rozpoczęła się w 2008. Przechodziłem różne etapy: szukanie idealnej strategii, magicznych współczynników, systemów automatycznych, handel na różnych interwałach czasowych, trzy razy wyzerowanie konta. Bywało wiele momentów zniechęcenia, ale jednak zawziąłem się i teraz stosuję tylko i wyłącznie manualny trading bez zbędnych emocji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tymtaszyn napisał:

Moja przygoda z forexem rozpoczęła się w 2008. Przechodziłem różne etapy: szukanie idealnej strategii, magicznych współczynników, systemów automatycznych, handel na różnych interwałach czasowych, trzy razy wyzerowanie konta. Bywało wiele momentów zniechęcenia, ale jednak zawziąłem się i teraz stosuję tylko i wyłącznie manualny trading bez zbędnych emocji.

U mnie wyglądało to mniej więcej podobnie. To chyba droga, którą musi przejść każdy z nas... :) A może to tylko efekt tego, że zaczynaliśmy w podobnym okresie? Ta sama moda, która stopniowo się zmieniała, i w porównaniu do obecnej sytuacji, ograniczony dostęp do wiedzy dużo lepszej jakości... (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć,

Trudno odnieść się do sytuacji nie znając jej szczegółów. W IC Markets jest egzekucja rynkowa, więc jak w danym momencie kwotowania nagle gwałtownie skoczą (nie zawsze do tego potrzebne są dane makro-), to występuje "luka" w kwotowaniach, a Ty notujesz poślizg. Rozumiem, że tu chodzi o 1.30 pips a nie 130 :) Czyli w systemie notowań DAX dotyczy to wartości 11 64x,xx.

1,30 punktu to niewiele, choć 130 brzmi faktycznie dużo bardziej dramatycznie ;) . Coś takiego zdarza się praktycznie wszędzie, więc czy wyniesiesz się do brokera na X, czy do brokera na T, to zawsze będzie istniało prawdopodobieństwo, że taki poślizg CIę dopadnie, nawet przy spokojnym rynku.

Martwiącym zjawiskiem byłoby, gdybyś zaliczał poślizgi na każdej transakcji przez dłuższy okres czasu (np. 30 transakcji przez tydzień). Wtedy tak - coś byłoby nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11477 sl zrealizowany po 11490.

Napisałem do brokera odpowiedział mi mniej więcej tak, ze na MM nie ma poslizgu a na ECN to możliwe i zdarza się. 

Do tej pory grałem na MM więc sie zdziwiłem. Takie rzeczy zdażaly się na danych w nerwowych latach a tu zwykla sesja w okolicach danych więc byłem zaskoczony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...